Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertáltak miért olyan...

Az introvertáltak miért olyan önérzetesek?

Figyelt kérdés
Nem szeretnek társaságban lenni, de megsértődnek hogyha nem hívják őket sehova. Kb. minden kérdést, véleményt róluk személyes támadásnak érzékelnek. Nagyon fontos nekik mit gondolnak róluk az emberek, szinte ezen görcsölnek.
2021. máj. 12. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Ez szerintem nem az introvertáltakra jellemző. Legalábbis én annak érzem magam, tényleg nem szeretek társaságban lenni de nem is sértődök meg(hanem örülök :D), hogy nem hívnak sehova.(Amúgy ez sem igaz, van olyan társaság akikkel szeretek lenni, de ritka)


Az meg hogy ki mit gondol rólam, pont nem érdekel, igazából szerintem az introvertált emberek sokkal többet foglalkoznak magukkal mint másokkal. De nem vagyok szakértő, magamból indulok csak ki.

2021. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Hány introvertáltat ismertél meg annyira, hogy ezt így kijelented?
2021. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Képtelen vagyok értelmet találni a kérdésedben :D

Vannak sértődős, érzékeny emberek, akik mindentől kiakadnak, de ennek semmi köze az introvertáltsághoz...

2021. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
A két dolog közt semmi összefüggés nincs.
2021. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem introvertáltság kérdése
2021. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy idő után az ember már nem biztos, hogy mindent simán elfogad, tudomásul vesz, elenged a füle mellett és mosolyog egyet. Engem ez az egész dolog amit felvetettél a kérdésben azért zavar, mert azt gondolom ez általánosítás, nem szeretem és szerintem kifejezetten káros is az ilyen fajta kategorizálás. Én introvertált vagyok és emellett valamennyire visszafogottabb, csendesebb és félénkebb is. Emiatt pedig gyakorlatilag egész életemben megbélyegeztek és akármilyen közösségbe kerültem, mindig én voltam "a lány, aki nem beszél" és végig kellett hallgatni, hogy "te mindig ilyen csendes vagy?", "elvitte a cica a nyelved?", "te hogyhogy ilyen csendes vagy?", "valami baj van, olyan csendes vagy?" és ezeknek a különböző változatai, ami egy idő után már se nem jópofa, se nem vicces. Emellett sokan szeretnek emellé olyan tulajdonságokat is társítani, mint pl. az, hogy tuti buta / unalmas / érdektelen / bunkó / barátságtalan / antiszociális / fura / buta / nem akar senkivel vegyülni / beképzelt és sokat gondol magáról stb. vagy éppen ellenkezőleg. Megvannak a pozitív sztereotípiák is, hogy pl. tuti sokat gondolkozik magában / csendesen szemléli a világot és elemzi / könyvmoly / biztos nagyon intelligens / bölcs / nyugodt és kiegyensúlyozott / megfontolt stb. Tehát sokszor az introvertáltakat egy bunkó, magába forduló, kultúr sznob, barátságtalan, beképzelt, bölcs Phallas Athénének képzelik... én is megkaptam már ezek közül szinte mindegyik jelzőt. Én ezt nagyon nagyon nem szeretem és szerintem valahol ez az introvertált - extrovertált dolog is csak az ellentéteket, az előítéleteket, a megkülönbztetést, a beskatulyázást erősíteni. Úgyhogy félre ne értse senki, nem arról beszélek, hogy "jajj én vagyok az áldozat, engem mindenki bánt" és hasonlók, de igenis sok negatív élményem van ezzel kapcsolatban és úgy érzem, hogy igenis származott belőle hátrányom. Például amit a kérdező is ír, hogy "Nem szeretnek társaságban lenni, de megsértődnek hogyha nem hívják őket sehova" .... ez nem igaz mindenkire. Én introvertáltként igenis igénylem a társaságot, szeretek emberek között lenni, beszélgetni, programokon részt venni stb. és emiatt bizony rosszul esik az, ha nem hívnak sehova mert azt gondolják, hogy áhh ez úgyse jön, úgyse érdekli, ő nem olyan stb. De említhettem volna sok más példát is, szerintem ez egyfajta negatív diszkrimináció.
2021. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!