Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretném lemérni mennyire...

Szeretném lemérni mennyire magas a fájdalomküszöböm?! Válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Lesz egy colonoscopiám nemsokára,és nagyon megosztó véleményeket olvasok fórumokon,fájdalomküszöb kérdése az egész.Leírnátok hogy pl.egy méhcsípés vagy egy vérvétel mennyire fáj nektek,mennyire visel meg?köszi:)
2012. máj. 16. 18:23
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Régen sose féltem a tűktől, szuritól. Egyszer viszont olyan kegyetlen módon vettek vért,hogy nem sok hiányzott, hogy oldalba rúgom az ápolót(kórházban volt). Azóta kialakult bennem egy kisebb félsz a tűktől.

Amitől rettegek: fogorvos!!!

Sajnos sokat kellett(most kellene) járnom, s olyan fájdalmas foghúzásokat éltem meg, sőt volt 1, aminek rossz következménye is lett, hogy rettegek tőlük.

2012. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak fájdalomküszöb kérdése, hanem, hogy milyen vastag műszerrel csinálják, empatikus-e, aki csinálja, kapsz-e lidokaint, bódítást illetve leginkább, hogy van-e aranyered, gyulladásod és ilyesmi a beledben, mert akkor persze, hogy jobban fáj.
2012. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Méhcsípés nekem nem fájt, csak iszonyatosan viszketett a bőröm utána még kb egy hétig. A vérvétel-véradás nekem csak akkor fáj, ha mellészúrnak és az idegbe megy a tű...

Volt laparoszkópos epeműtétem, a műtét másnapján a kórház udvarán mászkáltam másfél órán át.


Remélem segítettem.

2012. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Túléltem már egy gyomortükrözést és egy olyan foghúzást, ami perforálta az arcüregemet. Szerinted milyen a fájdalomküszöböm?
2012. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A méhcsípés 1-2 órát lüktetett, utána viszketett nekem is, nem mondanám, hogy elviselhetetlen fájdalom. Egyszer darásba léptem, na az kemény volt, de lazán hazasétáltam a hatalmasra dagadt lábamon, szóval attól sem kaptam sokkot.

Amit nagyon nagyon nehezen bírok az az égés. Ha megégetem valamimet, attól tudok ordítani, mert az folyamatos fájdalom. A másik a begyulladt fog! :)

2012. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem kapok érzéstelenítést sajnos,ezen a helyen nem szokás.

Nekem is volt már 2 bölcsességfog kivésésem ami nagyon fájt,majd ödémás lett az arcom is egy pár napig,a császármetszésem elviselhető volt,kibírtam bár nagyon fájt.

Nincs aranyerem,a beleim állapotáról meg most fogok majd meggyőződni:(


Volt olyan vizsgálat vagy bármi amire nagyon nem szerettek visszaemlékezni annyira fájdalmas volt????

2012. máj. 16. 18:34
 7/18 anonim válasza:
100%
Igen, a fogfájás a legrosszabb.Ráadásul a doki szerint gennyzacskó volt alatta, fa*a érzés volt, amikor kihúzta, hát még utána, amikor szájzárat kaptam.
2012. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak a gyomortükörről tudok beszélni. Inkább iszonyatosan kellemetlen volt, mint fájdalmas. Az első sokk, amikor a cső lemegy. A második, amikor a gyomorból a duodenumba nyomják át, meg amikor a levegőt fujják. Először nem mondták el, h megy be a levegő és amikor jött visszafelé, azt hittem, h gyomortartalom jön. Mikor látták, h ott feszítek és próbálom lenntartani, akkor mondták, h csak hagyjam.

Azt hiszem, h colonoscopiánál is van olyan levegőfújás, hiszen az adja meg a cső útját. Szóval jobb ha felkészülsz, h szép zenei aláfestése lesz a vizsgálatnak. És akármennyire is fáj a popsid, jusson eszedbe, h ha engeded, akkor hamarabb szabadulsz.

2012. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

nekem inkább önuralmam van a fájdalom felett.

pl voltam olyan erős, hogy egy ájulásnál képes voltam nem elveszteni az eszméletemet mások meg már rohantak mi van velem. falfehér voltam.


vagy volt amikor begörcsölt a hasam a menstruációtól és senki nem látta rajtam (pont az évzárós beszédnél sorban állás 40 fokban az udvaron - majd meghaltam - és semmit nem tudtam csinálni. álltam csendben, mint egy katona)

2012. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
vettem részt több cukormérésen...30percenként szúrták mindkét karomat 5x!!! Mondjuk számomra az injekció semmit nem jelent,de a vérvétel ha többször van egymásután,azért kellemetlen....és nem a szúrásérzet miatt,azt alig érzem.Gyakran járok fogorvoshoz,mindig kapok az ínyembe 1,de inkább 2 injekciót. A szőrbenövéseimet magamnak kezelem,beszúrok tűvel a bőr alá akár 5mm-re is :D Ez így olvasva hogy hat a fájdalomküszöbödre?
2012. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!