Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ő az igazi, vagy keressek...

Ő az igazi, vagy keressek tovább és ne kérjem meg a kezét 3 év után? (Többi elég hosszan lent kifejtve)

Figyelt kérdés

25/F vagyok, nagyon szeretem a páromat, ugyan azok a céljaink rövid és hosszútávon, támogatjuk egymást mindennen, nagyon jó a sex, mindent megbeszélünk (épp ezért nincsenek veszekedések se), családját imádom + ők is imádnak engem (anyukája olyan, mint ha egy nagyon jó barátom lenne) és rengeteg kisebb dologban hasonlóak vagyunk. Szóval abszolút mindketten el tudjuk képzelni, hogy leéljük az életünket egymás mellett.


Viszont itt jön a gond, hogy hiába vagyunk meg jól, vannak kisebb különbségek, amikről nem tudom eldönteni, hogy ettől még ő az igazi nekem vagy sem. Ilyen különbségek:

-kinézet, mert nekem az alacsony és vékonyabb lányok jönnek be, párom viszont bár alacsony, de alkatánál fogva (nincs túlsúlya) jóval szélesebb, mint egy vele egy magasságú lány.

-filmekben és sorozatokban teljesen mást preferálunk, amiket én szeretek, azokat nem érti (mert főként meséket szeret nézni, így egy akció filmet nem nagyon ért) és nem is szereti őket. Ami azért nagy gond, mert manapság szinte mindenkinek hobbija a sorozatozás/filmezés és eléggé problémás ha ezt közösen nem tudjátok csinálni.

-a világot teljesen máshogy látjuk, ami főként abból ered, hogy idős szülőkhöz született, akik a régen minden jobb volt szöveget mondták neki élete során. Én pedig IT egyik legújabb alig 15 éve népszerűvé vált ágában (nem programozás) dolgozok/tanulok. Ez általában nem gond, de ha nézeteinkről beszélünk, brutális különbségek vannak, meg havi kétszer előjön random is ez problémaként (nem veszekszünk, de ha nem lennék ilyen kiegyensúlyozott ember, akkor biztosan veszekednénk). Ezek közül amúgy az azonos nézetek hatalmas probléma, mert imádok jókat filozofálni tudományokról, emberi tulajdonságokról stb...


Persze felmerül a kérdés, hogy na de mi a garancia, hogy van olyan lány akinél ne lenne ilyen különbség. Na itt jön a gond, hogy van, nem is egy és ráadásul pont az ismerőseimről van szó, szóval biztosan vannak rajtuk kívül is jó páran (persze akikkel más is stimmel, abból biztosan kevesebben vannak). Pl párom egyik barátnőjével (mikor iszogatunk csoportosan) mindig olyan jól elbeszélünk, filozofálunk, kibeszéljük kedvenc filmeinket/sorozatainkat stb... Más ismerőseimmel is beszéltem már hosszabban, akikkel ugyan így jól éreztem magam és kinézetre is pont ideálom lenne.



Szerintem a leírtakból már érződik a lényeg, de ha valaki nagyon szeretne segíteni vagy volt hasonló helyzetben, annak írhatok még plusz dolgot üzenetben.


Előre is köszönök bármilyen választ, mert szörnyen tehetetlennek érzem magam jelenleg.



2021. júl. 25. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Szereted, de úgy beszélsz róla, mint egy műszaki cikkről, ami nem mindenben felel meg az igényeinek, ezért lecserélnéd? Ha képes vagy ilyen rideg, számító módon gondolkozni róla, akkor nem is szereted.
2021. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Én a leírtakból azt veszem le, hogy a pozitív felsorolás már csak amolyan önnyugtató része az egésznek, holott agyban már ég máshol jársz.

Nekem volt egy-két olyan kapcsolatom amit jónak gondoltam pontosan ugyan ezekkel a különbségekkel, mígnem megjelent a mostani párom akivel együtt tartunk Harry Potter maratonokat, szeret olvasni stb, míg a többi idiótaságnak találta az összes fantasyt, soha egy könyvet nem fogtak a kezükben… Vele érzem igazán, hogy a másikokkal ez tényleg mekkora szakadék volt közöttünk.

Már csak ajándékozás terén is pl, aki tudta, hogy miket szeretek de ő nem szerette az csak azért sem lepett meg olyasmivel, míg aki szintén ezeket szereti egyszerűen nem tud melléfogni, plusz merőben egyforma emiatt az ízlésünk is minden terén, tehát soha nem lesz belőle vita, hogy legyen e Trónok harcás lábtörlő vagy Gyűrűk urás falióra, és a Harry Potteres ágyneműt sem kell száműzni.


Szerintem sokan nem is gondolják, hogy ez milyen sokat számít. Én sem hittem, most pedig tervezzük az első (és utolsó) bébit és abban is teljesen összhangban vagyunk mind ami a nevét, a szobáját stb illeti.

2021. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne kérd meg a kezét, mert egy jó házassághoz több kell!

Szerintem te még nem vagy érett a nősülésre, komolyodj egy kicsit.

2021. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szereted őt. Ezeknek nem kellene számítani, kicsit olyan érzésem van, hogy próbálsz indokot keresni arra, hogy elhagyd. Azért, mert más filmet szeret?

Szerintem ezek nem problémák, viszont az igen, hogy emiatt azon gondolkodsz, hogy más kellene.

2021. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta. Nem vagy szerelmes, inkább egy barátságnak tűnik a kapcsolatotok. Csak azt nem értem, minek jöttél Vele össze, ha már az első alapkőnél megakadtál (kinézet). Igazából nem muszáj mindenben egyezni egy párnak, sőt, szerintem jó is, ha másabb a világszemlélet mert így lehet fejlődni is, jó kis vitapartikat csapni, DE csak akkor, ha Te magad vagy annyira nyitott, de ezt kapásból kizártad. Felhozod haverod bnőjét, és ezek után is megkérnéd a bnőd kezét?


Gázos, főleg hogy félted a jólétben a seggedet, és nem mersz lépni. Szépen üljél le Vele megbeszélni a dolgokat, szakíts, és menj tovább. Ezeket amit felsoroltál hiányosságoknak átlagos dolgok, simán találsz más delikvenst is.

2021. júl. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Ne kérd meg a kezét, de ne miatta, hanem miattad. Te nem vagy elég érett egy házassághoz.

Ha szereted és jól érzed magad vele akkor nem számítanak olyan dolgok mint a külső meg hogy másmilyen filmeket szerettek.

Nem ezek egy kapcsolat tartópillérei, ezek apró hülyeségek.

Ha pedig szakítanál vele, neked akkor is tabu lenne a barátnője, kivéve ha egy gerinctelen féreg is vagy.

2021. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyakorlatilag az tart vissza a szakítástól, hogy attól félsz nem találsz olyat akivel jobb lesz, akkor az egy "úgyse találnék jobbat" típusú házasság lenne, amit többnyire azok választanak, akik félnek az egyedülléttől. Sok ilyet látok, én úgy látom, ezek hosszútávon boldogtalan házasságok.

Ha meg akarod adni magadnak és a barátnődnek az esélyt a boldogságra, akkor szakíts.

2021. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, olyan vagy, mint az egyik ismerősöm. Te ezt a lányt valószínűleg nem szereted, csak magadnak se mered beismerni.


Párodról mit lehet tudni, hány éves,mivel foglalkozik?


Együttéltek? Honnan jött az eljegyzés gondolata?

2021. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked nem elég a csaj úgy ahogy van márpedig neked nem elég akkor felesleges ezt tovább húzni, keress olyat aki neked megfelel
2021. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a felvezetőt, hiszen ha a kérdés felmerült, már abból tudható, hogy nem ő az igazi.
2021. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!