Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kajálás előtt elmosom az...

Kajálás előtt elmosom az evőeszközeimet, a tányéromat, kezet mosok. wc-zés előtt fertőtlenítem a wc ülükét. rendszeresen fertőtlenítem a közös fürdőszoba csapját, fürdőkabint a kilincseket. A családom erre úgy reagál hogy én elmebeteg vagyok sőt a..?

Figyelt kérdés
sőt a faterom az arcomba röhög hogy hülye vagyok (ő xarás után hideg vizzel lemossa a kezét és ez a higiénai...) én vagyok a hülye vagy a családom korlátolt?
2021. máj. 24. 13:10
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Jól teszed, én is gyakran fertőtlenítem a wc csészét, pedig egyedül élek. Jó, nem minden alkalommal, de gyakran. Ha haza jövök valahonnan, akkor fertőtlenítős szappannal mosok kezet, más esetben sima szappannal, ha főzök akkor 10 perc alatt kb négyszer mosok kezet. Például mielőtt hozzányúlok a húshoz, akkor kezet mosok, miután hozzányúltam is, ha betettem a mikróba, akkor hozzáértem a mikróhoz, azután is, stb. Fertőtlenítem még a bejárati ajtó kilincsét is néha. Haverom szerint bakterofób vagyok, és tisztaságmàniàs, pedig nem. Alapból elég rendetlen vagyok, és nem takarítom a házat sem napi szinten, nem élek koszban, de néha úgy összegyűlik a lakás körüli munka, hogy egy teljes napig takarítok, hogy rend legyen. A felseprést, meg a törölgetést eléggé el szoktam húzni.

Ha így érzed rendben magadat, akkor szerintem nincs ebben semmi. Voltam már retkes pasival együtt, akinél jött fel a szennyvíz, felmosta, kiborult a vödör és ott hagyta, ráadásul ragadt minden a kosztól, a retkes edények be voltak nyomkodva a konyha szekrénybe, hogy ne kelljen elmosmi, stb. Akkor inkább legyünk "tisztaságmàniàsok", mint ilyenek.

2021. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Hat igen utolso meg mindig jobb ha tobbszor mosunk kezet mint egyszer sem
2021. máj. 24. 14:39
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben nem lenne szükség ennyi fertőtlenítésre, de ha az ember igénytelenekkel kénytelen egy fedél alatt lakni, akkor nincs más választás. Megértelek, én már ott tartok, hogy a közös használatú tárgyak nagy részét csak kesztyűben fogom meg, mert teljesen tönkretette a bőrömet az állandó fertőtlenítés és súrolás. A vécéülőkét letakarom papírral, ez a legegyszerűbb megoldás. Anyám ugyanazzal a mocskos ronggyal törölgeti át a vécét, a padlót (ahol ráadásul mindenki cipőben jár, mert miért is ne hordanánk be az összes koszt az utcáról), a kilincseket, a kukát, a konyhaszekrényeket és a kávéfőzőjét, ebben a sorrendben, köztes mosás nélkül, és végül ugyanoda teríti száradni, ahova a mosott ruhákat. Kezet még sosem mosott alaposan (meleg vízzel, szappannal, sebészmód dörzsölve), a szarfoltos törölközőket is hideg vízben, gyorsprogramon "mossa", és még ő hisztizik, hogy ne locsoljak szét annyi fertőtlenítőt. Apám legjobb esetben is csak hetente egyszer fürdik, bár legalább a kézmosáshoz használ szappant. Alig győzök takarítani utánuk. Sosem voltam az a típus, aki a Domestost is kihipózza, most sem mondanám magamat tisztaságmániásnak (porszívózni például csak akkor szoktam, amikor már egybefüggő a porréteg), de ami sok, az sok.
2021. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
jézusom 13-as... én megőrülnék a helyedben...
2021. máj. 25. 10:30
 15/35 anonim ***** válasza:

Én meg úgy gondolom, mindegy, hogy hideg vagy meleg vízzel mosol-e kezet. Az 50 fokos, égető víz talán már pusztít el baktériumot, de a kellemes 35-40 nem. A szappan pusztítja a baktériumot.



Szerintem előfordulhat, hogy nagyobb eséllyel leszel allergiás, esetleg autoimmun beteg, ha túlzottan fertőtlenítesz és nincs dolga az immunrendszerednek, "unatkozik". Erről olvastam is jópár helyen, persze ezt immunológusok és egyéb orvosok laikusok számára is szakszerűbben fogalmazzák meg.

2021. máj. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
15ös... tudod mi az a hőmérséklet? tudod miben különbözik egy 10 fokos és egy 40 fokos víz?
2021. máj. 25. 12:09
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, a baktériumok ölése szempontjából semmiben sem különbözik. A szappan viszont elpusztítja őket.
2021. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
tehát nem tudod de reméled hogy én is hasonló szinten vagyok mint te és a tudomány által lefeketett szabályok helyett ELHISZEM neked h a hideg és a meleg víz azonos a baktériumok ölése szempontjából:D gratulálok. szerinted nincs balaton és a föld is lapos mi?
2021. máj. 25. 12:49
 19/35 anonim ***** válasza:
#18 olyan forró vízzel ami elpusztítaná a bacikat, te nem tudsz kezet mosni. ezért kell szappant használni
2021. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
de a 30 fokos vízmolekulák és a 10 fokos vízmolekulák azért máshogy hatnak kölcsön a szappan v a fertőtlenítőszer molekulákkal nem?
2021. máj. 25. 15:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!