Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bántják mindig a kövèreket?

Miért bántják mindig a kövèreket?

Figyelt kérdés
Nem számít, hogy milyen kedves, okos, segítőkész, semmi más tulajdonság nem fontos, ha kövér, folyton megkapja hogy fogyjon le, ha van valamilyen betegsége, biztos a kövérség az oka. Miért kell mindenkinek 40 kg-osnak lenni? Van, aki jól érzi magát pár fölös kilóval is úgy, hogy próbálná élvezni az életet, de nem, mert folyton beszólnak neki, hogy kellene kinèznie. Ezek az emberek, honnan veszik a bátorságot, hogy megmondják, kinek hogyan kéne kinéznie?
2021. máj. 22. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Betegség miatt híztam 10kgt (akkor még nem tudtam hogy beteg vagyok csak hirtelen felszaladtak rám a kilók) a testvérem folyton bántott érte. Engem nem zavar. Még középiskolás koromban bulémiás voltam mert annyira érdekelt hogy ki mit gondol rólam. 30 évesen képes vagyok elfogadni a testem 10kg plusszal is, előbb utóbb szeretném leadni, de nem érzem magam annyira rosszul mint mikor iskolás voltam. Most felsleggel is van önbizalmam és a testvérem hiába van most a legjobb formájában nagyon irígy rám mert neki most sincs önbizalma, minél vékonyabb akar lenni és zavarja hogy én felesleggel is elfogadom magam miközben ő a legjobb formájában is képtelen erre. Rájöttem hogy mindig az bántja a másikat aki saját magával nincs megelégedve.
2021. máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki bántja őket, azt kéne megkérdezni, általában nem jellemző.

Másrészről aki a kövérejet szapulja, általában mindenki mást is ugyanúgy, aki valamiben nem egyezik az ő értékítéletével.

2021. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Vice-versa.

A soványakat meg a kövérek ócsárolják. Mindkét oldalon vannak agresszív idióták, mindkét csoportból ismerek embereket.


Viszont ami felett egyáltalán nem szabadna szemet hunyni:

Ha valaki már extrém túlsúlyos (adipositas permagna), az már tényleg egy betegség, mert bizonyos élelmiszerek, mint a csipsz, mélyfagyasztott ízfokozóval ellátott ételek, csokoládé, stb. sajnos ugyanolyan függőséget képesek okozni, mint a drogok, alkohol, cigaretta. Az efféle kövérség az ugyanolyan betegség, mint a soványaknál az anorexia. Nem tudom megérteni, miért akarják egyesek ezt úgy beállítani, mintha a kövérség csak egy esztétikai probléma lenne, miközben az anorexiáról mindenki azt mondja, hogy súlyos pszichológiai énkép-zavar és gyógyításra szorul.


Engem nem érdekel, ha valaki kövér, viszont felelőtlenségnek tartom azt az elvárást, hogy az egészségügy is ártatlan bárányként kezelje őket, és itt most nem azokról beszélek, akiken van +5 vagy 10-15 kiló, hanem a már nagyon túlsúlyosakról.

Egyébként: ha betegség okozza/okozta a túlsúlyt, az ellen is lehetett volna tenni valamit. Ismerősöm pajzsmirigy alulműködéssel van diagnosztizálva, és keményen tesz azért, hogy ne hízzon.


Az adipositas a fejlett társadalom "pestise" úgymond, mert a kóros elhízottság rengeteg betegségnek kedvez, mint a rák, cukorbetegség, csontritkulás, vérnyomás problémák, Arteriosclerose, és így tovább. Ha az illető boldog így, akkor maradjon így. Én senkinek sem szólok be soha, de a véleményem azért hadd legyen meg.

Aki pedig azt mondja, hogy a kövérség (ismétlem NEM a plusz 5-10 kilo esetében) csak egy esztétikai probléma, az egyszerűen ostoba.

2021. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Nekem tetszenek azok a fiúk, akiken sok zsír van :D


21/f

2021. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Én fordítva tapasztalom ezt. Meglátásom szerint pont, hogy a kövéreket védik, és a soványakat támadják be. Ha valaki kritizál egy kövér személyt, mindenki be fogja támadni (jogosan) a kritizálót, hogy mégis mit képzel magáról, hiszen ő nem tehet róla, vagy ő had érezze így jól magát. A soványakat hamarabb betámadják tapasztalataim szerint, sokan úgy gondolják, hogy hízni könnyebb (pedig egyik se könnyebb, vagy nehezebb a másiknál, csak más), és csak enni kell neki. De az is lehet, hogy amúgy mindkét tábor részéről megy a b@sztatás és mindketten más és más oldalt látunk.


Egyébként én is ezt a "peace & love" elvet vallom ebben a kérdésben. Ha ő így szeretne élni, én tiszteletben fogom tartani. Kiegészíteném azzal ezt az elméletet, hogy a túlsúly és a soványság is lehet karakter és stílusépítő, ha az egyén ügyes. Nézzetek rá erre a YouTube csatornára:


https://www.youtube.com/channel/UCt1x4gQtDhy27uanKOtTRRQ


Egy cukorfalat az a lány, aki csinálja! Pedig eléggé telt alkatú egyén, de csak úgy sugárzik belőle a jó kedv! Nem vagyok rendszeres követője, de elismerem a munkáját, és a stílusát is, hogy képes volt ilyen jól hasznosítani az egyik "hátrányosságát", jelen esetben a túlsúlyát. Egyébként azért is tetszetős egyén, mert erősen emlékeztet engem az első randipartneremre 17 éves koromból. Ő inkább teltkarcsú volt hozzá képest, de fülig érő mosoly és bohókás nevetés jellemezte. Sajnos a távolság juttatta sírba a kapcsolatunkat.


De beszélhetünk még Szalay Istiről is, aki szintén a túlsúlyából épített ki egy jópofa karaktert. Nem hibátlan ő se, de azt nagyon becsülöm benne, hogy képes volt annyi önbizalmat összeszedni, hogy végül ő is építsen egy pozitív imidzset az egyik "hátrányosságából".


Vékonyságra ugyanez igaz. Én például egy vékony alkatú srác vagyok (180cm/65kg), és bár próbálok ezen változtatni, de egyébként tök jól érzem magam így, és én is igyekszem azt az utat járni, hogy a testalkatomból építek karaktert. Frappáns vékony alkatú karakterek közül most csak rajzfilmszereplők jutnak az eszembe, karakterük pont így működik, hogy olyan az alkatuk, amilyen. Íme az előbb említett pár példa: Alastor a Hazbin Hotelből, Spike Spiegel a Cowboy Bebop-ból, Lupin a Lupin The Third-ből, és persze nem hagyhatom ki a saját fiktív rajzfilmkarakteremet se: Bill Hudson a Magic Blue Car-ból. Ők a vékony alkatukból kovácsolnak frappáns stílust, és ahogy korábban említettem, kövér/telt/túlsúlyos oldalról se lehetetlen ezt megvalósítani. Szeretnék mindenkit arra ösztönözni, hogy fogadják el magukat úgy, ahogy vannak, és mérjék fel okosan, hogy ők milyen karakterek külsőleg és milyen stílus és magatartás állna jól nekik a testsúlyukhoz és erőnlétükhöz mérten.


20/F

2021. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Mert büdös a zsír és undorító meg egészségtelen. Én le adnám bármi áron de jó hogy sovány vagyok és fitt.
2021. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Én is fordítva tapasztalom. Pl a környezetemben egyszer nem hallottam, hogy megkérdeznek egy kövért, hogy miért eszel annyit, hol veszel ilyen nagy nadrágot, hogy tudsz menni így, ellentétben én, aki folyamatosan megkaptam az életemben, hogy miért nem eszek többet, hol lehet ilyen kicsi nadrágot venni, hogy lehetsz ilyen gebe, stb. pedig volt egy pár kövér ember akkor is a társaságomban.
2021. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont azt tapasztalom, hogy a soványakat jóval gyakrabban szólják le: gebe, anorexiás, csontváz, fogpiszkáló, erőtlen, csak a kutyák játszanak a csontokkal, "hánytatod magad?" stb. Amerikában ezt már mesterfokon űzik, non-stop tömik az emberek fejét azzal, hogy az elhízott emberek milyen boldogok, szépek, "happy in all sizes".


Se az anorexia, se az elhízottság nem engészséges. Nagyon káros a kövérséget úgy beállítani, mintha a kinézeten kívül semmi más következményt nem vonna maga után. Nyilván a max +10 kilo még nem vészes, meg sokaknak jól is áll, de nekem ne próbálja bemesélni senki, hogy valaki +50 kilóval is milyen boldog.

Nekem is van pár túlsúlyos ismerősöm. Egyik sem kapott érte soha beszólást, sőt némelyik simán beszól a vékonyaknak, viszont kb non-stop panaszkodik mindegyik, hogy fájnak az izületek, izzadnak és ezáltal büdösek mert mindenhol bepállik.


A mamám egyik barátnője volt kint pár éve az USA-ban. Ő mesélte, hogy elképeztő, hogy kb minden 4. ember rettenetesen túlsúlyos (tehát 100 kilótól felfelé). Anorexiás/nagyon vékony embert nem látott egyet sem, túlsúlyosakat pedig mindenhol. Sokszor a rendőrök is már kórosan elhízottak.

2021. máj. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért én fenntartással kezelném azt is, hogy milyen "beszólásokról" beszélünk, mert egyre több az olyan túlsúlyos egyén, akinek már az is "beszólás" ha az orvos azt meri mondani, hogy magas a koleszterin, vagy az egészség érdekében le kéne fogyni pár kilót.

Jelen helyzet szerint ha az emberiség nem változtat az életmódon semmit, akkor 2050-re az EGÉSZ Földön minden 5. ember túlsúlyos lesz, és nem a plusz 5-10 kilo kategóriából.


Minél több a túlsúlyos, elhízott ember, annál nagyobb teher fog az egészségügyi rendszerre nehezedni, mert a cukorbetegek, vérnyomásproblémákkal szenvedők száma is ugrás szerűen fog növekedni ezáltal. Nagyon nagy felelőtlenségnek tartom, hogy a túlsúlyosságot ennyire elbagatellizálják, miközben az anorexiáról, bulimiáról mindenki tudja, hogy súlyos pszichológiai betegségek, amikbe bele is lehet halni. Na az elhízottság ugyanez, csak lassabb folyamat.

2021. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!