Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó ha valaki kap egy pár...

Jó ha valaki kap egy pár intőt gyerekkorában? Jobban kitombolja magát vajon?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 11:37
A kérdező szavazást indított:
Talpraesettebb felnőtt lesz belőle
Izgágább marad felnőttként is
Nem számít ilyen téren
28 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Sokkal valószínűbb hogy aki már gyerekként hordja haza az intőket, abból felnőttként is problémás ember lesz.
2021. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lehet megmondani. Lehet belőle aluliskolázott figura, aki pl. kiesik az oktatásból, lehet véleményét bátran vállaló, másokért és magáért kiálló, értelmes, vagy a rendszer által szétdarált, önbizalomhiányos felnőtt, utóbbi mert megtanulja hogy neki kuss a neve és nem lehet hatással a környezetére.


Ebből a 2. a legjobb opció, de a körülötte lévők mindent megtesznek majd azért, hogy nehogy azon az úton haladjon.

2021. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes jelenség, ami minden kor pedagógusára jellemző:


Vannak tanítványok, akiknek semmit sem néznek el, habár nem is fenyítik őket kifejezetten.


Vannak tanítványok, akiknek semmit sem néznek el és fenyítik is őket.


Vannak tanítványok, akiknek mindent elnéznek és hozzájuk sem nyúlnak.


ÉS vannak tanítványok, akiknek voltaképpen mindent elnéznek, mégis fenyítik őket.


A legelsők és a legutolsók vannak a legnagyobb veszélynek és majdan csalódásnak kitéve az életben.


A pedagógusok döntő része arra törekszik, hogy a gyereket "betörje".

Aztán érdekes, hogy pontosan a "betört" gyerekből lesz a legélhetetlenebb, akit még a pedagógus is eltapos egy idő után.


Első indulatomban írtam egy szuszra.

2021. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy intőt sem kaptam, mert nem voltam tombolós gyerek, és nem érzem úgy felnőttként sem, hogy kihagytam volna ezzel valamit.
2021. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

nem voltam vad vagy tombolós gyerek, de mindig kiálltam magamért és másokért, engem nem izgat, hogy harminc évvel öregebb vagy, aki balfsz az balfsz. anyám gyűjtötte az intőimet, nagyon büszke volt rájuk, néha még be is írt valami szemtelen választ az aláírás mellé :D

de ja, nem mindegy, miért kapja, mert a tanár debil, vagy mert a gyerek agresszív, rombol, vagy bunkózik...

2021. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Az ember összetett lény, nem úgy működik, hogy van benne egy kötelező "tombolás, kiélés, bulizás" opció ami egyszer csak kötelezően bekapcsol.


Van aki mindig is nyugodt természetű lesz meg van olyan aki soha nem tombolja ki magát. És a két véglet között ezer másik út is létezik.

2021. jún. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer kaptam intőt azért, mert segítettem egy rosszul lévő osztálytásamon, nem hagyták hogy elmagyarázzam mi indokolta azt a piti szabálysértést amit elkövettem. Alapvetően ezen kívül sosem kaptam intőt, de egész 12 év alatt csak a pofonokat és a meg nem értettséget kaptam. Sosem tettem semmi olyat, amiért kicsaphattak volna, mindig kedves voltam, rengeteg igazságtalanság ért. Ha pár havonta látom ezeket a pedagógusokat minden gond nélkül mosolyogni, ahogy jól érzik magukat felfordul a gyomrom. Zavar, hogy talán fel sem fogta mekkora gátlásokat okozott bennem, hogy a mai napig nem szeretek emberek között lenni, és még sorolhatnám.
2021. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen négyes, a te-féle vonalnak is van igazsága, de ehhez sok más kedvező körülmény is kellett (viszonylag jó helyre születhettél, szeretet, szerencsés és átgondolható pályaválasztás, stb...).
2021. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!