Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kajálás előtt elmosom az...

Kajálás előtt elmosom az evőeszközeimet, a tányéromat, kezet mosok. wc-zés előtt fertőtlenítem a wc ülükét. rendszeresen fertőtlenítem a közös fürdőszoba csapját, fürdőkabint a kilincseket. A családom erre úgy reagál hogy én elmebeteg vagyok sőt a..?

Figyelt kérdés
sőt a faterom az arcomba röhög hogy hülye vagyok (ő xarás után hideg vizzel lemossa a kezét és ez a higiénai...) én vagyok a hülye vagy a családom korlátolt?
2021. máj. 24. 13:10
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

tökéletesen illik a kényszerbetség fogalmába :"olyan elmeállapot, amelyben újra és újra jelentkező kellemetlen képzetek vagy gondolatok (kényszergondolatok) mellett állandóan újra jelentkező késztetések vagy cselekedetek (kényszercselekedetek) vannak jelen. Meghatározó jelentőségű, hogy ezek a gondolatok a beteg számára is idegenek, riasztóak, fenyegetőek, a cselekedetek pedig értelmetlenek, de a szorongás csökkentése érdekében muszáj folytatnia azokat."


"a cselekedetek pedig értelmetlenek" hmm... kezet mosok mert félek a különböző háziállatokon (például) terjedő férgektől vagy lezárom a biciklit mert félek a tolvajktól? egyik sem értelmetlen de ha már a kézmosás kényszerbetegség akkor a biciklilezárás is az :D

2021. máj. 26. 09:53
 32/35 anonim ***** válasza:
jólvan kérdező, mindenki hülye csak te vagy helikpoter...
2021. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

miért van az hogy sose lehet itt gykn a nagyokosokkal dűlőre jutni?

most tulajdonképpen inkább hárítasz ahelyett hogy önmagadnak is bevallandád, a rendszeres kézmosás nem kényszerbetegség, de a rendszeres kézmosás hiánya hanyagság :D

2021. máj. 26. 10:00
 34/35 anonim ***** válasza:
itt te vagy a nagyokos, kérdező
2021. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Hagyjátok, beteg szegény, csak nem veszi észre :/

Még a saját családja szerint is elmebeteg.

2021. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!