Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj ha szeretek felvágni...

Baj ha szeretek felvágni pénzzel, drága dolgokkal stb?

Figyelt kérdés
18F
2021. júl. 19. 02:18
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
95%

Könnyű ha a szüleid aládtolják a tőkét... Ahhoz meg nem kell sok ész, hogy más pénzét befektesd🤷‍♂️

Biztos jó a gondolkodásmódod, ha ilyen kérdések merülnek fel benned.

Én 18 éves fiúként jelenleg is napi 8-9 órát dolgozok, nem keresek sokat de jónak mondható. Nekem vannak olyan céljaim az életben, amihez pénz kell és jó érzéssel tölt el hogy magamnak kereshetem meg a rávalót. Szerintem nagyon ciki a pénzzel menőzni főleg, ha a szüleidé.... A sikeres vállalkozó, meg a "letett valamit az asztalra" az nagyon nem ott kezdődik hogy a szülei pénzének egy részét nem baszta el hülyeségekre, hanem inkább befektette.

2021. júl. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nem baj, de az emberek nagy része le fog nézni, mivel azt gondolják, hogy a szüleid pénzével villogsz.
2021. júl. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
100%
Igen, baj. Jellemhiba. Az nem, ha drága dolgaid vannak, de a felvágás velük igen. Ellenszenves.
2021. júl. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
Dolgoztam már én is nem arról van szó, jelenleg tényleg a szüleim pénzéből "gazdálkodok", viszont azt érdemes hozzátenni, hogy én ezt nem cigire, alkoholra meg ilyen dolgokra költöm el mint a velem egy idősek. Bár az igaz hogy a családi háttér miatt picit több pénzt kapok az átlaghoz képest, de akkor is. Ha valami drágát veszek az amúgy is fontos szokott lenni számomra, mert amúgy meg nem szeretek költekezni, inkább úgy tekintek a pénzre mint lehetőségre amiből még többet lehet csinálni.
2021. júl. 19. 07:01
 15/58 anonim ***** válasza:
100%
#14: Igen, ez a helyes hozzáállás, viszont az eredeti kérdésedben a "felvágni" szó szerepelt, ami nem az.
2021. júl. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
98%

Tudod van egy mondás. Az okos ember azt is letagadja ami van. A buta azzal is kérkedik, ami nincs.


Nem a pénzhez való hozzá állásoddal van probléma hanem azzal, hogy dicsekedni próbálsz. Fiatal vagy még, fogalmad sincs nagyon sok dologról.

Az dícséretes, hogy nem cigizel, iszol stb.

2021. júl. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
100%
De ha mindig megmagyarázod, hogy nem gáz, akkor minek írtad ki ezt a kérdést? Mindenki elmondta normálisan a véleményét, hogy szerinte gáz. Akkor fogadd el, ha kiírtad a kérdést
2021. júl. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
90%
Engem nem zavar, a kérkedésed sem. Tehetős emberek vagyoni helyzete nem érdekel.
2021. júl. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
87%
Szóval végül is a szüleid pénzével vágsz fel? 😃 ez egyre rosszabb...
2021. júl. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:

#16

Valószínűleg pont azért próbálok dicsekedni meg ilyenek, mert még fiatal vagyok, és próbálok valami "mini státuszt" kiépíteni vagy nem tudom. De szerintem úgyis ki fogom majd nőni, ismerőseim amúgy is mindig azt mondják, hogy az igazi gazdag emberen nem látszik, hogy gazdag.



#17

Nem megmagyarázni akartam, csak éreztetni, hogy az első oldalon lévő feltételezések rólam nem teljesen igazak.

2021. júl. 19. 07:16
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!