Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen választ lehetne adni...

Milyen választ lehetne adni egy ilyen kérdésre?

Figyelt kérdés
Beírtam egy fórumra (nem ide) egy dologról egy kérdést, hogyan tudnám azt a dolgot bizonyos módon használni. Néhányan adtak értelmes választ, egyszer csak megjelent valaki, aki azt kezdte el firtatni, hogy miért akarom pont így használni azt a dolgot. Mit lehet erre írni?
2021. máj. 10. 11:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

HA megírod, MIT akarsz használni és MIRE, akkor meg lehet válaszolni a kérdésedet, így nem.


De ha nem akarsz többet elárulni, akkor egyetlen egy válasz lehetséges, ami passzol, azt mondod neki, hogy CSAK!

2021. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Hát itt tudni kéne, te milyen dolgot és hogyan akartál használni, és őneki mi volt a kifogása ezzel.
2021. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azon a fórumon konkretizálva volt a dolog, mivel itt viszont nem arról szól a dolog, hanem egy emberi tulajdonságról, ezért nem tartottam fontosnak, hogy itt is konkretizáljam. Az az érthetetlen számomra, hogy valakinek miért fáj az, ha egy másik ember valahogy máshogy akarja élni az életét, mint az illető. Tényleg rá fognak ezek szólni mindenkire, aki nem úgy él, mint ők? Ha a világos sört szereti, de a másik ember a barna sört, akkor tudni akarja ennek az okát? Vagy én a piros cipőket szeretem, ő a kékeket, akkor megkérdezi, hogy de miért nem jó nekem is a kék? Tényleg ebbe az irányba megy el a világ?
2021. máj. 10. 11:58
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondjuk, hogy "megy el a világ", mert régen ez még sokkal jellemzőbb volt. Régen ha egy faluban másképp akart valaki élni, mint a többiek, akkor igencsak a szájukra vették. Még akkor is, ha ezzel senkinek nem ártott, nem zavarta a köreiket. Ma már ennél sokkal lazább, megengedőbb világot élünk.
2021. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
#3 akkor sehogy, nem is kell
2021. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Írok egy konkrét példát, de milliót tudnék írni, csak hirtelen ez jutott eszembe. Szintén fórum, ez most számítógépes. Beszélgetünk számítógép videokártyákról. Azt kell tudni, hogy ezeknek most nagyon felment az ára, másfél-kétszeresét kérik értük, mint mondjuk fél éve. Félmillió forint alatt nem lehet értelmes kártyát kapni. Azt írja valaki, hogy hát ő nem tud mit csinálni, muszáj vennie egyet. Erre jön valaki, és számon kéri, szinte szó szerint így, hogy hogyan merészel ennyi pénzért venni magának. Hogy képzeli, hogy nem várja meg, amíg lemennek az árak. Olyan is elhangzott, hogy hogyan merészeli az illető megtenni, hogy nem vállal szolidaritást azokkal, akik nem tudnak ennyi pénzt kiadni erre.


Mondom, ez csak egy példa.

2021. máj. 10. 12:25
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Kétlem, hogy ezt pont így írták volna, hogy "hogy merészeli"

Szerintem te itt most kicsit felnagyítod/kiforgatod a dolgokat, persze ettől függetlenül nem sok közük van hozzá valóban, hogy ki mennyi pénzt áldoz bizonyos dolgokra.

2021. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez a tapasztalatom ezen az oldalon. Pár hete kiraktam egy tök egyszerű kérdést, amire kaptam kb. 10 választ, de abból az első 9 akadékoskodott meg kötekedett, hogy mert én amúgy miért akarom ezt tudni, miért jó ez nekem, stb. és csak az utolsó válaszoló volt képes a kérdésemre válaszolni.

De mások kérdései alatt is sokszor látok ilyet, hogy valaki megkérdez valamit, amire kb. pár szóban lehetne válaszolni, erre az első pár válasz csomószor az, hogy "Mert??", "Miért akarod ezt tudni?"..

2021. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7, idézek magamtól:


"(...) számon kéri, szinte szó szerint így (...)"


Ugye érted, hogy mit jelent a "szinte" szó!?

2021. máj. 10. 12:37
 10/17 anonim ***** válasza:
6: át kell ugrani az ilyen kommenteket. Nincs válaszolási kötelezettség semelyik fórumon....
2021. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!