Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki a bátor? Te bátor vagy?...

Ki a bátor? Te bátor vagy? Mit gondolsz erről az idézetről? Van valóságtartalma?

Figyelt kérdés

"Nem az a bátor, akinek nincsenek félelmei,

Hanem aki a félelmei ellenére is mer továbblépni."


Valaki azt mondta nekem, hogy ezt az idézetet mondogatta magában évekig, amíg sikerült megváltoztatnia az életét. Ez valóban így van? Ha félünk valamit megtenni, elég mondogatni ezt magunkban, és úgy képesek leszünk helyesen cselekedni?



2021. jún. 30. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a közhely..? Na, ide jönne a CTRL V... Egy filozófia professzor egyszer beadandót íratott arról, mi a bátorság. Egy srác csak ennyit írt: "ez". 5öst kapott
2021. jún. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki ezt mondogatja magának attól még nem fog kevésbe félni. Egyébként a bátorság és a helyes cselekvés nem egyeztethetőek össze. Bátorság kell pl. lopáshoz is. Ahhoz, hogy megtedd azt amitől félsz, csak annyit kell tenned, hogy megteszed.
2021. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A továbblépéshez sokkal több kell bátorságnàl, pl a remény elvesztése. Sokkal összetettebb dolog, mintsemhogy egy pár szavas "idézettel" le lehessen írni.
2021. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok bátor, mert igaz teszek lépéseket, hogy valami is más legyen, de mégis visszasüppedek az eredeti helyre.
2021. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer olvastam egy nagyon jó könyvet: Feal the fear and do it anyway. Már a cím is árulkodó. Azt írja, szinte mindenki fél valamitől amit meg kell tennie. Érzed a félelmet, de akkor is csináld végig amit kell. Ettől fejlődsz ugyanis. Aki nem érez félelmet, az nem feltétlenül bátor, lehet hogy csak számára megszokott helyzetben van.
2021. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az is lehet bátorság ha nem hagyod hogy a félelmeid irányítsák az életed és a döntéseid.

Ez nem ennyire egyszerű kérdés, nem lehet csakúgy választ adni rá. Konkrét helyzetet, félelmet lehet elemezni, érdemes tudni a félelem okát, honnan ered stb. Ha van pár ilyen konkrét valami amit sikerült leküzdeni valamilyen módszerrel, akkor azt, vagy hasonló elven, már lehet is használni a többi szituban is.

Mondjuk attól mert közhely még igaz, csak túl tág ahhoz hogy megoldásnak nevezzük.

2021. júl. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!