Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális az, hogy valakinek...

Normális az, hogy valakinek 23 évesen 2 milliós megtakarítása van, de mégis állandóan azon hisztizik, hogy mélyszegénységben él és semmire nem vitte az életben?

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 19:24
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Pedig még nem is dolgozik hivatalosan, még egyetemre jár.
2021. júl. 25. 19:45
 12/25 anonim ***** válasza:
74%
22 eves vagyok 5 milliom van ugy hogy mar 4 eve kulfoldon dolgozom. Nem kuldok haza penzt es autom sincs. Viszont nem dobom ki az ablakon a penzt.
2021. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
30%
#11 és akkor honnan van a 2 milla?
2021. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
74%

11# Na akkor legalább tart valamerre.


Nagyon jó diákmelóval + szülői segítséggel simán el lehet érni ezt a 2 milliót.


Az a kérdéses, hogy milyen lehetőségei vannak az egyetem után.


Lehet rájött, hogy egy büfé szakot választott és nem igazán tudja majd hasznosítani a diplomáját vagy ha normális is a diploma lehet már most tudja hogy kb nettó 200-ra számít az átlagos ember ezen a területen és már ez elszomorítja, mert rengeteg ilyen szak van, ami nehéz, komoly mégis rettenetesen keveset fizet.


Pl.: ilyen a biológus. Ismerősöm mesélte milyen fizetések vannak és konkrétan kevesebbet keresnek mint a tanárok és nagyon maximum annyit.

(Persze itt is van kivétel, de nem az a jellemző)


Vagy már nem érdekli annyira a szak, amit tanul.


Plusz ez a 2 millió továbbra sem nagy dolog.


Van aki 40 milliós átlag ház megöröklésével indul neki az életnek. Ha havi 150 ezeret tudsz félre rakni, akkor is 22 év kell mire behozod ezt a lemaradást ha 0ról indulsz.


Rengeteg dolog lehet.


Most komolyan ha akarsz normális választrá légyszíves írj le több dolgot. Adj kontextust a kérdésnek.

2021. júl. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván a mélyszegénység rossz szó. Mert nem ezt jelenti, ellenben a 2 millió szinte semmire nem elég, ha komolyabb tervek vannak. Ingatlanhoz nagyon kevés, önerőnek is. Max egy autóhoz lehet számottevő tőke, ha így nézzük
2021. júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
49%

Kétmillió lassacskán semmire sem elég.


Én anno hétmillióért vettem lakást. Most a piacon ilyen méretű lakás 21-25 milkó...


Szóval, ha az illető saját lakást vagy házat akarna, édes kevés, de, ha van lakása és ez a megtakarítása mellé, akkor jó, ha tud hova nyúlni.

2021. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
76%

Én csak azt nem értem az ilyen kérdéseknél, hogy miért mindenki egy Budapest belvárosi lakás árából indul ki... A kérdező nem írta, hogy az illető hol lakik, vagy hol akar bármit is kezdeni ezzel az összeggel.


Ahol én lakok, vidéken, 5 millióért vettünk kertesházat, csomó alsóépülettel, ami fontos volt, ugyanis párom így itthon is tud dolgozni, plusz nekem is jutott egy helyiség, ahol tudom gyakorolni a hobbim, ami szeretném, ha egyszer a fő keresetem lenne. Ehhez például a 2 millió önerőnek nagyon jó, nekünk kevesebb volt.


De ismerek olyat, aki "lyukat" vett 1 millióért (értsd: gyakorlatilag telket, roskadozó házzal) sima személyi kölcsönre, és azt csinosítgatta, 2 év alatt egy szerintem gyönyörű házat varázsolt belőle garázzsal, csodaszép kerttel.


Szóval lehet, hogy a 2 milliót "aprópénznek" látjátok, de azért annyira nem az. Főleg 23 évesen, egyetemistaként.

2021. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
57%

17# Ez nem Budapesti belvárosi lakás.


Konkrétan Pest megyében bármely városban nem kapsz 40 millioért kb 50nmes régebbi háznál jobbat, kis telekkel.


Lakás szempontjából sem feltétlenül.


Pl.: Gödöllőn egy lepukkant 45-60nmes PANEL lakás kerül 30 millióba. Ha felújítod 40 milliónál vagy.


Elhiszem, hogy vannak kis faluk Budapesttől 60kmre, ahol lehet ennyiért lepukkant pici házat venni, de szimplán azért mert ott nem akarnak az emberek lakni.


... és az attól még hogy ott tudsz venni ingatlant, nem értél el semmit az életben.

2021. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Kétmillió forint valóban nem sok. Nem is kevés, de ez az összeg mindössze néhány drágább műszaki cikkre, illetve pár nagyobb bútorra elég.
2021. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
34%

#18 Még mindig ott tartunk, hogy nem látunk ki Pest megyéből, pedig rajta kívül 18 van még az országban.


És az is hülyeség, hogy vidéken lepukkant csövesek laknának, szimplán mások az árak. Pesten pl. egy autó fenntartása is drágább - lásd a biztosítás árait, az adót, meg a fogyasztást. Itt az ingatlanárak is olcsóbbak mind vásárlás, mind albérlet terén. Ha akarok inni egy üveg sört a kocsmában, itt 300 ft-ot fizetek azért, amiért Pesten 700-at. És ez a lista kb. végtelen.


Van sok pesti ismerősöm, és megrökönyödnek, mikor mondom nekik, hogy én kb. 300e körüli nettót keresek, párom meg egyéni vállalkozó 200-400e közötti nyereséggel; mindig kapjuk a kérdést, hogy hogyan tudtunk ennyiből ilyen házat csinálni... Hát úgy, hogy itt egy kicsit olcsóbb minden. Meg úgy, hogy az álmennyezettől kezdve a festésen át a garázs építésén keresztül mindent mi csináltunk a két kezünkkel - még néhány bútort is, bátyám szeret barkácsolni.


Nagyon nagy a szakadék Budapest (Pest megye) és vidék között, ami abból a szempontból nem mindig jó, hogy vitákat szülhet. Mint amilyenek itt is lehetnének, ha egy vidéki, aki nem látja a pesti helyzetet, idetévedne.


Száz szónak is egy a vége: 2 millió forinttal Pesten és vonzáskörzetében semmire sem mész, vidéken viszont pont elég egy saját élet elkezdéséhez. Akárhol is laksz, azért nem kell azt mondani erre az összegre, hogy semmi, mert az átlagfizetésünk 300-350e között mozog országos szinten.

2021. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!