Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztétek már ezt, hogy ha...

Éreztétek már ezt, hogy ha motiváltabbak lennétek sokra vihetnétek, de ez hiánya miatt sikertelen unalmas az életetek?

Figyelt kérdés

Én minden egyes nap. A fél napom azzal telik el, hogy igazából nem csinálok semmit, fekvés, tv, telefon, laptop, beszélgetes tarskeresőn vagy messengeren. Ennyi.

És csak telnek a napjaim feleslegesen.

Annyi jó öteletem van pedig, meg hogy mikor mit lehetne csinálni, javítani az életemen. Elkezdeni sportolni, új munkát keresni, nyelvet tanulni, ráírni erre arra, talit megbeszélni, kirándulni...de a lustaság és a kényelmesség miatt egy helyben toporgok, semmi se történik, és azt érzem az életem semmit se ér...aki túljutott ezen, nektek hogyan sikerült?



2021. ápr. 24. 00:52
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Szakemberhez kéne fordulnod. Régen ilyenekből lettek a koldusok.
2021. ápr. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
VEGEEEEEM
2021. ápr. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ezen nem lehet túljutni, vagy valami szekta tag lesz az ilyen ember ahol elhitetik vele, hogy milyen faxa xy-t imádni, vagy öngyilkos, mert rájön, hogy csak egy szekta mentheti meg , de nem akar szektás lenni..
2021. ápr. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Én mindent a függvény táblázatos könyvbe írtam be,halványan ceruzával


Az össze képletet

Volt,hogy példa feladatokat is

2021. ápr. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Igen, így vagyok én is. Szerencsére egy külső tényező hatására most döntöttem, és elvállaltam egy képzést, így változtatok.
2021. ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Apró léptekkel kezdtem. Még évekre vagyok a célomtól, amit el szeretnék érni. Emiatt csak a részeredmények tudnak eddig motiválni arra, hogy tovább haladjak.


Ha úgy vágsz bele valamibe, hogy nincs eredménye több hónap elteltével sem, akkor fel fogod adni. De nem nehéz eredményeket felmutatni, akármibe is fogsz bele. Számodra már az is eredmény lenne, ha napi 5 percet foglalkoznál mindennel, amit véghez akarsz vinni.

Először kirándulj a lakhelyedhez közeli településeken.

Regisztrál a Duolingora és napi 5-10 percet gyakorold rajta a tanulni kívánt nyelvet. Lépj be nyelvtanuló közösségekbe( discord, facebook csoportok ), ahol beszélni tudsz másokkal az adott nyelven. Ez legyen a legelső néhány lépés. Majd ha úgy érzed, hogy továbbra is tanulni szeretnéd a nyelved, keress egy nyelvtanárt.


A lustaság csak átmeneti dolog. Valahol mindenki szeret lustálkodni, de ha rendszeresen kizökkented magad a lustulás állapotából és valami célravezetőt csinálsz, akkor néhány hónap elteltével már sokkal könnyebben rá fogod tudni venni magad olyan dolgokra, amire alapból nincs kedved.

Bár így is lesznek olyan időszakok, amikor iszonyat nehéz lesz rávenni magad valamire. De ez nem lesz mindennapos.


Az is fontos, hogy legyen belső motivációd. Ha csak azért akarsz csinálni valamit, mert a környezeted ezt várja el tőled, akkor valóban nehéz.



Nekem is így sikerül legyőznöm a lustaságot. Csak úgy léphetsz túl rajta, ha felülkerekedsz.

2021. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!