Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van összefüggés...

Szerintetek van összefüggés aközött, hogy minél sikeresebb, esetleg pénzesebb a szülő, annál jobban elkallódik a gyerek?

Figyelt kérdés
Nem egy ilyen fiatal srácot, csajt ismerek. Egyiknek például Pakson dolgozik az apja, mint reaktormérnök, a fiának is olyan esze van, hogy ihaj, de inkább iszik, füvezik, meg persze az egója, ami kiemelkedik. Van, akinek egyetemen oktatnak a szülei. Másiknak vállalkozó az apja, a gyereke a nagyzoláson kívül nem sok mindent csinál. Stb. Ismerek jópár ilyen embert, ilyesmi körökben mozgok. Mintha lenne összefüggés.

2021. máj. 8. 09:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Én meg olyanokat ismerek, ahol a szülők orvosok és a gyerekeik és orvosnak tanulnak.
2021. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az anyagi helyzet a döntő, hanem az élethez való hozzáállás. Ha azt gondolják, hogy a gyerek élete meg van oldva, nincs szükség arra, hogy megtanítsák az élet dolgaira, a pénzkezelésre/ pénzteremtésre, alapvető önismeretre, vagy egyáltalán csak púp a hátukon a gyerek, akkor abból nem lesz semmi jó.
2021. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor fordul elő - szerintem -, ha az apa a pénzkeresésen/karrieren kívül nem tud semmit letenni (nem funkcionál apaként)
2021. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem mondanám pénzesnek a családomat, de szerintem sokkal jobb helyzetben vagyok, mint a környezetem egyik fele. A klasszikus értelemben véve nem vagyok elkallódott. Viszont apám évekig tartó alkoholizmusa, majd nem törődése, és anyám mártírkodása és manipulatív viselkedése gyakorolt rám rossz hatást. Valószínűleg komoly mentális problémáim lehetnek, de még nem voltam vele szakembernél. Illetve titokban dohányzok néha.

De amúgy szerintem az kallódik el, akinél nem jól funkcionál valami otthon, és kompenzálni próbálja. Én pl szinte bezártam magamat mások előtt, de van aki a rossz szülői kapcsolat miatt máshogy fedi el a gondjait

2021. máj. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

nah, ugyanazt akartam írni mint a 3as.


apu melózik, hazaviszi a lóvét és úgy van vele, hogy le van tudva minden.

de nem viszi a gyereket edzésre, nem mennek játszóra vagy bringázni együtt, vagyis nincsenek közös élmények és példamutatás.

2021. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#3


És hol az anya?

2021. máj. 8. 09:54
 7/17 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítanék, szerintem van összefüggés, csak nem mindegy a mértéke. Tehát nem mindenkire igaz.
2021. máj. 8. 09:55
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A több pénz több lehetőséget jelent. Könnyebben lehet általa "elkallódni", illetve előrébb jutni is. Hogy ki hogyan, és mire használja, azt pedig egyéne válogatja.
2021. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos tini és 20as eveimben olyan voltál amilyennek leírtál... de közben azért tanultam is... apám orvos, anyám könyvelő? Én meg villamos mérnök lettem... amúgy 30as eveimre lenyugodtam, mostmár család és otthonteremtés az első, épül is már a kecó.
2021. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a fordítottját látom! Ahol tehetős a szülő ott a gyerek is "viszi valamire", ahol nem, ott nem jellemző, annyira lehetőségük sincs
2021. máj. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!