Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig nekem kell...

Miért mindig nekem kell köszönnöm másoknak?

Figyelt kérdés

Állandóan ez van. Ha én nem köszönök elöre, nem veszem észre a másikat, akkor mellettem elmennek az emberek. Akkor kellemetlen ez a legjobban, amikor másoknak köszön az illetö, mellettem elmegy, aztán után egy helységbe kerülünk, pl irodai konyha. Miért nagy cucc nekem elöre köszönni ha ö lát meg elöbb? Évek óta nem volt olyan, hogy valaki rámköszönt volna. Tudom hogy biztos nem vagyok szimpatikus, de mégis.

Vagy másik eset: ahova járok fallabdázni, a pultos lányok mindig visszaköszönnek nekem ha a pultban vannak. Viszont ha nem dolgoznak, a sportközpont elött futunk össze, nem viszonozzák már a köszönésem. Ez elég bunkóság szerintem, föleg hogy én udvarias vagyok velük és 4 éve járok oda heti többször.


2021. máj. 23. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A pultos lányoknak ne köszönj, ha vissza sem köszönnek. A többi emberre nem tudok mit mondani, biztosan már megszokták, hogy te előre köszönsz. Ha nem köszönnél, akkor meg az lenne a baj, ezzel a helyzettel, bármennyire is idegesítő, nem tudsz mit kezdeni.
2021. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A pultoslányokra: Nyilván másik millió ember is oda jár, nem ismernek meg az utcán. Kedves, mert benne van a munkaköri leírásában. De az utcán már lesz/r mindenkit, mert előtte kedves volt ezer kellemetlen emberrel.

Úgy általánosan pedig. Ha te vagy a férfi és/vagy a fiatalabb és/vagy hierarchiában alacsonyabb szinten, akkor alap, hogy te köszönsz először

2021. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt azóta sz.rom le nagy ívben amióta én is rájöttem arra, hogy ha én nem köszönök előre akkor más se köszön. Melóban munkatársaknál van egy két ilyen nekik soha nem köszönök.

Csoportvezetőknek szoktam előre de ő rajtuk azt is látom, hogy nem probléma nekik előre köszönni olykor elő is fordult ez.

De van egy, két ember akiket láthatatlannak nézek mint amennyire ők engem már a legeleje óta. Azt tudom, hogy volt, hogy előre köszöntem nekik de nem köszöntek vissza. :-D Az okát se értem hiszen pár szót váltottunk össz vissz az is munkáról,teljesen semleges volt.

Szóval tégy jót magaddal és ne foglalkozz az ilyenekkel. :-)

2021. máj. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!