Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi álszent...

Miért van ennyi álszent viselkedés a környezetvédelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy valahogy mindenki egyetért, hogy óvni kell a környezetet, de valahogy mindig mástól várja a megoldást.

Pl. a sok kis celeb, vagy celebecske, módos tini aki más pénzén jár havonta másik országba nyaralni, "dubajozni" vagánykodni, de e-melett ékesen környezetvédő...na most ez hogy fér meg egymás mellett?

Az utazás, és az azzal járó másik országban igénybe vett számtalan szolgáltatásnak szerintük mégis mekkora szennyező hatása van?


Nem azt mondom hogy nyaraljon mindenki a Balatotnon, de ne prédikáljunk már vizet, miközben bort iszunk.


Mindenki kritizálja az időjárást, jajj de meleg/hideg van, jajj mennyi villanyszámla/gázszámla lesz mert megy a klíma/fűtés...de ugyanúgy beül a kocsiba napról napra, és ugyanúgy elmegy bárhova brahiból vagánykodásból.

Nem különben a repülővel.

Ugyanúgy megveszi, eldobja a műanyagot, számtalan ruhát, bizsut stb. Mert neki az jár. Mindenkinek minden jár, főleg a szája, de mikor tenni kell, meg sehol nincsenek.


Nekem az álszentséggel van a bajom, nem azzal, hogy ezt csinálják.

Én is megtehetném ,hogy minden pénzem utazásra meg vagánykodásra pózolásra költöm, de nem teszem.

Ebből él? oké, elfogadom, de legalább csinálja egyenesen! Ne csak azért legyen környezetvédő, mert valaki fizet ezért és megkérte, hogy reklámozzon x terméket.



2021. jún. 30. 08:33
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

kedves utsó: nagyon elrugaszkodtunk már, pláne az utsó mondatoddal:

ezt mégis hogy?! :D ebben a Magyarországban ahol mindenki "kivétel" és "különleges"?

2021. jún. 30. 09:31
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Születésszabályozás. :D ezen jól felröhögtem. Pláne abban az országban, ahol semmit nem érsz, ha nincs 3 gyereked minimum.
2021. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
23%

#11, #12

A születésszabályozást nem Magyarországra értettem, hanem azokra az országokra ahol ez probléma.

2021. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

Itt is probléma. Nem lesz majd senki, aki kitermelje a nyugdíjad, mert amíg az átlag magyar 1-3 gyereket szül, addig a cigány 8-at. Ráadásul elég sok fiatal megy ki külföldre, sokan ott is alapítanak családot.


Elég megnézni a kisebb falvak népességének összetételét, onnan sokan vagy felmentek nagyobb városokba dolgozni vagy kint vannak külföldön.

2021. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
Ah, a zuhanyzás mellőzése, mint a környezetvédelembe bújtatott igénytelenség.
2021. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
87%

A húst,zöldséget,gyümölcsöt megtermelem,összeszedem,tartósítom.A fürdővizzel sokszor leöblítem a wc-t,azzal mosom ki a macskaalom tálcát.Ruhát tartósat veszek,évekig hordom.Én tömegközlekedek,a férjem mindenhova kocsival megy.Nem rohad rám a kaja,szatyrot mindig viszek magammal,nem használok öblítőt,vegyesen használom az ipari és a környezetbarát mosószert.Mostam már hajat tojással,csomagolás mentes háziszappant használok.Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Utazni ritkán szoktunk,mert kevés a szabadidőnk.

Ha mindenki csak egy kicsit oda figyelne,már az is sokat számítana.Amúgy nem tudhatod,hogy aki utazik,az mivel váltja ki a lábnyomában ezeket a tevékenységeket.

2021. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%

"Oké, akkor itt kibukott, hogy igazából te is álszent vagy, nem értem akkor mi a problémád a többi válaszolóval."


Érdekes gondolkodásod lehet, ha a zuhanyzás mellőzésénél bukik ki neked, hogy én álszent vagyok.

2021. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
38%

Fel nem tudom fogni. Azért vagyok a környezetvédelemmel kapcsolatban álszent, mert még a zuhanyzáson is spórolok.


Minél több vizet kéne folyatnom, hogy ne minősíts álszentnek?

2021. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
32%

Ez egyébként engem is zavar. Főleg azok akik nagyon büszkék arra hogy a szelektívbe dobják a napi 8 kólás flakonjukat. :D

Igazából nem feltétlenül álszentség szerintem, lehet hogy ők komolyan gondolják. Azért elég ijesztő jövőkép kezd kirajzolódni a klímaváltozás és a szennyezés kapcsán, elég nyomasztó a tudat hogy mind hozzájárulunk (igen, még a legelhivatottabb zero waste favédő vegán biciklisták is egy bizonyos mértékig) szóval gondolom jobban esik nekik kipipálni a témát egy-két apróbb változtatással, ami után elégedetten tudnak aludni, hiszen ma is tettek valamit a Földért. :(

2021. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

19. Meg úgy mindenki más is.


Igen, sok kicsi sokra megy. Az egyikünk csomagolás mentes háziszappant használ, a másikunk biciklivel jár munkába, a harmadik szelektíven gyűjti a szemetet. Azt mondjátok, ezek nem számítanak?

MINDEN számít. De gondolom ti vagytok azok, akik nem mennek el szavazni sem, mert "egy szavazat nem számít". Viccesek vagytok.

Igen, írtam én is, hogy szelektíven gyűjtöm a szemetet. Erre le kell írni azért hogy "lol, napi 8 flakont kibas/ol szelektíven, ez nem is számít".

De igen, csak ítélkezni könnyebb. Heti 2-3 palackot termelünk mindössze, műanyag szemetet igyekszünk nem is termelni (zacskók pl), ami kicsi össze gyűlik, azt gyűjtöm szelektíven. Igaz, lehetne NULLA is a termelésem. Valóban. :)

De szerintem jó úton haladok. Míg a legtöbb ember egyáltalán nem halad a környezettudatosság felé.

Rengeteg dolgot használunk fel újra, kb mindenünk használt árucikk. És nem csóróságból, hanem mert nem akarjuk, hogy jó dolgok szemétként végezzék valahol.

Sőt, a használt dolgaimat én magam is továbbadom, mert másnak még jó lehet. Igyekszünk mindent minél több ideig benntartani a használati fázisban.

2021. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!