Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak? Hogyan legyen...

Mit csináljak? Hogyan legyen másképp?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, mit csináljak, hogy ez megtörjön, illetve megszűnjön.

Ami ezt a kérdést szülte bennem,az az,hogy most, felnőttként ugyanazokkal a gondokkal küzdök, mint annó gyerekkoromban. Ez a magány például, az,hogy itthon sem, és a munkahelyen sem találom a megnyugvást. Gyerekkoromban mindvégig egyedül voltam hagyva mind fizikálisan, mind lelkileg. Magányos voltam. Úgy nőttem fel. Súlyos anyagi gondokkal küzdöttünk. Az iskolában bántottak és ebből kifolyólag rettenetes stresszben éltem. Mindennap az estét vártam hogy vége legyen. De viszont haza meg csak az ürességbe vitt anyám. Nem voltunk család egyáltalán. Hárman éltünk de nulla kommunikáció volt minden egyes nap. Még köszönés sem. Az iskolai terrorból, az otthoni magányba, és szegénységbe mentem haza. Most felnőttként szintén a magányban élek mellette pokoli stresszben dolgozom. Sok éve belecseppentem a kereskedelembe. Mivel kb egy csicskának néznek, így majdnem mindent nekem kell csinálnom az üzletben. Ebbe beletartozik, hogy az emberekkel is kell cirkuszolnom a lopás miatt. És itt a durva stílusú rétegre gondolok,akik veszélyesek is. A kisebbség konkrétan. Meg az ittas alakok. Az ittas emberekkel ugyanazt a poklot és ugyanazt a félelmet érzem mindig,mint amikor apám részegen az életünket veszélyeztette gyerekkoromban. Főleg hétvégén folyton félek, hogy mikor jön be egy részeg alak. Ha most valaki egy gyáva férfinek nevez,azt is elfogadom, de ilyenkor folyton előjönnek a gyerekkori traumák. Nagyon rossz érzés folyton azt várni, hogy mikor esik be egy állat és kell kínlódnom vele,holott nem ez lenne a fő feladatom,csak ezt is rám aggatták. Teljesen kiégettnek érzem magam ettől már. Egyre jobban érzem magamban,hogy lázadni akarok, és a rám bízott dolgokat eldobni, és felmondani a munkahelyemen. Hogy többé ne kelljen mindenféle összetűzésbe kerülnöm az emberekkel, és nyugodt legyek. Sajnos 34 évesen folyton ilyen helyzetekben voltam, munka,vagy bármi mástól függetlenül. Mit tegyek,hogy ne ismétlődjön ez folyton minden helyzetben, és minden állomásán az életemnek? Teljesen ki akarom ezeket az ismétlődéseket írtani. Megállítja csak az életem és újra és újra a rosszat kell átélnem. Mit tudok tenni? Hogyan lehet véget vetni az ismétlődő mintáknak?


2021. ápr. 16. 18:16
 1/3 anonim válasza:

Hát, meg kell mondanom, a nagy korkülönbség ellenére, sok hasonló helyzetem volt az életben, pedig csak 21 éves vagyok. De egyszer betelik a pohár. Alapvetően én is sokszor "csicskának" éreztem magamat, mind család, barátok és munka terén. De változtatni KELL. Nem vagy rongybaba. És lehet azt gondolni, hogy túl fiatal vagyok még ehhez, de amikor egy 21 éves ember naponta 3-szor jut arra a következtetésre, hogy 40 évesnek érzi magát, akkor szerintem alaptalan.

Lényeg a lényeg, szerintem állj a sarkadra. Az élet rövid. És ha nem érzed így jól magad, akkor lépni KELL.

A családi téma más kérdés sajnos. Ott az embernek meg kell bocsátania ahhoz, hogy könnyíthessen a saját életén. Nekem is megnehezítette apukám, anyukám és nagypapám, de 3 kőkemény év után betelt a pohár a félelemmel, stresszel. Ki kell lépned a komfortzónádból. És ez a legfélelmetesebb, de rohadtul megéri! :)

Én is most mondtam fel egy toxikus munkahelyen, beolvasva a tulajoknak és marha jó érzés volt, miután semmibe vettek.

2021. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Új munkahely esetleg?
2021. ápr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem lépésről lépésre haladva kell megpróbálni javítani a helyzeteden, és úgy látom, a munkahely kérdése a legégetőbb neked. Bár nem vagyok tisztában a helyzeteddel, én azt javasolnám, ne tedd tönkre magad a folytonos idegeskedéssel - esetleg visszább kell fognod a költekezést és kisebb lábon élni, de szerintem, ha ez bizonyos dolgokról való lemondással jár, az nem nagy ár a nyugalomért és mindent összevetve jobban jössz ki.
2021. ápr. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!