Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetek, ha sok szempontbó...

Mit tehetek, ha sok szempontból le vagyok maradva a korombeliekhez képest? Más is van így?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és a korral járó kötelező dolgokat sorban teljesítettem az életben (gondolok a sulikra, leérettségiztem, szereztem jogosítványt, egyetemre járok), de sok szempontból le vagyok maradva. Főleg szociális téren, mert soha nem voltak barátaim vagy nem volt párkapcsolatom sem, emiatt nekem teljesen kimaradt az életemből ez az egész fiatalkori szórakozás, a társasági élet stb. Ezzel együtt valahol a szülőktől való függetlenedés is, ugyanis nekem nem volt miért lázadnom, mindig otthon voltam és tanultam, de tényleg még boltba sem jártam, a suliba is a szüleim vittek stb. Vidéken éltünk és ott eleve kevesebb volt a lehetőség is, szóval nem volt magától elérhető például a diákmunka vagy a mindenféle szabadidős lehetőségek, közösségek. Az egyetem miatt kollégiumba mentem, de az sem hozott semmiféle változást, max. picit valamivel önállóbbnak érezhettem magam és annak örültem. Viszont nem sikerült sem a szaktársaimmal, sem a szobatársaimmal összebarátkoznom és azt érzem, hogy valahol ez is amiatt volt, mert én hozzájuk képest még szinte gyerek vagyok. A korombeliek sokkal több mindent megéltek már és nekik természetes, hogy van egy kialakult társaságuk, párjuk, buliznak, összeülnek enni-inni-beszélgetni, elmennek moziba, kirándulni, külföldre, fesztiválra stb., de nekem ezekben soha nem volt még részem. Nekem az egyetemi életből is teljesen kimaradtak ezek a dolgok, gyakorlatilag ugyanúgy csak bejártam az órákra és tanultam, vagy maximum egyedül el tudtam menni valahova. Szóval azt érzem, hogy ezek miatt még sokkal nehezebb kapcsolatokat kialakítanom és nem tudom pótolni azt, ami nekem eddig kimaradt az életemből és vágynék is rá.
2021. jún. 7. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

Ha 22 évesen egyetemre jársz, ami ne adj isten még piacképes szak is, nagyon is előre vagy :)


A magyar egyetemi élet irtózatosan rákos. Emiatt nem aggódnék. Én itthon is diplomáztam, és külföldön is, és össze sem tudom hasonlítani a kettőt. A magyar egyetemi élet arról szól hogy a lehető legsuttyóbb módon igyad magad ájulásra valami túlárazott ocsmány körúti kocsmában. Ez alól csak pár nívós szakkollégium a kivétel, de azt is úgy kell keresni (és ők se szentek, ott is isznak)


Barátkozni persze ezen kívül is lehet, de hát igen, társadalmi tünet a magány és az elidegenedés.


Így ismeretlenül azt tudom tanácsolni hogy keress egy szakkolit vagy csapatsportot egyetemi berkeken belül.

2021. jún. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem egy piacképes szakon tanulok, de nekem igazából ezzel nincsen problémám. Ennek tudatában jelentkeztem az egyetemre és én a magam részéről elégedett vagyok azzal, amit ez a szak nyújtani tud. Van vele tervem és tudom mivel szeretnék majd foglalkozni, illetve szeretem. Persze, örülnék neki ha nem lenne büfészakozás és hasonlók, biztos az is egy jó dolog és meglöki az ember önbizalmát mikor egy piacképes, nagyobb presztízsű diplomát szerez az ember. Viszont nekem ezzel nincsen gondom, nem bántam meg a döntésem.

Nekem egyébként nincsen ennyire rossz véleményem a magyar egyetemi életről (bár külföldi tapasztalatom nincsen). Azért nem hiszem, hogy tényleg csak a suttyó lerészegedésről szólna stb., valamint szerintem nincsen gond azzal sem, ha fiatalok szórakozni járnak, isznak. Úgyhogy igazából nekem sem erre irányul a kérdésem, nem érzem úgy, hogy ez lenne a probléma és én emiatt nem tudnék beilleszkedni, barátokat szerezni, ismerkedni stb., mert mondjuk annyira távol állna tőlem a közeg és ne tudnám magaménak érezni. Én tök szívesen járnék fesztiválokra, koncertekre vagy szívesen beülnék valahova esténként iszogatni, enni, beszélgetni stb., csak nem volt hozzá társaságom sosem.

Sem a szakkoli, sem a csapatsport nem lehetséges sajnos. A szakkollégiumi jelentkezéshez már fel kell mutatni valamilyen teljesítményt (pl. korábbi tudományos tevékenység, TDK vagy egyéb verseny, publikáció stb.), kell hozzá több oktatói ajánlás és egy kész munkaterv. Én a képzés alatt egyáltalán nem foglalkoztam ilyesmikkel, nincsen semmiféle eredményem vagy tapasztalatom és igazából nem is promotálták ezeket a lehetőségeket, sok mindenről szimplán nem is értesültünk. Úgyhogy csak egyszerűen egyetemre jártam mint bárki más. A sport pedig abszolút nem az én világom, gyerekként kövér voltam (akkor rengeteget bántottak is miatta, nyilván a sportokban is ügyetlen voltam, rengeteg akkori rossz emlékem van) és a mai napig kétbalkezes vagyok, soha nem sportoltam.

2021. jún. 7. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!