Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem az olyan...

Hogyan kezeljem az olyan embert, akinek nem lehet szóvá tenni, ha valamit "rosszul" csinál?

Figyelt kérdés

Sajnos a kérdésem nem jó, mert ennél bonyolultabb a helyzet.

Itt leírom.

Elmondom valakinek (behelyettesíthető barát, testvér, lakótárs akárkire), hogy fáradt vagyok, nehezemre esik sokáig fentmaradnom, de mivel van egy kutyánk, amit késő este is ki kell vinni még egy rövid (3 perc pisi) sétára azt vállalom. A valaki kora reggel viszi le sétálni. A valaki általában korán fekszik korán kell. Ellenben néha mégis fentmarad éjjel is. Néhány ilyen alkalommal jeleztem, hogy ó, de ha már úgyis fent van legyenszíves ő kivinni arra a pár percre a kutyát, hogy végre én is aludhassak egyben 8-9 órát. Sajnos azonban ennek a kérésemnek az ellenére ő sose szól, ha fennmarad. Ilyen alkalmakkor én szólok, intézem késő este a kutyát, rendben? Igen. Te aludhatsz. Ok. Erre mikor indulok ki látom filmet néz. Több alkalommal kértem, hogy de ha úgyis tudja filmet néz és látja meddig tart és eltart 11-ig vagy tovább, akkor szóljon és vigye ki ő a kutyát. Erre áltlában egy ahamm vagy a nagy semmi a válasz. Ha kiakadtam és megjegyeztem, de hát ez csak egy kérés és akkor végre én is kipihenhetném magam néha napján, akkor meg elkezd dúlni-fúlni és napokra megsértődik.

Éz olyan nagy kérés? Vagy ezzel mit tehetnék?


Másik példa: Jelzem x-nek, hogy mielőtt programot szervez szóljon, hogy nehogy ugyanakkorra legyen hazon kívüli programunk, mert a házat most nem lehet felügyelet nélkül hagyni. Én jelzem előre vagy ahogy szóba kerül egy programom, hogy lenne. X azonban az esetek 99%-ában nem szól. Van amikor éppen indulnék el megjegyzi, de 1 óra múlva jöjjek is vissza a házba, mert ő is elmenne. Ha ilyenkor visszaszólok, hogy de hát ez egy korábban leszervezett és bejelentett program, de nem 2 óra altt elintézhető, akkor megsértődik. Ha emiatt vitaba szállok, hogy de szóltam és ő meg nem és miért nem tud szólni, ha tudja lenne neki is programja, akkor megintcsak vérig van sértődve, kiakad.

Ezt se eértem, és nem is tudom kezelni.



Mit csináljak? Hogy ne essen nekem rosszul, hogy kommunikaljam ennél jobban? Miért viselkedik így valaki?



2021. júl. 18. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kié a kutya?
2021. júl. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért viselkedik így mert tudja hogy úgy sincs semmi következménye a dolognak 🤷‍♀️

Az első illető meg nem biztos hogy tudja hogy ébren lesz még olyan későn pl 🤷‍♀️

Legalábbis sokszor van az hogy tervezek korán elaludni, de mégsem sikerül, csak forgolódok, vagy eleve elindítok egy filmet amin hátha bealszom stb...

Én is ilyen ember vagyok amúgy (sajnos😅)

Volt egy "családi" kutyánk, bár én eleve közöltem, hogy be sem szállok a komolyabb gondozásába, foglalkozzon vele az aki akarta, mert én tudom magamról, hogy engem ez nem érdekel és én lusta vagyok hozzá. Tutira nem lennék ébren azért hogy kivigyem a kutyát....

Napközben ha úgy van segítek az más, de én tutira nem kelek fel miatta.

De hálistennek nem is várták el tőlem, nem is lett volna jogos.

2021. júl. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fordított pszichológiával:

"Ügyesen megoldottad ezt is".

2021. júl. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1-es közös.
2021. júl. 18. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!