Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egyoldalúan bért csökkenten...

Ha egyoldalúan bért csökkentenek semmi előzetes tájékoztatással mi zavarna titeket jobban-a pénz vagy a sunyi bánásmód?

Figyelt kérdés

Ha a cég egyoldalúan bért csökkentene mert anyagi gondban van, de úgy hogy senkinek sem szól előre semmit, csak amikor megjön a bér, akkor szembesülnek vele az emberek, akkor titeket mi zavarna jobban?


Maga a kevesebb pénz?

Vagy inkább a sunyi bánásmód, hogy annyira semmibe néztek mindenkit hogy senkinek egy szót sem szóltak erről előre?


Érdekesség: a kollegák többségét egyértelműen inkább az utóbbi zavarja, és nem az előbbi.


2021. máj. 11. 07:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is az utóbbi.
2021. máj. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mert ugye azzal a 20.000-el bár szűkebb a kassza ez világos de ettől még nem kerül a szegényházba senki.


ugyanakkor az az okádék sunyi magatartás hogy semmit se szólnak senkinek csak megjön a bér, kevesebb és akkor sor áll a főnök irodája előtt, aki először "nem ér rá" majd mikor már majdnem rátörik az ajtót nagy nehezen előkerül és előadja (de még neki áll feljebb!) hogy anyagi gondok stb.


De magától egy szót se szólt volna annyi gerinc nem volt benne! És ez egy főnök!

2021. máj. 11. 07:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő.

Az ilyen munkahelyről aztán pláne tipli.

2021. máj. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az előző cégemnél volt hasonló szitu. A főnök bejelentette, hogy elveszi azt a bért, amit eddig jutalék címen adott és innentől majd' 100.000 forinttal kevesebb lesz a bérünk.


Azt mondta, hogy nem tudják kigazdálkodni tovább a megbeszélt pénzt. Én sem tudtam tovább "kigazdálkodni" a munkát, szóval még akkor ott a megbeszélésen felmondtam és velem együtt 3 màsik kolléga is.

2021. máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Azaz megoldódott a bérhelyzet. :D

2021. máj. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, erre az a helyes válasz, hogy tipli, amint megvan a következő, lepapírozott munkahely. Nyilvánvalóan már a cég se akar annyi embert foglalkoztatni, te meg nem akarsz kevesebb bért kapni. Így mindenki jól jár (mondjuk te, mint kellemetlen helyzetbe hozott munkavállaló kevésbé).
2021. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

"100.000 forinttal kevesebb lesz a bérünk."


Micsoda nyomor. Nálunk nem tudna 100.000-et elvenni mert 120-at keresünk eleve...

2021. máj. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
7! Az a te bajod, de nem erről szólt a kérdés.
2021. máj. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!