Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj ha szeretek felvágni...

Baj ha szeretek felvágni pénzzel, drága dolgokkal stb?

Figyelt kérdés
18F
2021. júl. 19. 02:18
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
85%

" A te helyzeted kb. átlagos."


Látszik, hogy mennyire nem vagy képben a mai 20-30-as korosztállyal.

2021. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:

Oké hogy elérted ezt, na de hogyan? Valószínűleg 10-15 évig gyűjtögettél rá mire meg tudtad venni, erre én még mindig azt mondom hogy átlagos szint. Egyébként meg szerintem hülyeség ennyi pénzt elverni lakásra, főleg úgy, hogy eddig kellett rá gyűjtened. Akkor inkább be is fektethetted volna valami olyan dologba, ami visszahozza az árát, és akkor talán most még jobban is élnél.


Egyik barátom 22 éves, nagyon szép kertes háza van, 2021-es merci terepjárója, ingatlanja, trafikja. Inkább erre mondanám hogy kiemelkedő szint, nem arra hogy egy negyed életen át gyűjtögetsz egy lakásra. Bár igaz hogy a szüleitől kapott kölcsön pénzt beindítani a vállalkozását, de ahogyan most él, valószínűleg elég hamar visszajött neki.

2021. júl. 21. 14:05
 43/58 anonim ***** válasza:
85%

#42

Kérdező, te még mindig ezen a kérdésen pörögsz?

Milyen vállalkozása lehet egy 22 évesnek? Mekkora tudást, felelősséget szerzett vajon meg ennyi évesen? És tudod, gazdagéknál persze, hogy úgy megy, hogy a szülei vesznek a kölyküknek ezt és azt, aztán persze, hogy utána megy a szekér, mert a seggét megtámogatták. Az igazi érték az, amikor szülői segítség nélkül a 0-ról felépítesz egy birodalmat önerőből, és nem a szüleid pénzével kérkedsz.

Nagyon a fellegekben jársz még mindig.

2021. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
74%

22 évesen nem önerőből van a haverodnak ez a sokminden. Valószínűleg örökölt, a szülei megdobták egy nagyobb anyagi támogatással, talán vett fel hitelt.

Nekem 3 millió Ft-tal szálltak be a szüleim a lakásba (Budapest), mást nem kaptam, mindent egyedül értem el, amit elértem. Nekik ennyit sem tudtak segíteni a szüleik, apámnak mégis magasabb a nyugdíja, mint sokaknak a fizetése, és nem vállalkozó, hanem alkalmazott volt, viszont jó szakember, ezért megfizették, a tudásából élt.

Erős szülői hátszéllel bárki tud harácsolni, azt mutasd meg, mit érsz segítség nélkül, vagy minimális segítséggel. Ne fogadj el több segítséget a szüleidtől, mint amennyit én kaptam, és gazdálkodj azzal.

2021. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:
Én mégis sokkal jobban tisztelem ezt a barátomat mint azokat, akik egész életükben szenvednek a pénzért. Ez már csak ilyen hülye magyar szokás, hogy azt majmolják, aki dolgozik. Én is kapok havonta szüleimtől 50 ezret minimum, bőven össze tudok ebből gyűjteni pénzt nagyobb dolgokra, és nem érzem magam kevesebbnek azért, mert én nem szenvedek ezért egy munkahelyen.
2021. júl. 21. 15:13
 46/58 anonim ***** válasza:
74%
Nem lesznek mindig a szüleid, nekem nem lenne pofám így élősködni rajtuk. Az én szüleim mindketten szegény családból származnak, és ki tudtak törni, nem is akármilyen szintre, ezt én többre becsülöm, mint a hozzád hasonlókat.
2021. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, olyan ostoba és felszínes vagy, hogy az már fáj.

Ha a két szülő fejenként több százezret keres havonta, ők könnyen vannak a pénzzel, mint az a másik két szülő, akik fejenként kb 160 ezret keresnek havi szinten. A gazdagok könnyen dobálóznak a pénzzel, de nehogy azt hidd, hogy ők kevesebbet érnek, mint a gazdagok.

Mégis mit lehet a haverodon tisztelni? Semmit. A szülei vettek neki egy vállalkozást, amit ő kezel. De ő ezért semmit se tett meg, ezért nem is jár semmi tisztelet. Majd ha 20 év múlva is nagyon sikeresen működik a vállalkozása, amiért keményen megdolgoz, na, akkor már kiérdemelheti a tiszteletet. Addig meg csak gazdag szülők porontya, akik elindították a kölyküket az életbe, de hangsúlyozom, ezért neki semmit se kellett csinálni, csak puszta seggel beleszületett egy jó anyagi helyzetben élőkhöz.

És te se légy elszállva azért, mert havi szinten kapsz 50 ezret. Hűha.. ejha. Csak azért kapsz ennyit, mert szüleid megtehetik. Ha ők is nettó 160-200 ezret vinnének haza havi szinten, máris nem kapnál ennyit, sőt, örülnél, ha kapnál valamit.

Ezért a pénzért a szüleid szenvednek és ezért nem tudod értékelni a pénz, mert semmit nem teszel érte, csak kapod.


Szívből kívánom, hogy egyszer essél jó pofára, és megtanuld, hogy mi is az értéke a dolgoknak, amiért meg kell dolgozni.

2021. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 A kérdező kommentje:
Már mondtam, hogy tisztában vagyok a pénz értékével :)
2021. júl. 21. 15:40
 49/58 anonim ***** válasza:
74%
Én is már megmondtam, hogy fin.god sincs a pénz értékéről! De látom, nagyon nem fogod fel, amit mondok. Könnyelműsködsz mások pénzével, és jaj, mert te félreteszel, azt hiszed, hogy tudod, hogy mi az értéke. Hát nem. Majd, ha napi 8 órát dolgozol a SAJÁT PÉNZEDÉRT, na, akkor fogod majd megérteni, hogy mi is a pénz értéke. De lehet, hogy akkor se.
2021. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
62%

Akkor nyilván a szüleidet is lenézed amiért dolgoznak hogy pénzt adhassanak az ostoba gyökér pujájuknak, ugye?

18 éve érted is dolgoznak, hogy mindened meglegyen. De mivel te nem tiszteled az ilyeneket, gondolom ez alól a szüleid sem kivételek.

2021. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!