Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi álszent...

Miért van ennyi álszent viselkedés a környezetvédelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy valahogy mindenki egyetért, hogy óvni kell a környezetet, de valahogy mindig mástól várja a megoldást.

Pl. a sok kis celeb, vagy celebecske, módos tini aki más pénzén jár havonta másik országba nyaralni, "dubajozni" vagánykodni, de e-melett ékesen környezetvédő...na most ez hogy fér meg egymás mellett?

Az utazás, és az azzal járó másik országban igénybe vett számtalan szolgáltatásnak szerintük mégis mekkora szennyező hatása van?


Nem azt mondom hogy nyaraljon mindenki a Balatotnon, de ne prédikáljunk már vizet, miközben bort iszunk.


Mindenki kritizálja az időjárást, jajj de meleg/hideg van, jajj mennyi villanyszámla/gázszámla lesz mert megy a klíma/fűtés...de ugyanúgy beül a kocsiba napról napra, és ugyanúgy elmegy bárhova brahiból vagánykodásból.

Nem különben a repülővel.

Ugyanúgy megveszi, eldobja a műanyagot, számtalan ruhát, bizsut stb. Mert neki az jár. Mindenkinek minden jár, főleg a szája, de mikor tenni kell, meg sehol nincsenek.


Nekem az álszentséggel van a bajom, nem azzal, hogy ezt csinálják.

Én is megtehetném ,hogy minden pénzem utazásra meg vagánykodásra pózolásra költöm, de nem teszem.

Ebből él? oké, elfogadom, de legalább csinálja egyenesen! Ne csak azért legyen környezetvédő, mert valaki fizet ezért és megkérte, hogy reklámozzon x terméket.



2021. jún. 30. 08:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
74%

#20

Ne haragudj, de hol írtam ilyeneket?


"Az egyikünk csomagolás mentes háziszappant használ, a másikunk biciklivel jár munkába, a harmadik szelektíven gyűjti a szemetet. Azt mondjátok, ezek nem számítanak?"

Miért ne számítana?


"De gondolom ti vagytok azok, akik nem mennek el szavazni sem, mert "egy szavazat nem számít"."

Nem tudom, hogy rajtam kívül még kit értesz "ti" alatt, mindenesetre én minden alkalommal szavaztam mióta betöltöttem a 18-at, és a jövőben is ezt fogom tenni.


"Igen, írtam én is, hogy szelektíven gyűjtöm a szemetet. Erre le kell írni azért hogy "lol, napi 8 flakont kibas/ol szelektíven, ez nem is számít"."

Miért veszed magadra, ha nem lettél megszólítva? :D

Sehol nem is utaltam rá hogy neked írtam volna. A kérdést én úgy értelmeztem, hogy olyan emberekről van szó akik "prédikálnak", tehát ők úgy gondolják hogy nagy környezetvédők és ezt hirdetik is magukról, és EMELLETT CSAK annyit csinálnak, hogy a másik kukába dobják a szemetüket.


Szerintem tök jó dolgok amiket írsz. Őszintén nem értem, hogy miért vetted magadra a kommentem, amiben szándékosan túloztam hogy egyértelmű legyen, azokra gondolok akik gondolkozás nélkül túlfogyasztanak és mindent (is) bsznak ki a szemétbe, MIKÖZBEN a környezetvédelemről papolnak.

2021. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy mert egy fecske egymagában nem csinál nyarat

meg még pl meg is feledkeznek róla a mindennapi gondok között

azok maguk alá ássák őket

2021. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
*egyszerűen annyi felé osztódik a mai ember figyelme akár pl.
2021. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mai fiatalok körében a környezetvédelem és a "zöld" szemlélet kimerül a trendi pózolásban. Naponta vásárolják és dobják a kukába a ruhákat, évente cserélik újra az ájfónjukat, bár a legalapvetőbb késességeit sem használják ki az előzőnek se, kocsival mennek a WC -re is, és tucatjával vedelik a fél literes PET palackos ásványvizet, de azért megveszik a bambusznád nyelű fogkefét, mert az környezetbarát, nehogy évente, amikor lecserélik, megterheljék a világot 5 gramm műanyaggal. Persze csak ezutóbbit teszik fel a YouTube csatornájukra, hogy mindenki lássa, ők milyen haladó gondolkodásúak.


Én igyekszem arányosan és hatékonyan adagolni a "zöldséget", az ezzel kapcsolatos elveim nagyon hasonlóak a 20 -as válaszolóéhoz. Gyakorlatilag semmilyen ételt nem dobok ki soha, pontosan csak annyit veszek mindenből, amit fel is használok. A tárgyakat sosem cserélem le divatból, és ha elromlanak, a végletekig menően megpróbálom őket megszerelni, elég jó siker-rátával. Ha egy tárgy már nem kell, azt is vagy eladom, vagy odaajándékozom valakinek, akinek szüksége van rá, aki örül neki és hasznát veszi. Nagyon ritkán veszek cipőt, ruhát, de azokból is inkább tartósat, és addig hordom őket, míg le nem szakadnak rólam. Mindenhova gyalog, biciklivel, rollerrel vagy tömegközlekedéssel megyek. Azt hiszem, ennél többet nem nagyon tudnék tenni a környezeti lábnyomom minimalizásáért, vagy csak aránytalan veszteségek árán.

2021. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Szerinted csak a fiatalokéban? Én egyformán látok ilyen embereket, nem kell egymásnak ugrasztani az embereket.


A főnököm (50-es) pont múlt héten írta ki facebook-ra a véleményét, hogy helyben kéne nyaralni, korlátozni kéne a kiutazásokat - miután visszatért egy egyhetes luxushajókázásról.

2021. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
77%
25: Van minden korosztályból, de a kérdésben foglalt álszentség inkább a fiatalokra jellemző, mert ez egy trend, és nekik fontosabbak a külsőségek. Az idősebbeknél azt látom, hogy inkább csak nem izgatja őket az egész, beletörődötten élik az életet, pazarolva, nem törődve semmivel, ami a falaikon kívül történik.
2021. júl. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!