Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért mondanak...

Jehova tanúi miért mondanak ellent önmaguknak?

Figyelt kérdés

Az őrtorony tanítás szerint Jézus egy angyal, aki leszületett emberi testbe, hogy ő vegye el a bűneinket.

Egy kérdés alá viszont ezt írta egy tanú az angyalokkal kapcsolatban:

ezért is valótlan az, hogy az angyalokat fizikai testbe rakja hogy ide szülessenek.


????


2016. szept. 11. 16:52
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
2016. szept. 11. 16:54
 2/25 anonim ***** válasza:
Nem csak önmaguknak szoktak ellent mondani, de nagyon sokszor nekem is. :)
2016. szept. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagyok tanú, de nem tartják angyalnak. Arkangyalnak tartják, ami nem angyal. Az arkangyal jelentése angyalok fejedelme. Hülye példa, de most nem gondolkozok jobbon: A parasztok fejedelme a földesúr. Parasztfejedelem, aki nem paraszt. Amúgy nemcsak a tanúk tartják egyedül Jézust egyenlőnek Mihály arkangyallal (Ki olyan, mint Isten, az angyalok fejedelme tükörfordítással), hanem az adventisták is a Biblia alapján. (Szintén nem vagyok adventista)
2016. szept. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ha azt mondom én vagyok isten lehet hogy hazudok, de viszont ha azt mondom hogy én nem vagyok isten, lehet akkor is hazudok, ugyanis nem tudod ki írta ezt az üzenetet!
2016. szept. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Ők azt írják itt is minden nap, hogy Jézus angyal volt és angyal jelenleg is.


De aki ezeket írta, mind azt, hogy Jézus csak egy angyal, és amit a kérdésnél is bemásoltam, az most hallgat.

2016. szept. 11. 18:28
 6/25 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező.


Jézus jóváhagyással tette azt ami történt, nem Isten akarata ellen, mint a démonok.


Hiszen maga az Atyja idézte elő, hogy a Fia élete átkerüljön egy érintetlen Nő pocakjába, hogy Ádámmal egyenértékű emberként szülessen meg.


Azért itt elmondanám, hogy a démonok egyből felnőtt emberi testben "landoltak" és nem leszülettek.


ezért sajnos rosszul látod a helyzetet.

2016. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Tehát tagadod azt, amit te magad írtál le????
2016. szept. 11. 20:17
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat de nem azért hallgattam, Nem tudom, Te hogy vagy vele , De nem mindig ülök a gép előtt és nyomkodom a betűket.


ezért a türelmetlenséged miatt vádoltál meg alaptalanul,

Gyülekezetben voltam,

2016. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem tagadok semmit.

Jézus az angyalok fejedelme, aki arkangyal beosztásban volt. Ma már több ennél. Királyi hatalmat kapott. A Rang pedig senkit nem tesz egyenlővé azzal, akitől a rangot kapja.

De a rendeltetését tekintve továbbra is a legmagasabb angyali rangban van, nem vált mindenható Istenné,

2016. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"valótlan az, hogy az angyalokat fizikai testbe rakja hogy ide szülessenek. "


Ez a mondatod igaz, hisz egyetlen egy angyal sem született még embernek.

Ahogy Jézus sem. Az sem állja meg a helyét, hogy az ő beleegyezésével történt, mert ilyesmit sehol sem ír a Biblia és jól tudod te is, mit fog kapni az, aki hozzátesz a Bibliához.

Tehát leírtad ezt a mondatot, majd most meg cáfolod. Össze vissza beszélsz.

Vagy pedig ezt így tanítják nektek, hogy egyik állítás üti a másikat és ezt kötelező elfogadni, majd így, enyhén szólva is zagyván továbbadni?

2016. szept. 11. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!