Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az "menő", akinek magas a...

Az "menő", akinek magas a fájdalomküszöbe?

Figyelt kérdés

Szoktak ezzel versengeni, meg keménykedni. Ezért kíváncsi vagyok, hogy csak egy-két ember szemében az, vagy a többség szerint is.


Ha nem vagy ilyen menőzős típus, akkor értsd úgy a szót, hogy jobbnak látsz e egy ilyen embert.



2021. máj. 24. 19:39
A kérdező szavazást indított:
Akinek magas az "menő", akinek alacsony, az gáz
"menő" a magas, de nem gáz az alacsony
Tökmindegy milyen, nem "menő"/gáz
Gáz az alacsony, de nem "menő" a magas.
41 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Az a helyzet ezzel hogy amíg nem egy lőtt vagy szúrt sebbel próbálsz meg saját lábon segítséget kérni, addig nincs miről beszélni, mert bohóckodás az egész.

Átlagos körülmények között egyáltalán nem is tudom számít-e valamit, sokféle embertípus létezik, és némelyik igen csúnya sebbel is képben van mindvégig.

2021. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Sztereotipikus értelemben igen, irodalmi művekben tipikus jelenet, hogy a főhős fájdalmat áll ki hang nélkül.


Valójában meg nincs jelentősége, nem ez adja egy ember értékét. Nyilván kocsmai verekedésben meg bandaháborúban hasznos lehet, de kulturált emberek ma már nem így intézik el a nézeteltéréseiket.

2021. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Nekem nagyon magas a fájdalomküszöböm, még az sem okozott igazi fájdalmat, amikor el volt törve a karom. Egyelőre semmi hasznom nem származott ebből az életemben, senki sem tart engem menőnek. Gyakorlatilag senki sem foglalkozik ezzel, viszont én lenézem a hisztis, alacsony fájdalomküszöbű embereket, akiknek már egy közönséges zúzódás, influenza, illetve ezekhez hasonló pitiáner dolgok is fájdalmat tudnak okozni.
2021. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Tökmindegy. Amikor az ember cseppenként számolja az infúziót, hogy mikor hat már, akkor az éppen nem érdekli, hogy ez mennyire menő.
2021. máj. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#4 miért nézed le őket?

2021. máj. 24. 20:13
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

#6.

Szánalmasnak tartom azt, amikor valaki testi fájdalmak miatt picsog. A lelki fájdalom ezerszer rosszabb a testinél.

Egyszerűen nincs bennem semmi empátia azok felé, akik a testi fájdalmakat nehezen viselik. Életképtelenek.

Másrészt pedig azért is nézem le az alacsony fájdalomküszöbű, tejbepapi embereket, mert ők is lenéznek engem. Itt van tökéletes példaként a második válaszoló, aki idióta, erőszakos állatoknak nevezte azokat az embereket (így engem is), akik jól tűrik a fájdalmat. Pedig mi nem ártottunk neki semmit, nem a mi hibánk az, hogy ő egy horzsolástól is elbőgi magát.

2021. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
heteske, majd emlékezz vissza a szavaidra pár év múlva, aztán lelkizzél akivel akarsz
2021. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ #7.


A #2 válaszát én nem igazán értettem, mert ha azt tartja erőszakosnak, aki bírja a fájdalmat, akkor hülyeség, amit ír. Nem gondoltam volna, hogy ezért lenézbek valakit, de hát minden van.


Szerintem egyébként az életképtelenebb a mai világban, aki a lelki szenvedést nem bírja, mert az többet éri az embereket, meg a testi fájdalmat könnyebb kezelni.

2021. máj. 24. 20:49
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
Hát én nem szoktam ilyennel versengeni, vagy nem is hallottam olyanról, aki igen. Én mondjuk szinte akármilyen kis betegségen túlteszem magam itthon, megfázás, láz, fejfájás, stb. Csak akkor megyek orvoshoz, ha tényleg nagy a baj. Legutóbb több mint egy hétig bírtam olyan írtózatos fogfájással, hogy már enni/aludni is alig tudtam, de mellette dolgoznom kellett. Persze senkinek nem mentem oda hencegni, hogy majd szétvet az ideg, de azért már látták a hétvége felé, hogy valami nem okés nálam, mert olyan vagyok, mint egy zombi.
2021. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#8.

Sajnos a mai világban valóban több lelki szenvedés éri az embert, mint testi, pedig fordítva sokkal jobb lenne.

Viszont én úgy gondolom, hogy ha valakiben van lelki érzékenység, az egy jó tulajdonság és nem életképtelenség, hiszen akkor sokkal kisebb az esély arra, hogy bántson másokat.

Úgy látom, hogy az engem erőszakos idiótának nevező, testileg alacsony fájdalomküszöbű válaszolóba nem sok lelki jóérzés szorult. Már a második kommentjében is engem mocskol, pedig én semmi rosszat nem írtam neki.

Ilyen emberek azok, akik még a testi fájdalmakat sem bírják elviselni.

2021. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!