Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kínaiakat/ázsiaiakat miért...

A kínaiakat/ázsiaiakat miért nevezik át az iskolában?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy van egy kínai neve és adnak neki egy másik magyar nevet a tanárok (legtöbb esetben Dávid)

Csak nem értem hogy miért? 😂



#iskola #kínai #Dávid #Átnevezik
2021. jún. 23. 13:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy rossz kategória, bocsi
2021. jún. 23. 13:50
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Kicsit nehez lenne megtanulni a keresztnevuket :D
2021. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Mert a tanar bunkó, vagy xiau- pinget nem tudja kimondani
2021. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen de akkor az ilyen rohadt fura és ronda magyar neveket hogy tudják megtanulni? Szerintem ez valamiféle rasszizmus inkább...
2021. jún. 23. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Hát van benne bunkósag is..
2021. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Legtöbbször a szüleik adnak nekik egy európai nevet általában olyat amit bárhol tudnak használni (Dávid-David-Dave)


És mivel a kínai nyelvben nagyon számít a hangsúly, hangmagasság így a kisebb gyerekek nem tudják kimondani rendesen, ami elég zavaró lehet

2021. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ez tulajdonképpen egy bevett szokás, hogy kapnak egy második nevet, ami nemzetközibb és az emberek értik, ismerik, ki tudják mondani. Vagy valóban akár pl. magyar név is lehet ez, ami az adott kultúrában ismert. Nekem itthon is volt több kínai szaktársam és a legtöbbjüknek volt egy angol neve, itt ezt használták. Valamint én is tanultam kínaiul, rövidebb ideig voltam Kínában is és én is kaptam kínai nevet az egyik tanáromtól, hogy akkor azt tudom használni.
2021. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit akartam hozzátenni, hogy jöttek az egyetemre kínai hallgatók is rövidebb csereprogramokra és ők is kaptak itt magyar neveket, Sanyi, Dávid, Zoli stb.
2021. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
De látjátok, a hülyéje már egyből rasszistázik, ahelyett, hogy utána nézne a dolgoknak.
2021. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
9.Ez az egyszerűbb már rasszistázni mint logikát keresni a dolgokban...
2021. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!