Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rettentően sokat foglalkozok...

Rettentően sokat foglalkozok mások véleményével?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves srác vagyok . Világéletemben mindig számított hogy mások mit gondolnak rólam. Közben nyilván büszkeségből azt mondtam hogy pont hogy teszek rá ki mit gondol én önmagam vagyok. Talán rettenetesen félek attól, hogy különbözök a többiektől vagy kilógok a sorból miközben nem szeretnék egy tipikus be savanyodott magyar ember lenni. Jelenleg külföldön élek de a közeljövőben haza akarok költözni. Most pl. az az egyik legnagyobb dilemmám, hogy a viszonylag nagyobb értékű és szeretett autómat haza akarom vinni csak annyi szépséghibája van hogy mivel Írországban vagyok ezért jobbkormányos. Folyamatosan az jár a fejemben, hogy emiatt rendszeresen megnéznének esetleg ki is néznének a többi autós közül. Itt jön elő megint az, hogy nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy az emberek mit gondolnak rólam. Egy csomó mindenbe bele vágtam volna Életem során, de mindig volt valami kifogás, hogy miért nem kezdem el. Pl. nagyon régóta szeretem a rock zenét és évek óta akartam megtanulni gitározni, de a családtagjaim és az ismerőseim nem igazán szeretik az ilyesfajta zenéket és itt is az mindig a Dilemma, hogy egy elvont alaknak néznének. Vagy pl. az autóra visszatérve, hogy egy parkolóban a jobb oldalról kiszállva kevesebbnek érezném magam mint akinek rendes balkormányos autója van esetleg ugye meg is szólnának érte. Ki hogyan jutott el arra a szintre, hogy már tesz a másik véleményére? Aki tudna segíteni elindulni az úton annak előre is nagyon szépen köszönöm a választ


2021. jún. 5. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el magad az életed végén. Milyen életre szeretnél visszatekinteni?

Egy olyanra, ahol mindig megfeleltél mások elvárásainak és egy percig sem voltál boldog?

Vagy egy olyanra, ahol megtetted azt, amit szerettél volna és jól érezted magad?

Egyetlen életed van, gondolkodj, hogy érdemes-e ezt "ismerősökre", meg pláne ismeretlenekre pazarolni, akik esetleg rossz szemmel néznek rád az utcán.

Persze a családtagokat nem válogathatod meg, de kereshetsz magad köré olyan embereket, akik értékelnek és hozzád hasonlóan látják a világot, a többiekkel pedig kár foglalkozni.


Nekem súlyos betegség indította el ezeket a gondolatokat, remélhetőleg te valami egyszerűbb úton ébredsz rá, mi az igazán fontos neked.

2021. jún. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

En balkormanyos autoval vagyok Angliaba

Nem tudnek jobbkormanyost vezetni

2021. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itteni példákkal élve :

Itt egy kérdés,tudományos választ vár valaki,a kommentekben rögtön a vélemény jön tapasztalat helyett.

2022. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!