Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi - , a fogaira...

Miért van ennyi - , a fogaira igénytelen ember?

Figyelt kérdés

Gyakran tapasztalom, hogy az emberek jó része nem törődik a fogaival.

Nem egyszer ér kellemetlen meglepetés, mikor meglátok egy szép, látszólag igényes lányt: műköröm, jó illat, drága, szép ruha.

Erre elkezd mosolyogni, és meglepődve nézem, hogy a fogai sárgák, lepedékesek vagy látható több szívás foga.

Persze, férfiaknál is gyakran tapasztalom ugyanezt. Menő verda, jól beállított haj, a kötelező "fuksz" a nyakában.

Aztán, az illető is megvillantja a fogait, és értetlenkedve nézem, hogy az autóra nem sajnálja a százezreket, de a fogaira a töredék ennyi pénzt igen...

A legdurvább az, amikor vezető beosztású embereknél tapasztalom ugyanezt... 15 - 20 milliós álomautó, méregdrága öltöny, cipő, miegymás... Erre a fogai lepedékesek és olyan sárgák, mint a narancs...

Az ember millió közeli pénzt megkeres havonta, mégis ilyen igénytelen...

A legmeglepőbb mégis az számomra az ilyen emberekkel kapcsolatban, hogy látszólag nem is zavarja őket ez az alapvető igényességi forma hiánya. Bátran mosolyognak, nevetnek, nem szégyellve a fogaikat...

Értem én, hogy a magánfogászat drága, az állami fogorvosok meg mogorvák, hanyagul dolgoznak.

De, ha az ember egyszer rendbehozza a fogait, akkor már nem kell évente súlyos tízezreket elkölteni a fogaira!

Persze, tudom, hogy a verda menő színűre festése, a drága "fuksz" meg a Nike cipő is fontos...

De, akkor is... Hogy nem zavarja ez az igénytelenség az ilyen embereket...? Számomra, az egyik legfontosabb dolog egy másik ember igényességének megítéléséről a fogai ápoltsága!

Én is magánfogászatra járok, mert az állami fogászaton szinte csak "sintérmunkát" tapasztaltam... Egyszer megcsináltattam a rossz fogaimat, azóta csak évente egyszer járok fogkő leszedésre.



2021. júl. 11. 13:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Mit érdekel mi van a szájában ha nem akarsz csókolózni vele? Ha hülye legyen az ő baja ;)
2021. júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Ostobaság a szó, amit keresel. Ahhoz, hogy az ember egy normális értékrendet fel tudjon állítani, kell egy minimális intelligencia.
2021. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, mire gondolsz, de a hollywoodi hófehér fog abszolút természetellenes. Ezt hianyolod?
2021. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
A magánfogorvos drága, az államiban pedig nincs sok köszönet. Tisztelet a kevés kivételnek. Az én gyermekfogovosom egy szadista bunkó öreglány volt. Még felnőtt fejjel is sokáig féltem miatta fogorvoshoz menni. Emiatt a fogkő nem lett levetetve. Fogszabályozásra sem mertem elmenni. Felnőttként meg drága.
2021. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Ugy latom, hogy nagyon sok szabadidod van, igy tudsz foglalkozni masok eletevel is. Keresd meg ezeket az embereket eletvezetesi tanacsadokent, hatha olyan sikeres, igenyes embert faragsz beloluk a penzukert cserebe, mint amilyen te vagy (ezt most minden ironia, szarkazmus nelkul irom).
2021. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Akinek szuvas a foga meg stb az tényleg igénytelen, egy tömés nem kerül százezrekbe. A sárga fogakról pedig nem minden esetben az emberi hanyagság tehet (most természetesen nem a virító sárga fogakra gondolok, hanem a kicsit sárga beütésűekre), nekem is alapból kicsit olyanok, pedig napi háromszor is mosok fogat, meg szájvizezek, mégsem olyan élénk fehérek, mint ahogy én ezt szeretném. Van ahol ez genetika, szóval nem tehet róla az ember :/
2021. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
76%

Szia!


Ezt én is tapasztaltam, amit írtál kedves kérdező. Én azt tapasztaltam, hogy sokan nem tudják hogyan is kell fogatmosni és nem megfelelő a táplálkozási szokásaik sem. Sokan betömetik a fogukat és szevassz tavasz. Az lenne a normális ha nem tudja, hogy helló Doktor bácsi, hogyan kell a fogamat megmosni? Megmutatná? Nem harapná le senki a fejét, segítséget kapna csak.

Meg sokan elhanyagolják a féléves rutin vizsgálatot.

2021. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Mondd mi a problémád de úgy igazából:D Miért zavar ez téged hogy nem akarsz tőle semmit?

Amúgy meg valóban nem mindenki teheti meg a magánfogászatot.

PL nem rég voltam, elbaszták a fogam, ínyem begyulladt, vérzik, ránőtt stb, utána megint megint és megint...

De ha gazdag és megtehetné, de nem teszi, akkor sem értem mi bajod ezzel.

2021. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például annyira rosszak a fogaim, hogy fél évente ellenőriztetnem kell, évi 1x biztos valamelyiket újra kell tömni, és 5 fogam hiányzik már (nem elől). Nagyon sok kiidegelve/többször újratömve van, ezért szürkések, ráadásnak össze vissza is állnak (ezt gyerekként kellett volna korrigálni, de a szüleimet nem érdekelte). Nah már most, ha mosolygok, attól, hogy rendben vannak, azt mondanád, hogy jézus úristen de igénytelen - pedig ez ,,csak,, esztétika.
2021. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Tiniként én is küzdöttem azzal, hogy sárgák a fogaim, hiába mostam rendesen, plusz gyulladt íny. A szüleim sem voltak a helyzet magaslatán. Nem tudták, hogy mit lehet ezzel kezdeni és lehet nem is foglalkoztak vele. Egyre jobban kezdett zavarni, utánanéztem és akkor tudtam meg, hogy van ultrahangos fogkőeltávolítás, sópolír stb. Ezt egyetlen egy fogorvos sem javasolta korábban, pedig jártam iskolaorvoshoz is és tömetni is, amikor kellett. Tojtak rá nagy ívben.

Most 2 évente járok fogtisztításra (budai magánorvosnál 20 ezer forint a teljes szájra, szóval máshol szerintem még olcsóbb), mert sajnos fogkőre hajlamos vagyok. Azóta minden panasz elmúlt. A vérző íny és sárga fog is elmúlik. Szerintem rengetegen azt sem tudják, hogy ilyen szolgáltatás van, amit kérni is lehet. Abszolút nincs a köztudatban, helyette reklámoznak minden csodafogkrémet és szert.

2021. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!