Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mekkora az intelligenciája...

Mekkora az intelligenciája egy internet előtti és internet utáni embernek?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy ma már ha valamire kíváncsi vagy, egy kattintás és megtudod, vagy ha valamit tanulni akarsz, utána nézni stb... minden egy kattintás. Míg régen minden egyes dologért vagy könyvtárba kellett menni, vagy valami szakértőt kérdezgetni. És ugye a régi generáció nem nagyon tudja használni az internetet, nem is érdekli és nem is nagyon akarja.


Szóval mennyit dobhatott az emberek értelmiségén az internet? Abszolút nem tudom mennyi az átlag IQ szint, sose mértem de mondok egy hülye példát, 100 az internet előttieknek, és mondjuk 150 az utániaknak?



2021. máj. 14. 22:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Jelentősen csökkenő.
2021. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#10: neked is kellene egy kis IQ fejlesztés, mert nettó baromság amit írsz.
2021. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan melyik része?
2021. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#13 nem én vagyok a 12-es, de szvsz az a hülyeség amit írtál hogy ellustul az agy, tizenévesen senki sem tudott helyesen írni, ha most arra a fiatal generációra célzol hát istenem, majd megtanulják a helyesírást... én pl interneten keresztül (nem ebben dolgozás a végcél) tanulom az autószerelést, egyetemre nem vettek fel, okj ra meg nem akarok menni mert az 2 év alatt adna annyit amennyit itthon 1 hónap alatt bőven megtanulok, időpocsékolás lenne, még autóm is van amin tudok gyakorolni. Szóval én azt mondom, hogy jó dolog az internet, és aki jóra akarja használni annak nem hogy nem lustul el az agya, hanem úgy pörög hogy éjjel nem azért megy aludni mert fáradt hanem mert már qrva késő van és holnap vagy munka vagy csak korán kell kelni :D
2021. máj. 16. 00:18
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nagyon szépen példázod mondanivalóm lényegét, tekintve, hogy helyesírásról például egyetlen szót sem írtam, tehát a te szövegértelmezésed sincs ott, ahol lennie kellene. Elég régóta tanítok, látom, hogy süllyed lefelé a szövegértés és olvasási készség. Azt meg mindenki tudja hogy az IQ teszt egyfajta matematikai gondolkodást mér, tehát konkrétan az intelligencia kvóciensed nem fejlődik attól, hogy te youtube-ról tanulsz autót szerelni. Írtam is, hogy készségeket pl főzés (vagy a te esetedben szerelést)meg lehet tanulni videókból. Idegennyelv tanuláshoz például elengedhetetlen, én is arra használom. Tehát nem időpocsékolás a net, de az intelligenciádat nem fogja fejleszteni, ha pedig könyvek helyet a netet bújod, az olvasott szövegértésed is csökken, bárhogy bizonygatod az ellenkezőjét. Mondjuk, aki azt hiszi, a tudás csak abból áll, hogy utánanézek valaminek (net vagy könyv, ez most mindegy) és felhalmozok valamennyi információt, azzal értelmetlen is vitatkozni.
2021. máj. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!