Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka az egyes rétegek...

Mi az oka az egyes rétegek általános viselkedésének a tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés

Én nem akarok általánosítani, de rendszeresen ilyeneket tapasztalok. Most minden rosszindulat nélkül, kb mindenkire csúnyákat fogok mondani. :D


Pl sokszor az van, hogy tele van a busz, nincs ülőhely. Jön az idős/középkorú asszony, aki odasprintelt a helyi járathoz, ami amúgy tíz perc múlva jönne ismét, feltotyog, beáll valaki ülő tizenéves mellé és előadja, hogy hát ezek a mai fiatalok, nem adják át a helyet. Ok, de miért kéne átadni? Mármint érted, látod, hogy odaszaladt, tehát valszeg a lábával nincs para, tehát nyilván nem fordul meg a fejben ez random, mint pl valaki olyannál, akinek 10 perc volt megtenni a két lépcsőfokot felszállással. De ez is milyen alapból. Odaáll melléd és durrog egy másik random embernek, hogy mekkora gyökér vagy, hogy nem adod át neki a helyed, holott egy szóval sem kérdezte meg, hogy átadod-e neki. Vagy amikor az illető 4 helyet foglal el a szatyraival, de pampog, hogy a város túlvégén lévő vasútra miért nem sétál el a hazautazó kollégista diák, merthogy két (álló)helyet foglal ő és a bőröndje. Holott, aki ezt nehezményezte(többnyire öreg, vagy középkorú nő), az öt (ülő)helyet foglalt.


A másik azok a bizonyos tinilányok(és ezeknek a fiú verzója is megvan), akik hangosan megvitatják, hogy milyen jól megtoszta őket a kanjuk, közben hangosan vihoráznak, megy a zene.


Vagy a 20 év körüli csávók, akik random lányoknak szólnak be. Nos én nem akarok rasszista lenni, távol is áll tőlem, de többnyire én ezt a bizonyos nem napon barnult polgártársaktól, esetleg a hozzájuk csapódottaktól tapasztalom. Amikor megtörténik az atrocitás, minimum ketten vannak. Pl állok a vonaton, várom a leszállást az ajtónál, vagyok egy sportcipőbe, egy bő pólóba, hosszúnadrágba, bőrönddel, hátizsákkal, és a tökre sittes kinézetű "c-type" emberünk elkezd nekem odaszólogatni, hogy r*banc, k*rva, meg leszel ölve, megtéplek, r*hadj meg, haverja meg nevetgél ezen kínosan, meg néha odaszól a nekem dumáló társának, hogy hát ezt nem kéne, de úgy annyira nem mondja neki komolyan. Én meg, és a hozzám hasonlóak mit tudnak csinálni? Visszaszólni nem lehet, mert felháborodik, hogy én hogy merem, odébb menni nem lehet, mert akkor nem érek át a vonat túlvégére, úgy hogy ott szálljak le, ahol lakok, ha meg faarccal hallgatom, és reménykedem, hogy ők nem ott szállnak, ahol én, abból max akkor nem lesz baj, ha bejönnek a reménykedések. Más ember nincs a közelben, ha mégis van, meg nem mer közbelépni, mert jön a kicsi család, ugye...


Ha már férfiak, akkor vegyük sorra a középkorú, elkeseredett, de azért bunkó szingliket. Ugyanúgy oda fognak szólni, mint az előbbiek, max nem fenyegetnek testi sértéssel. Csak obszcén szexuális megjegyzésekkel, vagy más dolgokkal, amik inkább tettlegesek, pl hozzásimulni valakihez, és nem a tömeg miatt, hanem mert ja...


Vagy az anyukák, na az borzasztó. A neveletlen kölyökre nem szólhatsz rá, hogy ne rángassa a hajad, vagy ne rugdosson, mert jön a vérmami. Ennél már csak az a jobb, amikor visít az a kisgyerek, és a szülő ezzel egy ideig semmit nem csinál, aztán meg káromkodva ordít a gyerekkel.


Egyszerűen borzasztó és egy csomó mindenbe nem mentem még bele... Én pl nagyon szívesen tömegközlekednék, már csak a környezetvédelem miatt is, de így, már eléggé várom, hogy tudjak autóval járni, ott, ahol túl sok lenne a séta.


Komolyan, miért vannak ilyen emberek? Miért nem lehet normálisnak lenni?


2021. jún. 28. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
nekik ez a normális , "már eléggé várom, hogy tudjak autóval járni" majd ott is csalódás ér
2021. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, nyilván az utakon is sok a barom, de ott legalább a kellemetlenségekért cserébe nem kell még a szabadabb napjaimon is a menetrendhez igazodni :D
2021. jún. 28. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szépen összefoglaltad, ez nagyjából így van. Na, az úton ugyanez lesz, csak ott majd lesznek tipik autók, amikből következtetni lehet, hogy ki ül benne.
2021. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Katona Dius ***** válasza:
100%
Fáj kulturáltnak lenni. Ez minden.
2021. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem a vezetés jobban kiidegel, mint a nagyvárosi tömegközlekedés.
2021. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Autoban is van C-oszlop.
2021. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért van így,mert az én generációm (40esek) szülei között már elég gyakran akadt olyan ,aki bement a suliba helyre tenni a tanárt.

Hangoztatva a jogokat, elfelejtve a kötelességeket.

A korosztályom meg már másképp nem is tud létezni.

A média, később a net,ez a sok fogadd el,tedd meg,légy önmagad mozgalom kiöli az emberekből a tiszteletet és az alázatot.

A gyerekek úgy nőnek fel hogy szinte mindent szabad.

Egyre kevesebb a korlát,egyre több a kiskapu minden szabály megkerülésére,sok esetben nincsenek következményei a dolgoknak.

Mindenki azonnal kisebbség lesz valahol,amint kiderül,hogy azzal bármit meg lehet úszni vagy elkerülni.

Minden kisebbséget véd valami esztelen elvakult eszmék mentén a törvény.

Mindenki felmentést akar.

Mindenki kikéri magának.

És senki nem akar engedni az igazából.

Mindig csak az én én én.

Tisztelet a kivételnek.

Természetesen van.

Ugyanakkor ijesztő módon megváltozott az emberek viselkedése.

2021. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Katona Dius ***** válasza:
Ahogy 7es mondja. Jogai mindenkinek vannak, kötelességei már nem. Ezek szerint.
2021. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a "légy önmagad, fogadd el" jelszavakkal nincs gondom. Arról nem a gyerekek tehetnek hogy vannak szülők akik lusták nevelni a gyereket és félnek nemet mondani.
2022. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!