Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Minden barát ilyen? Vagy ők...

Minden barát ilyen? Vagy ők sosem voltak igazi barátaim? Hogy kezeljem a helyzetet? Én viselem rosszul az egészet.

Figyelt kérdés
Együtt laktunk 5-en lányok egy lakásban az egyetem alatt. A szerződés az én nevemre lett írva, mert senki más nem akarta elvállalni - gondoltam, hát akkor leszek én. Én előbb kiköltöztem a lakásból mint a többiek, de gondoltam, h csak nem kell felnőtt embereknek elmagyarázni, h ők hogy hagyják el, milyen állapotban legyen a lakás elköltözéskor... A tulaj hívott engem június vége fele, h adjam át akkor a lakást. Nem értettem ,mivel megbeszéltük, h elég ha csak letesszük a kulcsokat, nem kell ez miatt személyesen felmennem. Akkor most miért kéri, h 120 km-t utazzak? Gondoltam, h mivel a szerződésben az én nevem áll, ezért nem ellenkezhetek. Felmentem. A tulaj elmondta, h a lányok nem takarították ki maguk után a lakást, egy kosz volt az egész és így nem tudta átvenni. Ledöbbentem. A tulaj ragaszkodik hozzá, h mivel nem lett kellőképpen átadva a lakás, ezért fizessünk neki X összeget, mert nem tudta kiadni és mint kárpótlás. Igazat adtam neki és gondoltam senki nem fog ellenkezni. Persze túl szép lett volna. Amint elmondtam ezt a lányoknak, h kellene fizetni és azt se bánnám ha nekem is adnának valamicske pénzt amiért felautóztam a lakás miatt és emiatt nem tudtam dolgozni, mindenki felháborodott. 1-2 azt mondta, h rendben amit a pasi kért összeget abba belefizetnek, de mellekést nekem nem adnak, mivel "minden volt a lakáson amivel lehetett takarítani" (persze, csak idő nem..). Már már anyum is összeveszett velük és annyit mondott nekik, h mindenki a lelkiismerete alapján utalja a pénzt. Volt aki olyannal jött, h én belőle akarok pénzt kicsikarni, holott nem erről volt szó, csupán nekem is elment az időm és a benzinem az ő hülyeségük miatt. Leginkább abból volt a cirkusz, h én miért akarok ezért tőlük pénzt kérni, nem is a lakbér megfizetéséért. 1 ember belátta, h nem lett kitakarítva a lakás, de hogy anno mikor az ő nevén volt egyik évben a lakás mennyit futkározott ő is miatt és nem kért semmit és hasonló szövegek. Július 1-jén történt a dolog és azóta egyikkel sem beszéltem, egyik sem keresett fel és e hétre adtam nekik időt, h utalják az összeget és ha senki nem fog utalni, akkor én fizethetek mindent. Nem akarom sajnáltatni magam mert végső soron az én hibám, h megbíztam bennük és a nevemre vettem mindent. Tisztában vagyok, h ez az én felelősségem főleg amiből már tanultam is. Minden "barát" ilyen? Akik csak addig barátok amíg haszon van belőlem? Nagyon rosszul viselem, még én érzem magamat rosszul az egész miatt, h ezért lett a veszekedés. Utálok rosszban lenni emberekkel...
2017. júl. 4. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Esélyes, hogy tanulópénz lesz. Már az elején gyanús, hogy senki nem akarta a nevét adni az egészhez. De ezek nem barátok voltak, csak lakótársak, az is a rosszabbik fajtából.
2017. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyszerűen hihetetlen, h barátoknak mutatták magukat, h "Ránk mindenben számíthatsz, mi segítünk" szövegek, aztán amikor bajban lettem és pénzt kértem azért, amiért elutaztam fél napomat, akkor meg mindenki felháborodott, h mit képzelek magamról... Megvárom, h ki az aki utal és ki az aki nem és aszerint fogok a "baráti körből" szortírozni..
2017. júl. 4. 10:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel vigyázz a jövőben is, az élet tele lesz ilyenekkel. Esetleg ha még nem mondtál nekik összeget, akkor te gyűjtsd be a pénzt, ne direktben a tulaj és abba számold bele a te részed is. Paraszt dolog, tudom, de ezek után én sem nézném az ő érdeküket.
2017. júl. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Őszintén, több lett mondva, mert kételkedünk abban, h egyáltalán a kevesebb összegért is átutalnák és valahogy ki kell fizetni. Ha meg úgy van akkor a különbözetet természetesen visszafizetjük. De ezt nem mondtam meg nekik, majd azzal az indokkal, h a tulaj engedett belőle.
2017. júl. 4. 10:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor ez így jó lesz, akkor már csak az marad, hogy ezt kiszedni belőlük valahogyan.
2017. júl. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez egy remek tanulópénz minden értelemben. Megtudtam, h ki milyen valójában, h kire mennyire lehet számítani és, h ki mit beszél el, vagy h nyilvánul meg.
2017. júl. 4. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember sajnos olyan hulladék mint a "barátaid".

Nem lehet megbízni senkiben.

2017. júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!