Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem képesek...

Sokan miért nem képesek elfogadni, ha valaki egyedül is elvan?

Figyelt kérdés
Gyakran nyaggatnak a rokonok, ismerősök, hogy mikor nősülök,illetve hogy van-e már barátnőm, és olyan is volt, hogy egyenesen számonkérte valaki, hogy miért nem ismerkedek.

2021. júl. 11. 08:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan nem képesek más szemszögből/kívülről nézni a dolgokat. Azt hiszik, hogy az egyetlen út az, ahogy a legtöbb ember csinálja, és aki valamiben más, az biztos nem normális és nem is tud boldog lenni.


Én is úgy vagyok, mint te.

2021. júl. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
A rokonok valószínüleg régivágásúak, akkor még fontos volt a család, házasság. Emiatt gondolkodnak így.
2021. júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez egy tipikus magyar tulajdonság. Mindenki a másikat analizálja önmaga helyett. Honnan van ennyi pénze, miért nincs gyereke, míből vette az új autót? stb... Hiányzik az élni és élni hagyni alapfelfogás.
2021. júl. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek általában nem tudják elfogadni, ha valaki más, mint ők.

Ha ráadásul ők a többséghez tartoznak, még kevésbé tudják elfogadni, ha valaki más.

Főleg ilyen fontos, nagy témakör esetén.



Amúgy én is szingli vagyok és évekig nem is ismerkedtem az élethelyzetem miatt.



28N

2021. júl. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy a #4-es válaszoló is mondja. Társadalmilag az az elvárt, hogy élj együtt valakivel, vegyetek közös ingatlant, vállaljatok gyereket és kész. Munkahelyen ebéd közben is mindenki arról mesél, hogy mit csinált a családjával, ez tölti ki az egész életüket.

Nekem is úgy alakult, hogy mostanában nem lett volna időm sem ismerkedni, meg nem is akartam, amíg nem építettem fel újra magamat. Neked milyen élethelyzet hozta így, kedves #4-es?

26/F

2021. júl. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
30 feletti nő vagyok, így rendszeresen megkapom, hogy illene már családot alapítani. Pont leszarom kinek mi tetszik. Az én életem és én egyedül szeretek élni. Soha nem vágytam gyerekre, nem is tudok mit kezdeni velük, sőt idegesítenek. Akkor már inkább szerzek egy kutyát vagy macskát. Még pasit sem találtam olyat, akit hosszabb távon megtűrök magam mellett. Lehet nem is fogok. És az a durva, hogy nekem teljesen mindegy, hogy találok-e. Gyerekkorom óta nincs sok igényem a társas kapcsolatokra. Magammal szeretek lenni.
2021. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Egyszerűen mintha nem ismernék a személyiségem. Introvertált vagyok és úgy érzem nem ez a legjobb időszak hogy párt válasszak meg úgy érzem barátok se kellenek , valahogy azok a dolgok mind értelmetlennek néznek ki. Másra koncentrálok.


Azt hiszik hogyha az ember nem szeretne családot vagy párt egyből depressziós vagy egyéb, csak introvertáltak vagyunk vagy meg kicsit később szeretnénk.

2021. júl. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert a többség még mindig nem tudott túllépni azon az idejétmúlt dogmán, hogy az élet rendje a relatív fiatalon házasodás és gyerekpotyogtatás a vakvilágba.
2021. júl. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
Mert azt hiszik meleg vagy.
2021. júl. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Én autista vagyok. Nem bírják felfogni, hogy nekem pont az a jó, ha egyedül vagyok. Nem szeretem a diszkót, mert sok az ember, hangzavar van és villóznak a fények. Nekem nem az a szórakozás, ha hányásig iszok egy társaságban, hanem itthon megnézek egy jó filmet vagy elolvasok egy könyvet. Már annak is örülhetnek a rokonaim, ha hajlandó vagyok párt találni, nemhogy még gyerekünk is legyen. Idegeneknek, ismerősöknek pedig semmi köze hozzá, hogy mit csinálok. Nem értem miért kell ilyen intim dolgot megmagyaráznom bárkinek is. Miért nem tudnak mások helyett magukkal foglalkozni.
2021. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!