Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kajálás előtt elmosom az...

Kajálás előtt elmosom az evőeszközeimet, a tányéromat, kezet mosok. wc-zés előtt fertőtlenítem a wc ülükét. rendszeresen fertőtlenítem a közös fürdőszoba csapját, fürdőkabint a kilincseket. A családom erre úgy reagál hogy én elmebeteg vagyok sőt a..?

Figyelt kérdés
sőt a faterom az arcomba röhög hogy hülye vagyok (ő xarás után hideg vizzel lemossa a kezét és ez a higiénai...) én vagyok a hülye vagy a családom korlátolt?
2021. máj. 24. 13:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
javítson ki valaki ha tévedek, de tudtommal a víz hőmérséklete (legalábbis a +10-30 fokos közegben) nincs hatással a szappanmolekulák működésére, legalábbis nem számottevő mértékben. hideg vízben is felhabzik a szappan, és ez a lényeg (ha ezt nem érted, akkor javaslom olvass utána a szappan működési mechanizmusának a gimis kémiakönyvedben)
2021. máj. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Hogy pusztulának már el a baktériumok 30 fokos vízben? A szervezetünk 35-36 fokos és ott is tökéletesen működnek :D

90 fokban már szépen pusztul a többségük (ugye a 100%-uk 100 fokon, ezt nevezik kifőzésnek), nem véletlenül mossuk a törölközőket 90 fokon.

Bizony, ahogy valaki írta, erre való a szappan. Hideg vízben is ugyanolyan a hatásfoka mint langyosban.

2021. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

13-as vagyok, igen, már rég megőrültem.

A kézmosásról: a baktériumok mellett a zsíros szennyeződéseket is el kell távolítani (főleg akkor, ha egész nap b'sztál volna kezet mosni, valamint kés és villa helyett kézzel-lábbal eszel), erre jobb a meleg víz, mint a hideg. A műtéthez készülődő személyzet sem azért súrolja gőzölgően forró vízben az egész karját, mert annyira élvezik. És nem, a szappan nem attól hatékony, hogy habzik, az csak az SLES műve.


Az immunrendszerem köszöni szépen, fajtagyőztes, a bárányhimlőt és egyetlen gyors lefolyású influenzát leszámítva mezei náthánál súlyosabb fertőző betegségem sosem volt, pedig nem kímélem magamat. Ugyanez elmondható a szüleimről is, és ők még a személyes higiéniához is meglehetősen nagyvonalúan viszonyulnak. Pont a körülmények miatt ilyen ellenálló a szervezetünk, de ha ez az egészség ára, én inkább dőlnék ágynak minden hónapban valami szir-szar náthával.


Tisztában vagyok vele, hogy szükség van baktériumokra és vírusokra a környezetünkben; ha éppen olyan kedvem van, a mocskos járdára ejtett falatot is vígan megeszem, de azért van néhány átmenet a gyógyszerlaborhoz illő sterilitás és az "azzal a ronggyal mosom le a csapokat, amivel az előbb a folyosót töröltem fel" között. Abba sem haltunk bele gyerekkoromban a rokonoknál, amikor ugyanabban a műanyag tálkányi szappanos vízben löbbölte le a kezét az, aki a kerti budiból jött, és az is, aki éppen főzni készült, de azért visszagondolva mégiscsak b'szott undorító volt.

2021. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

a 22esnek feltételezem nincs agya... szóval nem mondtam h a 40 fokos vízben elpusztulnak a baktériumok. 40 fokos vízben aktívabban mozognak a víz vagy a mosószer molekulák így hatékonyabb/gyorsabb a mosás mint hideg vízben.


az meg, hogy azt mondod hideg vízben ugyan olyan a hatásfoka a szappannak mint melegben egyszerűen hazugság... ostobák hazugsága. miért gondolod így? mert felhabzik hidegben is? :D akkor a mont everest tetején is lehet pörköltet főzni SŐT MÉG MILYEN HATÉKONYAN hisz ott már <50 fokon buborékol a víz!!!

2021. máj. 25. 22:17
 25/35 anonim ***** válasza:

amire nem gondolsz: szappanozáskor mozgatod a kezeidet, és rajta a szappant és a vizet. nem áztatod. innentől tök mindegy, mennyire rezegnek a molekulák a hőenergiától, mert ígyis-úgyis mozgatod őket.


"az meg, hogy azt mondod hideg vízben ugyan olyan a hatásfoka a szappannak mint melegben egyszerűen hazugság... ostobák hazugsága"

na akkor hozz valamit ami alátámasztja a te érvedet.


a péla amit hoztál sehogyse illik ide amúgy.

2021. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

"amire nem gondolsz: szappanozáskor mozgatod a kezeidet, és rajta a szappant és a vizet. nem áztatod. innentől tök mindegy, mennyire rezegnek a molekulák a hőenergiától, mert ígyis-úgyis mozgatod őket."


uhhh... ez fájt

2021. máj. 25. 22:39
 27/35 anonim ***** válasza:
Kérdező, amellett hogy az agyadra ment a kényszerbetegséged, az intelligenciaszintedről is sokat elmond amilyen stílusban sértegeted a válaszolókat.
2021. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

ezek szerint Jézus Krisztus volt a legokosabb valaha élt ember a Földön? Einstein is biztos a jóindulatáról volt híres:D


én nem sértegetek senkit (ha szerinted ez sértegedés akkor van baj a fejedben) én csak próbálok rámutatni a válaszoló saját dőreségére

2021. máj. 26. 08:46
 29/35 anonim ***** válasza:

Áh, persze, abszolút nem sértés ha valakinek azt írod hogy nincs agya. Ezt láttad otthon? Ti ilyen degradálóan beszéltek egymással, abban nőttél fel hogy ez normális? Sajnállak ha ez a helyzet.

Az pedig elég komikus hogy te mondod másokra hogy baj van a fejükben, miközben neked lenne szükséged szakemberre hogy kikezelje a kényszerbetegséged.

2021. máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
szerinted kényszerbetegség ha lezárom a bolt előtt a biciklimet?
2021. máj. 26. 09:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!