Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyedülállók, köztetek van,...

Egyedülállók, köztetek van, aki szintén retteg az esküvőktől?

Figyelt kérdés

Tudom, ez esetben velem lehet a probléma, ez nem vitás. Egyedülálló vagyok közel 15 éve. Igyekszem elfogadni, élem így az életemet, nem tökéletes, de nem is rossz így az élet. Viszont ha kapok meghívót esküvőre rokontól, vagy egyik baráttól, ismerőstől, már a gyomrom görcsben áll és napokig szinte alig bírok aludni, azon agyalok, mit is mondjak, hogy ne kelljen elmennem rá. Régebben volt, amikor mentem és napokig a hatása alatt voltam, hogy azon kellett részt vennem, amiben nekem valószínűleg sose lesz részem. Szinte mindenkinek van párja, együtt örülnek az újdonsült házastársnak, én meg egyedül próbálok jópofát vágni mindenkinek, miközben a gyomrom az idegeskedéstől szétrobban, a szívem zakatol és az agyam azon pörög, hogy a francba és mikor lépjek le, hogy ne tűnjek túl parasztnak se. Pár hete is hívott egy igen közeli ismerősöm, hogy lesz augusztusba esküvőjük és kötelező ott lennem, mondanom sem kell, azóta másra se tudok gondolni, csak arra, hogy nincs mese, le kell mondanom valahogy.

Elsősorban nem azt szeretném kérdezni, hogy mit tegyek (bár minden tanácsot és véleményt elfogadok más szemszögekből), hanem hogy más is van, aki szintén retteg már az esküvő szó hallatán? Vagy csak velem van ez a defekt, hogy ennyire "esküvőfóbiás" vagyok?



2021. júl. 25. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kimented magad és nem mégy. Simán mondanám, hogy nem járok esküvőkre:)


Mondjuk nekem 1szerű, mert sose hívnak sehova:)

2021. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy esküvő. Elmész, eszel-iszol, hazamész. Ennyi. Nem kell túldramatizálni a témát.
2021. júl. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1es, én nagyon irigyellek, mit nem adnék azért, ha sose hívnának meg... :)

Az a baj, hogy egy közeli valakiről van szó és mind a 2 testvére esküvőjeiről már kimentettem magam a múltban. Persze valamit erre is kitalálok.

Mindenesetre köszönöm a választ, ment a zöld pacsi!

2021. júl. 25. 18:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az esküvő a gond, hanem gondolom félsz hogy egyedül halsz meg/nem lesz soha senkid. Lehet akkor az ellen lenne érdemes tenni valamit, pl. ismerkedni megint, nyitni + elmenni szakemberhez foglalkozni a problémáiddal.
2021. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Miért nincs senkid? És miért félsz ettől?
2021. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, van bennem félelem, az öregkorba bele sem merek gondolni, persze az még hála égnek odébb van. Nehezen ismerkedek sajnos e téren, pedig az életben úgy érzem, laza vagyok és egész jófej, de a lehetőségek mindig kicsúsztak a kezeim közül és ha tettem egy lépést, csak a "pofonokat" kaptam. Szokták mondani, nincs veszítenivalód, de nekem alvásproblémáim, tömegiszonyom lett évekig és ami a legrosszabb, hogy az önbizalmamat e téren teljesen elveszítettem és nem merek lépni egy lány felé sem, úgy érzem, feladtam.

Ugye az esküvőkkel kapcsolatban meg az az érzés van bennem, hogy megint oda kell mennem és azt kell néznem, amiben eddig úgy néz ki, hogy nem lesz részem és ott a párok között kell órákon át jófejet vágnom, miközben az ájulás kerülget.

Viszont igen, az eszembe jutott már, hogy szakemberhez forduljak, bár nem tudom, hogyan és miben tudna segíteni, de egy lépést már tennék legalább az ügy érdekében.

2021. júl. 25. 18:37
 7/11 A kérdező kommentje:
Természetesen mindenkinek ment a zöld pacsi a részemről!
2021. júl. 25. 18:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem lány vagy (végül is lehetsz az is), a kérdésed alapján.

Szerintem jogosak az érzéseid, és biztos sokan éreznek hasonlót, de tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy ezt nem sínylik-e meg a barátságok, illetve nem lenne-e néha mégis jobb, ha osztozhatnál más örömében, buliznál velük egy jót, és így legalább esélyed lenne szép emlékeket szerezni.

Nem tudnál rákérdezni a meghívások alkalmával, hogy vihetsz-e magaddal plusz egy főt, ha esetleg lenne olyan barátod, rokonod, aki szívesen menne veled?

:)

2021. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen kedves 8as, el fogok rajta gondolkodni mindenféleképp. Nagyon afelé hajlok, hogy ne menjek, de persze tudom, nem az lenne a helyes döntés. Jelenleg nem is tudom, kit tudnék elhívni, de ez sem hangzik egy rossz ötletnek, sőt, nekem őszintén szólva eszembe sem jutott eddig. Köszönöm a hozzászólást neked is kedves 8as! :) És igen, férfiegyed vagyok.
2021. júl. 25. 19:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A szó hallatán nem, de a meghívással kapcsolatban ugyanúgy érzek. Magánéletet tekintve teljes kudarc, viszont ezt nem szeretem senki orrára kötni. Ellenben az esküvőkön mindig téma, velem mi lesz. És nem egyszer kérdezik meg. Nekem nagyon nagy szerencsém volt, hogy a covid közepén volt az utolsó esküvő a családban. Erre hivatkozva le tudtuk mondani családdal együtt a megjelenést.
2021. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!