Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők biztos, hogy önmaguknak...

A nők biztos, hogy önmaguknak akarnak tetszeni?

Figyelt kérdés

Én is nő vagyok, de soha nem fért a fejembe ez a gondolat. Hogyha otthon egyedül jó nekem a melegítő, de hogyha emberek közé megyek, akkor általában igyekszem csinosnak lenni, akkor miért állítanám azt, hogy magam miatt öltözöm csinosan? Szerintem nem sok nő sminkel otthon, amikor senki se látja őket.

Úgy gondolom, hogy ez a nem másnak akarok tetszeni, hanem magamnak, egy felületes gondolat, mert valóban igaz, jobban fogok tetszeni magamnak, hogyha csinosan megyek ki az utcára, de azért mert a környezetem pozitív visszajelzést ad, és hosszútávon hat rám, tudom, mit jelent csinosnak lenni.

Lehet amúgy, hogy túlságosan túlgondolom ezt a kérdést, mert egyébként értem, amit ezek a nők mondanak, csak az az érzésem, ők meg nem gondolják át eléggé. Persze girlpower meg minden, de lehet, hogy nem magam miatt veszem fel a szebbik szoknyámat, hogyha azt amúgy otthon nem veszem fel csak úgy.

Egy félig vicces sztori: volt lakótársnőm találkozni készült az exével, engem meg megkért, hogy segítsek kiválasztani a ruháját. 5x-6x öltözött át, én meg mondtam neki, hogy talán nem annyira fogja izgatni a csávót, ha az övének a színvilága nem annyira harmonizál a táskájáéval, de ő sértődötten kikérte magának, hogy ő nem másnak akar tetszeni, hanem magának. Aham. :D Előtte meg otthon volt, hogy egy hétig ugyanabban a pólóban volt.

Szóval nekem ez a felfogás kicsit átgondolatlannak tűnik, bár az is igaz, hogy nem tudom, milyen lavinát indítana el, hogyha a nők bevallanák, hogy nem önmaguknak akarnak tetszeni feltétlen, hanem másoknak, lehet tényleg túlértékelné ettől magát pár férfi, ami valóban nem éppen a jó irány.

Vélemény?

(Amúgy tudom, hogy vannak nők, akik otthon is szépen fel vannak öltözve stb, most nem róluk szól a kérdés.)



2021. máj. 15. 22:25
1 2
 11/20 Metionin ***** válasza:
100%
9. Hát nem tudom, nekem a legtöbb szabadon választott (tehát nem köt pl. munkahely) kinézetem az nagyon kevés embernek tetszik. Vagyis elég kevés hasonlót látok az utcán, így nem igazán készülhetek rá minden nap, hogy szimpatikus legyek egy random embernek aki pl. ugyanúgy hordja a zokniját vagy úgy festi a szemét mint én. De lehet ebben is valami, bár nem célom az emberek megbotránkoztatása, azért derülni szoktam amikor meglát valaki a villamoson és keresztet vet. Viszont sokszor megyek végig az utcán edzés utáni trógertáncos stílusban, szanaszét löttyedt konttyal a fejem tetején és nem izgat hogy épp kinek zavarok bele a látóterébe a dresszre felvett szakadt pulcsimmal meg a lábmelegítőimmel. Az is lehet, hogy a gyerekkori megfelelési kényszeres énemnek akarok valójában tetszeni, bár a külsőmmel elég sokáig nem foglalkoztam, csak a teljesítményekkel.
2021. máj. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Csak egy gondolat: Persze, hogy másnak akarnak tetszeni, de még az is csak önmagukról szól visszahatólag. Egyszer valóban kiléphetnének az önmagukra korlátozott világukból, és elkezdhetnének azzal is foglalkozni, hogy a hapsijuk hogy néz ki, mert az meg általában, mint egy szarrakás, és sose értettem a nőket, hogy ez mért nem zavarja őket semennyire sem, másképp szólva hogy van hozzá gusztusuk. Ha egyáltalán szóba kerül bárhol, hogy egy férfi hogyan néz ki, akkor ezer százalék, hogy melegek beszélgetésébe futott az ember.
2021. máj. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Miss Endzsi ***** válasza:
84%
Otthon is sminkelek, ha csinosabban akarok lenni, akkor kicsit jobban, de ha itthon épp melegítőben vagyok, akkor úgy megyek ki, ha kedvem van pedig extrán, de mindenképpen ígyis úgyis csinosan. Én vagyok a párom ékszere.
2021. máj. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
Otthon összekoszolom nagam,nem teszem tönkre a jó ruháimat,ezért jobb a kényelmes,utcára már nem való.Smink néha otthon is van rajtam.Ha meg kimegyek az utcára azokat a ruhákat veszem fel,amik tetszenek.Mások szerint ki vagyok öltözve,szerintem nem Sminket útcára se teszek mindig,az kedv függő.
2021. máj. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért ne férne meg a 2 dolog egymás mellett. Otthon kényelmesen akarok lenni, nem akarok tetszeni magamnak. Ha kimozdulok, akkor meg tetszeni akarok magamnak, mások között.
2021. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Elfér, csak én azt állítom, közvetlenül másoknak tetszel, ezáltal közvetve magadnak. Plusz egy lépés. Másképp miért lenne rád hatással az, hogy kik vesznek körül?
2021. máj. 16. 23:39
 17/20 A kérdező kommentje:
Biztos kötekedőnek tűnök amúgy, nem célom, ha lenne valami filozófia kategória, oda írtam volna.
2021. máj. 16. 23:41
 18/20 anonim ***** válasza:
55%
Közvetlenül az ember magának akarjon megfelelni, és csak közvetve a környezetnek. Én pl. magamra nem vennék olyan ruhát, amit ki nem állok csak azért, mert most az a divat. Ugyanúgy olyan hajat sem vágatnék, ami nekem nem tetszik, pusztán azért, mert éppen az a divat. Nem fog érdekeli, hogy másnak mi tetszik, ha az nekem nem stílusom. Az embernek nyilván jólesik, ha dicsérik, de nem fogok pl. tűsarkút hordani, mert sokak szerint az szexi, ellenben nekem pocsékul áll és utálom is.
2021. máj. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem nézné meg őket egy férfi sem,akkor nem öltöznének ki.Ezt sokan nem szeretik bevallani(főleg egy férfi előtt)mert jó érzés titkon lenézni a nyálcsorgató férfiakat vagy bezsebelni az elismerő tekinteteket tőlük,és persze általában könnyebb elérniük ha akarnak valamit.Az rendben van,hogy más nőknél is jobban akarnak kinézni,meg van aki így érzi jól magát,ezt férfiként is értem,de nem kizárólag ezért csinálják.
2021. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mit értesz kiöltözés alatt? A létező legvisszafogottabban öltözöm, de nyilván pizsamában nem mennék ki az utcára. Sosem érdekelt, kinél nézek ki jobban meg ilyenek...
2021. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!