Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyári depresszió? Éreztetek...

Nyári depresszió? Éreztetek ilyet? Vagy a stressztől lehet?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mi van velem, de észrevettem, hogy periodikusan depressziósnak èrzem magam. Vagy nem tudom mi ez.

Alapvetően egy èletvidám lány vagyok, sok tervvel és akaraterővel, mindig csinálnèk valamit és örülök mindennek. Az ilyen periódusokban pedig mintha elmenne az önbizalmam, nem igazán akarok törődni magammal, semmi kedvem csinálni bármit is, alig eszek valamit, sírhatnèkom van folyton. Páromba belekötök, azt hiszem nem vagyok elég jó neki és nem bízok benne.

Ha belegondolok, általában nyáron jön elő ez ilyen formában, 2 éve pl nyaralásunkon éreztem így magam, S sírtam a tengerparton .

Mi lehet ez? Nem akarok ilyen lenni! Hogyan tegyek ellene?

Jelenleg is ebben vagyok.24n


2021. júl. 6. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Nézz utána a reverse seasonal affective disordernek. Én is ebben szenvedek, és történetesen épp egy gyk felhasználó hívta fel rá a figyelmemet :)

Valószínűleg nálad is ez a helyzet.

2021. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. Nyáron élni sincs kedvem, télen viszont szinte teljesen jól vagyok.
2021. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Én is átérzem a helyzetet, csak nekem eddig nem sikerült ezt annyira jól megfogalmazni. Egyedül a kedvetlenségre találtam megoldást eddig: reális listát írok, hogy mi mindet kell megcsinálnom egy kijelölt időpontig. Ha sikerült mindent pipálni, megjutalmazom magam a kedvenc nasimmal.

Lekopogom, de nekem eddig ez bevált :)

2021. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%
Én pont fordítva vagyok, utálom a telet, a nyarat viszont szeretem.
2021. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!