Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én undorodom a korosztály...

Fejenállóútonálló kérdése:

Csak én undorodom a korosztályomtól?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és az undor fog el a velem egykorúak nagyrészétől. Vajon antiszoc vagyok, esetleg boomer gondolkodású, vagy igazam van és tényleg nem normálisak a mai tinik? Igazából az taszít engem, hogy kevés az emberség bennük. Nyilván én is tini vagyok és azért rengeteg dolgot ugyanúgy csinálok/gondolok mint mások, de nem arra akarok kilyukadni, hogy a tinikor az rossz. Csak engem undorral fog el, hogy minden hétvégén (az hogy csak hétvégén még a jó eset) beb_sznak, füveznek, cigiznek "mert az menő", és orrba szájba dugnak, de azt sem tudják közben hogy mit és miért csinálnak? Rengeteg embert kiközösítenek, max kényszerből segítenek egymásnak is de amúgy lef_ssák a másik baját, megbízhatatlanok, minden gátlás eladó a likeokért stb. Nem tudom, nekem ez idegen. Nyilván én is ittam már, nem erről van szó :D

De nem tudom, hogy röhögjek vagy sírjak mikor a velem egykorúak vagy a még fiatalabbak arról beszélnek, hogy: na most hétvégén megint berugunk, hú de jó lesz

Számomra ez szánalmas és nem értem miért ilyen elcseszett ez a generáció, persze lehet csak velem van gond :P

Velem egykorúak ti mit gondoltok erről?



2021. máj. 15. 23:40
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy mintatanulók voltak.

Nem mondtam, hogy nem volt aki cigizett.

Nem mondtam, hogy nem volt aki ivott.

Csupán annyit írtam, hogy minden ilyen gyakoribb, sokkal több az olyan ember, akinek csak erről szól az egész tinikora, aztán lesz belőle valami részegeskedő semmirekellő hedonista. Vagy nem :)

De tudni kell a mértéket. Márpedig úgy néz ki, hogy nem nagyon ismerik. Szerintem egyébként az internetnek köszönhető, minden káros dolog könnyebben beszerezhető, a kigyerek pedig már nagyon fiatalon látja ezeket a neten és ezért normálisnak fogja tekinteni. De ha szerinted normális minden így, akkor legyen, én nem kötök bele :D

2021. máj. 16. 01:10
 12/28 A kérdező kommentje:
#10es köszönöm, igazából megkaptam a választ. Ezek szerint nem is kevesen gondolkodnak így, mint én
2021. máj. 16. 01:20
 13/28 anonim ***** válasza:
75%
Én most 34 éves vagyok... de mikor 16 voltam, akkor pontosan ugyan ezt csinálták a kortársaim zöme... ez nem a generációd elcseszettsége... ez simán csak az a korosztály... kevés komolyabb gondolkodású van akkoriban még.. a többség csak szeret kísérletezni és ez sajnos legtöbbször alkoholt, cigit és füvet jelent.
2021. máj. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
78%

Azzalbpedig nem értek egyet, hogy minden káros anyag könnyebben beszerezhető... saját fiamon látom, hogy sokkal zárkózottabb a korosztályod a mienknél az internet miatt... ok mindenről találtok infot... mi viszont az utcán szocializálódtunk... ismertük a környékbeli dílereket, tudtuk kihez kell menni... ha többet akartunk, vagy mi os árultunk volna egy kicsit... esetleg keményebb cuccot akartunk, megszereztük kb 1 délután alatt a kapcsolatokat.

Na ezt a képességet nem könnyíti meg az a mulyaság amit az internetbe gubózás ad.

És nem, nem szeretném, hogy a fiam a környékbeli dílerekhez járjon... de pl ha nekem nem így indul a kapcsolatfejlesztés tanulásom, ma sehol nem tartanék az életben.

2021. máj. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
90%
5 évvel ez előtt is pont ez volt.
2021. máj. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
74%
26 éves vagyok és a város legelfajzottabb, legvacakabb, leghírhedtebb általános iskolájában dolgozom. Semmilyen különbséget nem látok a múlt és jelen közt. Mindig volt/van/lesz aki a WC-ben cigizik, esetleg hörpint pár kortyot a kannásból óra előtt. Az arányokban sem látok emelkedés. Csak mintha egyre magasabbak lennének. :D Természetesen nem látok bele a srácok életének minden szegmensébe, de én semmilyen különbségre nem figyeltem fel. Azért kamaszok, hogy még viszonylagos biztonságban hibázzanak. (Sajnos a mi diákjaink nagy részének pont a biztonság hiányzik az életéből.)
2021. máj. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%

Nézd, én személy szerint nagyon becsülnélek téged, és felnéznék rád.


Ha nem lennél képmutató.


Te ugyanúgy indokokatlanul a mondataidba ékelsz angol szavakat véletlenszerűen, és gondolom, hogy te ugyanúgy fent vagy közösségi oldalakon, mint a jelenkori hülyegyerekek. Akkor mégis mivel vagy érdemben különb azoknál?

2021. máj. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
58%
10-13 éve is ezt csinálták, az ismerőseid biztos burokban éltek vagy nem tudom. Sőt 30-40 éve is ezt csinálták. Akkor még az antiszocok is mert nem volt itthon semmi, se internet se semmi unatkozott volna otthon.
2021. máj. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
60%
Mar 2000 éve is az akkori fiatalok menthetetlensegen zsémbeltek, 1000 éve is, és 20 éve is. Uncsi. Mindig ez volt, mindig ez lesz. Nőj fel, majd a bulizos tinik is felnonek, csak nekik szep emlekeik lesznek, neked meg savanyú depressziód. Üdv: egy volt bulizos tini aki 10 evvel kesobb egyetemen tanitott és céget alapitott
2021. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
37%

Én is így voltam ezzel a Te korodban.

37/N

2021. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!