Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon gáz ha képzőművészetis...

Nagyon gáz ha képzőművészetis diákok egymáson „gyakorolják“ a művészi aktot kölcsönös alapon?

Figyelt kérdés

A végzéshez be kell adni egy portfóliót (rajzok festmények vázlatok) és ennek része a „művészeti anatómia“ kódnéven futó ábrázolás, magyarul aktkép.


Két opció van: horror áron modellt fogadnak óradíjért (10-15.000 /óra)


Vagy megoldják egymás közt ingyen. Én modellt állok neked, te nekem. Ingyen, kölcsönösen.


Nagyon gáz, ha ellenkező nemű diákok egymás előtt modellt állnak /ülnek nyilván pucéron?


Azért kérdem mert én is "beszálltam" a bizniszbe, és bizony rajtam lenne a sor, eddig nekem állt modellt más, most viszonoznom kell.

Ha korrekt vagyok nem táncolhatok ki a szituból.


2021. júl. 21. 11:49
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem így működik. Az unokahúgom képzőművészeti főiskolára járt és soha nem neki kellett modellt intézni,azt odabenn rajzolták és többnyire öreg modellek voltak. Ezt nem is várhatják el. Amúgy meg hagyjuk már, egy fotóról simán megrajzolod ha nincs más.
2021. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzem gáznak. Ez része az egész foglalkozásnak, szerintem egy művészlélek legyen nyitott, ne zavarja se a saját se mások meztelensége, legyen az akármilyen. Nyilván van akinek könnyebb, van akinek nehezebb. Ne görcsölj, ne gondold túl. Az akt szerintem egy nagyon fontos része a rajzolásnak, nem könnyű, hidd el, jobban le fogja kötni őket a feladat, minthogy összevissza gondolkozzanak. Nem tudom mi a pontos problémád a dologgal, kicsit zavaros nekem.


Meztelenséggel kapcsolatban még annyi a véleményem, én mindig csodáltam az olyan embereket, akiket nem feszélyezett a dolog, akármilyen is a testük, levetkőznek a strandon, és nem arra fókuszálnak, hanem hogy jól érezzék magukat. Sokkal nehezebb ezt csúnya testtel csinálni, mint széppel, szóval ezt a hozzáállást én mindig irigyeltem. Szerintem a legszebb emberi tulajdonság elfogadni önmagunkat, és másokat úgy ahogy vannak. Például van egy nagyon aranyos lány ismerősöm, nagyon kedvelem, modell alakja van, de nyáron is nyakig beöltözik (hosszú nadrág 38 fokban, és könyékig érő póló), mert szégyelli, annyira nincs önbizalma. Ez szerintem sokkal gázabb, mintha egy ronda ember levetközik. Ezért csodálom a duci modelleket is, számomra az az üzenetük, hogy mindannyian emberek vagyunk, és az emberség a fontos, nem a kinézet.

2021. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes, hogy egy rajtad kívül egy társad sem írt ki kérdést ezzel kapcsolatban, csak te. A lányokat pocskondiázod, ők mégis bátrabbak meg normálisabbak e téren, mert nem szólják le mindenki előtt más testét…

Elgondolkodhatnál milyen “”művész”” vagy!

2021. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
62%

" Ezt nem is várhatják el. "


nem is VÁRJA EL senki. a kérdező maga is megírta ÖNKÉNTES kölcsönösségen alapuló szabad megállapodás. senkinek köze hozzá semmi-kívülállónak.

2021. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
31%

" ha nincs más."


De ha van más, minek a fotó.... erről ennyit.

2021. júl. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
24 Félre értesz. Ilyen feladatot bent, az iskolában csinálnak csak. Ezt teszik be a portfólióba. És végső esetben képről is meg lehet rajzolni. Soha, egyik képzős ismerősöm sem csinált ilyet.
2021. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

"Ilyen feladatot bent, az iskolában csinálnak csak"


Aztán miért csak ott csinálnának? Hát bocsesz én ugyan bölcsész képzésre jártam, és volt tanítási gyak-az egyetem által szabott helyen.


de ettől még házon kívül saját szakállamra is mentem magániskolába tanítani pedig senki se kényszerített rá (pénz+ gyak...) noha ezt az egyetem el sem ismerte.Mintha ott se lettem volna.


Mi ebben a furcsa fel nem fogom.

2021. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

" És végső esetben képről is meg lehet rajzolni. "


így van. de miért rajzolná arról ha élő modell is van?

2021. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
72%

A masszőr is tanulhat latex babán is, meg élő alanyon is.

És miért tanulna latex babán ha ott az élő modell?

Ja és ott is pucérra kell ám vetkőzni (az alanynak...)

2021. júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Képről nem szabad rajzolni művészeti suliban
2021. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!