Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ő az igazi, vagy keressek...

Ő az igazi, vagy keressek tovább és ne kérjem meg a kezét 3 év után? (Többi elég hosszan lent kifejtve)

Figyelt kérdés

25/F vagyok, nagyon szeretem a páromat, ugyan azok a céljaink rövid és hosszútávon, támogatjuk egymást mindennen, nagyon jó a sex, mindent megbeszélünk (épp ezért nincsenek veszekedések se), családját imádom + ők is imádnak engem (anyukája olyan, mint ha egy nagyon jó barátom lenne) és rengeteg kisebb dologban hasonlóak vagyunk. Szóval abszolút mindketten el tudjuk képzelni, hogy leéljük az életünket egymás mellett.


Viszont itt jön a gond, hogy hiába vagyunk meg jól, vannak kisebb különbségek, amikről nem tudom eldönteni, hogy ettől még ő az igazi nekem vagy sem. Ilyen különbségek:

-kinézet, mert nekem az alacsony és vékonyabb lányok jönnek be, párom viszont bár alacsony, de alkatánál fogva (nincs túlsúlya) jóval szélesebb, mint egy vele egy magasságú lány.

-filmekben és sorozatokban teljesen mást preferálunk, amiket én szeretek, azokat nem érti (mert főként meséket szeret nézni, így egy akció filmet nem nagyon ért) és nem is szereti őket. Ami azért nagy gond, mert manapság szinte mindenkinek hobbija a sorozatozás/filmezés és eléggé problémás ha ezt közösen nem tudjátok csinálni.

-a világot teljesen máshogy látjuk, ami főként abból ered, hogy idős szülőkhöz született, akik a régen minden jobb volt szöveget mondták neki élete során. Én pedig IT egyik legújabb alig 15 éve népszerűvé vált ágában (nem programozás) dolgozok/tanulok. Ez általában nem gond, de ha nézeteinkről beszélünk, brutális különbségek vannak, meg havi kétszer előjön random is ez problémaként (nem veszekszünk, de ha nem lennék ilyen kiegyensúlyozott ember, akkor biztosan veszekednénk). Ezek közül amúgy az azonos nézetek hatalmas probléma, mert imádok jókat filozofálni tudományokról, emberi tulajdonságokról stb...


Persze felmerül a kérdés, hogy na de mi a garancia, hogy van olyan lány akinél ne lenne ilyen különbség. Na itt jön a gond, hogy van, nem is egy és ráadásul pont az ismerőseimről van szó, szóval biztosan vannak rajtuk kívül is jó páran (persze akikkel más is stimmel, abból biztosan kevesebben vannak). Pl párom egyik barátnőjével (mikor iszogatunk csoportosan) mindig olyan jól elbeszélünk, filozofálunk, kibeszéljük kedvenc filmeinket/sorozatainkat stb... Más ismerőseimmel is beszéltem már hosszabban, akikkel ugyan így jól éreztem magam és kinézetre is pont ideálom lenne.



Szerintem a leírtakból már érződik a lényeg, de ha valaki nagyon szeretne segíteni vagy volt hasonló helyzetben, annak írhatok még plusz dolgot üzenetben.


Előre is köszönök bármilyen választ, mert szörnyen tehetetlennek érzem magam jelenleg.



2021. júl. 25. 11:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Minden választ köszönök, ment a zöld mindenkinek!

Nagyon röviden összefoglalva attól félek, hogy rosszul döntök, mert vannak olyan dolgok amiken nem fogunk tudni változtatni hiába beszélnénk meg, de lehet rosszul döntök ha szakítok, mert ha ezeket megpróbálom elviselni és másokkal bepótolni, akkor egy nagyon harmónikus kapcsolatunk lehetne hosszútávon is.

Írnék is egy ömlesztett választ mindenkinek:

Nem írtam elég részletesen és ebből lehetnek félreértések. Eddig 4 párom volt, mindegyik kapcsolatom 1 évnél hosszabb volt és mindegyik után bővült a "mit keresek egy nőben" listám. A mostani párom mindent pipált a listán, de akkor még nem tudtam, hogy néhány apróbb probléma mennyi kételyt kelt bennem.

Tudom hogy ilyen apróbb dolgok nem számítanának, de nagyon hiányoznak a jó beszélgetések valakivel. Baráti társaságunk 2-3 hetente ül össze és olyankor vagyok a legboldogabb, mert végre mindent kiadhatok magamból. Mi is megbeszélünk mindent, mert nagyon különböző területen vagyunk és vannak érdekes sztoriaink, meg mindig járkálunk ide-oda hétvégén, járunk sportolni is (pl tennis), de mégis úgy érzem, hogy a párom nem a legjobb barátom. Minden másban tökéletes, viszont nem a legjobb barátom.

Párom barárnőjére soha nem nyomulnék rá, ez teljesen egyértelmű, csak példának hoztam fel.

Párom fél évvel fiatalabb mint én és pszichológiát végzett, de pontos munkát nem szeretnék írni.

2+ éve élünk együtt egy albérletben, a gyűrűt már régebben megbeszéltük egymással és minden ezzel kapcsolatos dolgot (pl mikor szeretnénk gyermeket a jövőben, kis vagy nagy lagzi, mikor költözünk külföldre stb..).

Házasság gondolata azért is rémiszt meg, mert ha összeházasodunk és úgy találok valakit aki tökéletesebb lenne, akkor túl lelkiismeretes vagyok elválni, na meg ugye alapból elválni macera, meg elég gusztustalan dolog (mármint vannak okok, pl megcsalás ahol nyílván érthető, de csak egy tökéletesebb csajért eldobni minden közösen felépített dolgot...).

2021. júl. 25. 21:06
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig amellett voksolok, hogy lépj ki a mostaniból, és ahogy írta vki, komolyodj meg. Le merném fogadni egyébként, hogy a következő csajnál is bővülni fog a „listád”.


„Házasság gondolata azért is rémiszt meg, mert ha összeházasodunk és úgy találok valakit aki tökéletesebb lenne, akkor túl lelkiismeretes vagyok elválni, ”

Na innen már nincs messze a megcsalásosdi... Ne bántsd szegény lányt, inkább szakíts. Ha már pszichológus, csak mesélt mennyien beleroppannak egy megcsalásba.


„Párom barárnőjére soha nem nyomulnék rá, ez teljesen egyértelmű, csak példának hoztam fel.”


Én nem feltételeztem azt, hogy bejön v vmi, csak szimplán jobbam lelkesedsz egy szimpla ismerősöd iránt, mint a saját párodért. Ezért emeltem ezt ki.


Magadért is meg a bnődért is tedd meg azt, hogy ezeket őszintén elmondod Neki. Nem tűnsz ostobának, már legalább szembesülni tudtál ezzel a problémával, most már csak vedd a bátorságot és tálalj ki. Ne húzd tovább! Annál tovább édesgeti magát bele ezekbe a felvázolt dolgokba, ami iszonyat nagy koppanáshoz vezet majd. És a jövőbeni kapcsolatodhoz egy tanács: ne tervezz előre így mint most, főleg ne pontosíts (pl. h ekkor is ekkor gyűrű, meg gyerek stb...). Ez nagyon kellemetlen, még olvasva is. Nincs rosszabb a be nem váltott ígéreteknél plusz a bizalom elvesztésénél.

2021. júl. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!