Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már olyan, hogy a felaján...

Volt már olyan, hogy a felajánlott segítségnyújtást rossz néven vette az illető?

Figyelt kérdés
Pl. segítettél volna babakocsit feladni/levenni a villamosról, vagy átadtad volna a helyed, vagy mondjuk segítettél volna a szétszakadt szatyorból összeszedni a szétömlött árut, és köszönöm helyett flegmáskodó "majd én megoldom", vagy "nem szorulok segítségre" stílusú válasz érkezett. Tehát nem az, amikor udvariasan elhárítja, hanem amikor látod rajta, hogy ő van megsértődve valamiért.
2021. jún. 23. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
mióta tart a covidhiszti, nem segítek sem babakocsival, sem banyatankkal lépcsőzni és felszállni-leszállni, nem hiányzik hogy megint rámsipítson valami idegbeteg, hogy én ne menjek a közelébe mert meg fogom őt ölni XD
2021. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tescoból kifelé egy kedvesnek és őszintének látszó csöves odajött pénzt kunyerálni, mondván, hogy éhes. Közöltem, hogy pénzt nem adok, de van 4db zsemle, amit most vettem, azt szívesen odaadom. Erre nekiállt ordítozni, hogy az nem jó, neki pénz kell, pénzt adjak, rohadt köcsög vagyok, menjek a ...
2021. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2# Akkor a pénz nem kajára kellett neki…


Kérdezőnek: a volt barátnőm egyszer olvasott valamit, és mondtam neki ha valamit nem ért (mivel siket és a siketeknek alacsony a szókincsük, sokkal kevesebb szavakat ismernek), akkor szóljon nekem és elmagyarázom neki. Erre leidiótázott, letiltott, órákig hisztizett rajta, szakított velem, stb..


Mellesleg én is hallássérült vagyok, tehát nem okoskodni meg nagyobb szintűnek képzeltem magam. No mindegy.

2021. jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 Hát, mikor elküldött a ...-ba, nekem is leesett, hogy nem kajára kellett volna. 😄 De nagyon trükkös volt, mert tényleg őszintének látszott az elején.
2021. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Forditva. Engem irrital, ha egy teljesen ures uton fekez le feltunoen az auto zebras atkelonel, de nagyon kene sietnem is meg halalkodni is. Intek, hogy menjen. Akkor alljon meg ugy, hogy a gyalogost at kene engedni, mikor tenyleg nem lehet atjutni.

Ugyanez kapuval. Szomszed, akivel nem ismerjuk egymast csak bamulni szeret, messzirol tartja a kaput pedig onnan kicsit se bunkosag hagyni becsukodni, viszont benne van, hogy azert kisanya szedd a labad es koszond meg szepen.

Szoktam udvarias lenni es tudok halas lenni de ezek lekotelezo gesztusok, rossz idozitessel.

2021. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1×-2×, azóta segítsen a nípnek a Veszett Pulikutya.
2021. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 De a szókincs olvasással is bővülhet. Sőt.

Ismerek kis szókinccsel rendelkezőket, de nem hallássérültek.

És ha te is hallássérült vagy, akkor szerintem van abban valami, hogy rosszul esett neki. Mivel azt feltételezted te el tudod magyarázni, ő pedig nem érti.

2021. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7# pedig csak felajánlottam neki, erre bolhából csinált elefántot. Amúgy is hisztis volt a lány. Halló emberek és siket emberek teljesen más világot élnek kb. (Tudom, mivel benne vagyok mind kettő világban).
2021. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 Én egy szóval se mondtam, hogy ugyanolyan az életük.

De ha valaki érzékeny valamire, az csak neked bolha. Neki nagy dolog lehetett.

2021. jún. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, volt. Egy vak embernek ajánlottam fel a segítségemet abban, hogy segítek őt navigálni egy budapesti aluljáróban, - amíg fel nem juttatom a neki megfelelő kijáratán. Rám ordított, - fizikálisan ordított, - hogy nem kell a segítségem!
2021. jún. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!