Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi - , a fogaira...

Miért van ennyi - , a fogaira igénytelen ember?

Figyelt kérdés

Gyakran tapasztalom, hogy az emberek jó része nem törődik a fogaival.

Nem egyszer ér kellemetlen meglepetés, mikor meglátok egy szép, látszólag igényes lányt: műköröm, jó illat, drága, szép ruha.

Erre elkezd mosolyogni, és meglepődve nézem, hogy a fogai sárgák, lepedékesek vagy látható több szívás foga.

Persze, férfiaknál is gyakran tapasztalom ugyanezt. Menő verda, jól beállított haj, a kötelező "fuksz" a nyakában.

Aztán, az illető is megvillantja a fogait, és értetlenkedve nézem, hogy az autóra nem sajnálja a százezreket, de a fogaira a töredék ennyi pénzt igen...

A legdurvább az, amikor vezető beosztású embereknél tapasztalom ugyanezt... 15 - 20 milliós álomautó, méregdrága öltöny, cipő, miegymás... Erre a fogai lepedékesek és olyan sárgák, mint a narancs...

Az ember millió közeli pénzt megkeres havonta, mégis ilyen igénytelen...

A legmeglepőbb mégis az számomra az ilyen emberekkel kapcsolatban, hogy látszólag nem is zavarja őket ez az alapvető igényességi forma hiánya. Bátran mosolyognak, nevetnek, nem szégyellve a fogaikat...

Értem én, hogy a magánfogászat drága, az állami fogorvosok meg mogorvák, hanyagul dolgoznak.

De, ha az ember egyszer rendbehozza a fogait, akkor már nem kell évente súlyos tízezreket elkölteni a fogaira!

Persze, tudom, hogy a verda menő színűre festése, a drága "fuksz" meg a Nike cipő is fontos...

De, akkor is... Hogy nem zavarja ez az igénytelenség az ilyen embereket...? Számomra, az egyik legfontosabb dolog egy másik ember igényességének megítéléséről a fogai ápoltsága!

Én is magánfogászatra járok, mert az állami fogászaton szinte csak "sintérmunkát" tapasztaltam... Egyszer megcsináltattam a rossz fogaimat, azóta csak évente egyszer járok fogkő leszedésre.



2021. júl. 11. 13:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Nálam finnyásabb és igényesebb embert nem nagyon találsz (már amennyire a pénzem engedi). De a fogorvostól rettegek. Persze mardos is miatta a bűntudat. Mennék is meg nem is...

Sok rossz élményem volt már orvosokkal gyerekkoromban, elég volt. Tudok magán fogorvost, aki elvileg nagyon mgyes, de biztos nagyon sokba kerülne. A körzetim meg egy vén pancser. Mindenki óva int tőle. Tehát marad a maszek, ami biztos nagyon drága lesz, max apránként esetleg rendbe tudnám hozatni, bár munkamellett erre is időt szánni szintén necces kicsit.

Nos, a rokonom ilyen, mint te, hogy folyton mások seggébe, szájába is belenéz, hogy vajon mi van bent? Aztán sápitozik, hogy "miiikooor csináltatod már meg a fogad?" Majd, ha kifizeted! Mondtam én, azóta nem jön elő a hülye témájával. Nem mintha az ő foga szép lenne.

De eskü elmegyek a fogorvoshoz, ha kifizeted!

2021. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"Nincs rá időm, mert sokan dolgozom!"... De a telefon nyomkodásra, a közösségi oldalakon való "lógásra" mindig van idő...

Azért azon el kéne gondolkodni, hogyha valaki nem törődik a fogaival, később nem lesz egy foga sem, és a joghurtot kívül mást nagyon nem fog tudni megenni...

2021. júl. 11. 18:38
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
Na mi a baj? Kevés a páciens?
2021. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%
Van egy határ. Az gáz, ha lepedékes az ember foga, szuvas, vagy benne van valami kajadarab. De az, ha egy kicsit sárga az nem a világ vége. Ilyen természetesen az ember foga, van egy enyhe árnyalata. Természetesen ennek is van határa.
2021. júl. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Jó is lenne, ha fogorvos lennék!😀 Nem lennének anyagi gondjaim!

Nyilván, ha valakinek enyhén sárgák a fogai, az még nem baj.

Volt egy főnököm, aki 60 feletti nő.

Porsche Cayennel jár. Mindig elegánsan kiöltözik. De a fogai meg nagyon sárgák, lepedékesek...

Ez azért már nem semmi...

2021. júl. 11. 22:34
 16/19 anonim ***** válasza:
71%
De honnan tudod, hogy lepedékes? Azért az nem látszik. Nagyitóval nézed mások fogait? Lehet azt gondolod lepedéknek, hogy be van tömve.
2021. júl. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
18%
Mert igénytelen, ócska, koszos pénzes prolik.
2021. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se voltak tul szepek a fogaim a szinuk inkabb sargas volt. aztan mivel sajnos tobb fogat elveszitettem mivel a csont elhalt az allkapcsomban megcsinaltattam oket. ez olyan ami kapoccsal illeszkedik ep foghoz es egy pant szerusegen vannak rajta a potolt fogak. mostanra lett vegre szebb szinu a fogam, na nem az a vad hofeher szep termeszetes. Sajnos hogy nem lehetett inplantatum de ha nem mondom senki se tudja hogy ez nem rogzitett fogsdor.
2022. febr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Legalább te tettél érte, hogy szépek legyenek a fogaid!
2022. febr. 11. 06:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!