Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális az, hogy valakinek...

Normális az, hogy valakinek 23 évesen 2 milliós megtakarítása van, de mégis állandóan azon hisztizik, hogy mélyszegénységben él és semmire nem vitte az életben?

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 19:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%

#20


Átlagfizetés a 300-350 ezer? Túl sok volt a narancs média??? A fizetések átlaga még csak-csak lehet ennyi egy "kis" kozmetikázással, de a mediánbér sokkal alacsonyabb, az átlagos magyar ennél sokkal kevesebbet keres!


Vidéki nagyvárosokban meg úgyszintén nem sokat ér 2 millió forint, lásd a miskolci panel is drága, egy északkeleti faluban meg elég lehet ez a pénz önerőre, de akkor hol fog dolgozni???

2021. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
68%

16. vagyok


Nem mindenki teheti meg, hogy a semmi közepére költözzön.


1.


Alapjáraton sok településen egy normalis munkát sem találsz, ingázhatsz a szomszéd kisvárosba, ahol lehetsz árufeltöltő, eladó, banki alkalmazott, önkormányzatis.


Egy nagyobb városban több a munkalehetőség.


2.


Aki home officebandolgozik vagy megkeres annyit, hogy parkolót meg fizessen BP-n, meg a cég fizeti a benzint/ vonatbérletet (egészet vagy egy részét), annak mindegy, hogy hol lakik. Ha bejárós és hajlandó x órát utazgatni, hajnalban kelni oké, home officet meg akárhol csinálhatja.


De amúgy meg egy vonatbérlet egy vagyon, ha a cég nem fizeti, akkor a gatyád rámegy.


3.


Ne felejtsük el, hogy nem minden kisebb falu a békés, mesébe illő falucska, ahol mindenki mindenkit szeret, csicseregnek a madarak, stb.


Csomó faluban egy kaka a közbiztonság.


Este az utcára nem tudsz kimenni, mert a romák bandáznak, napközben meg beszöknek az udvarodra, amíg távol vagy, betörnek.


Ja és csomó nem helyi is van, akik csak leutaznak vidékre, aztán kifosztogatják az épp üres házakat és szállnak vissza a vonatra.


Persze vannak biztonságos települések, de ott nem kapsz ötmilkóért egy házat, inkább 30-40-ért és valószínűleg osztatlan telken.

2021. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
54%

Akkor én szerencsésnek mondhatom magam, hogy egy olyan 10 ezer fős városban élek, ahol bár laknak cigányok, de azon kívül, hogy cigit próbálnak tarhálni az úton, nem sok gond van velük. (Nyilván vannak itt is extrém esetek, pl. öreg néni megverése 500 ft-ért, de elég ritkán.)


Igen, én is a szomszéd, kicsit nagyobb városba járok át dolgozni, de ott is "csak" 10-15 millió között vannak az ingatlanárak. Tudom, mert kollégám most vett egyet. A panel meg mindenhol drágább, a mi városunkban 10-12 millió (vagy több, de annyiért nem fogják tudni eladni), a munkahelyem városában meg 15-16 körül.


Amit még nem tudok, az az, hogy ti úgy gondolkodtok, hogy legyen egy ház, amibe készen, bútorostól-mindenestől beleültök, és semmit sem kell csinálni rajta, vagy vállalnátok kisebb-nagyobb felújításokat? Ugyanis az előbbi az valóban 20-25 millió még itt is, viszont az utóbbit pár misiért megveszed, még párat ráköltesz, meg egy kicsit elfáradsz, de kb. félárban jössz ki. És ez szerintem nagyon nem mindegy.

2021. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Tyrannis, természetesen nem minden zelepülés ilyen, amit írtam, de azért jártam olyan településen, ahol hiana nevetségesen alacsony összeg egy saját telek, semmiképpen se költöznék oda.
2021. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

2 "millió semmire nem elég"de jó ha van

Én örültem volna 23 évesen, ha ennyi spórolt pénzem van

persze nem is kell ezt tudni senkinek, hogy van neked

2022. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!