Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok eladónak miért a legnagyob...

Sok eladónak miért a legnagyobb ellensége a vevő?

Figyelt kérdés
2021. máj. 11. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Mert dolog van vele. A fizetést akkor is megkapja, ha kevesen vannak.
2021. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Tapasztalatom szerint ez üzletlánc-specifikus. A Lidlben és Rossmann-ban kifejezetten kedvező tapasztalataim vannak, és nem rosszak az Auchanban sem.

De ez nem függ a lánc tulajdonosának a nemzetségétől.

2021. máj. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

A normális vásárlókkal nincs gond, de van pár speciális eset. Múltkor bejött egy c kategóriás família a Sparba, brutál büdösek voltak, az egész áruházban szag volt, aztán összetaperoltak mindent, ha valami nem kellett ott rakták le, ahol eszükbe jutott (ez másoknak is heppje). Az ilyenek a többi vásárlót is zavarják. Vagy vannak az értetlenek, aki nem fogja fel, hogy ha egy termék nincs, akkor nincs és nem tudják mikor jön belőle, mert az egyszeri árufeltöltő vagy kasszásnak fogalma sincs, hogy mi lesz a kamionon. Vagy vannak akik az árufeltöltőket bevásárló asszisztensnek használják, azért a napi 10. után már nem őszinte a mosolyuk.

Igazából, ha mindenki normálisan állna mindenkihez, akkor nem lennének problémák, csak tényleg gond, hogy a sokadik agyhalott után még a 7. órádban is mosolyogni tudj és ne küldj el mindenkit melegebb éghajlatra már igen nehéz.

2021. máj. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez üzlettípus függő.

A szaküzletekben általában sokkal kedvesebbek. Kevesebb a vevő, általában céllal érkeznek, egy két óra kivételével nincs egész nap tömeg, van ideje az eladónak kifújni magát. Emellett ha be is csúszik egy bunkó vevő, amint elment van ideje az eladónak lenyugodni, kifújni magát, és nem a következő vásárlón tölti ki a stresszt.

Ellenben mondjuk egy hipermarketben a kasszás ki van téve minden paraszt kénye kedvének, olyanokért is velük bunkóznak, ami nem az ő hibája, és hiába megy el az adott kötekedős vásárló, jönnek sorba folyamatosan a következők.

Értem, ez a munkája, ezért kapja a fizetést, de ők is emberek érzésekkel, szükségletekkel.

Persze, vannak olyanok akik eleve pokrócok, és utálják a munkát, de gondolom ebben a munkatípusban eléggé ki lehet égni.

2021. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 "vannak akik az árufeltöltőket bevásárló asszisztensnek használják"

Az Auchanban rendszeresen kérdezem őket, és egyszer fordult elő több, mint 10 év alatt, hogy nem kaptam megfelelő választ.

A többi üzletet, ahova járok átlátom, és nem kell kérdeznem.

Én inkább műszaki boltokban találkoztam lekezelő, kioktató hangnemmel.

2021. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bevásárló asszisztenst úgy kell érteni, hogy a legtöbb kérdezett valamit, elmondomtam hol van és megtalálta, esetleg ha akciós volt, akkor mondtam, hogy hol lehetne még keresni. De van aki elvárja, hogy fogd meg a kezét, vezeds oda, majd hallgasd a méltatlankodását, hogy milyen drága vagy miért csak a másik fajta van, aztán menj vele végig az áruházon, és játszátok el még vagy 4 termékkel, úgy, hogy közben bacogat a felettesed, hogy haladjál már, mert mindjárt itt a következő kamion, az árut meg ki kéne rakni. De azért a vásárlónak is segíts.

Régen csináltam már, amúgy nem volt annyira vészes, inkább ünnepekkor vagy nagyobb akcióknál durvultak. A legjobban az éjszakát szerettem, nem zavart senki és tök jól lehetett haladni.

De mondok még jobbat:rokonom húspultban van, legnagyobb covid 3. hullám tetején a kedves vásárló letolta a maszkját és pofántüsszentette. Persze rokon el, de azért elküldte a vevőt az anyjába úgy őszintén.

2021. máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert már unja sokuk az állandó kekeckedést, amit kapnak a vevőktől.
2021. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!