Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek egy (még) jelentős...

Szerintetek egy (még) jelentős túlsúllyal rendelkező, fogyásban lévő, jó formában lévő ember nevezheti magát sportosnak?

Figyelt kérdés
Vagy a sportos definíciója a normál testzsírszázaléknál ( < 25% ) és/vagy normál BMI indexnél kezdődik?
2021. aug. 2. 22:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy jelentős alatt 14 kg feleslegre gondolok, ami korábban 40 kg felesleg volt.
2021. aug. 2. 23:00
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én semmi esetre sem hívnám magamat sportosnak, pedig hasonló szituban vagyok. Ehhez a fogalomhoz azért társítunk egyfajta fizikumot meg állóképességet, érted

Majd ha már ott tartok, hogy ténylegesen is az vagyok. (Jelenleg félúton a -20 kgs célkitűzésemből)

2021. aug. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a sportos olyan embert jelent, aki élvezi, hogyha mozoghat, és többféle sportot űz rendszeresen.


Szóval az én olvasatomban inkább sportos egy rendszeresen, örömmel táncoló, futó, úszó stb. molett ember, mint egy vékony, aki csak azért csinálja fapofával a gyakorlatokat a teremben, hogy jól nézzen ki.

2021. aug. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért vagyok nagyon bizonytalan ebben, mert hiába a 14 kg túlsúly, egy átlag embernél egyértelműen jobb formában vagyok, viszont egy több éve edző / sportoló emberhez képest meg nyilván még a közelében sem vagyok, viszont az aktív életmód és a mozgás meg nagyon fontos része lett az életemnek és örömemet is lelem benne, de ugyanakkor nyilván azért is csinálom, hogy jobban nézzek ki.


Szóval ezek alapján nehéz belőnöm magamat, mert alkatra átlagon "aluli" vagyok, állóképességre meg azért valahol az átlag "felett", viszont mozogni meg nagyon szeretek.

2021. aug. 2. 23:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt inkább érezni kell. Ha azt érzed, hogy lélekben te egy sportos típus vagy, akkor az vagy. Ha nem jön magától, akkor nem kell erőltetni.
2021. aug. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most visszakérdezek, egy nehézsúlyú ökölvívó sportos? Mert ha igen, akkor nyilván te is az vagy 14kg túlsúllyal.
2021. aug. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ezt inkább érezni kell. Ha azt érzed, hogy lélekben te egy sportos típus vagy, akkor az vagy. Ha nem jön magától, akkor nem kell erőltetni."


Ez valahogy megszólított. Én már sportos vagyok kinézetre, de lélekben mindig egy kövér lány leszek.

2021. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7: Én valahogy fordítva érzem ezt, csak amíg nincsen ami egy külső személy számára is validálja ezt az érzésemet, addig hiába érzem azt, hogy belül egy sportos görög félisten vagyok, még rengeteget kell dolgozni érte.


Szerintem egy kis perspektíva váltás jót tehet neked, ha úgy érzed, hogy van amiben hátráltat ez az érzés, hogy lélekben még mindig kövérnek érzed magadat. Egy erős, sportos test azt a nagy akaraterőt és sok kitartást tükrözi, amilyen belül vagy. Nem hiszem, hogy egy ilyen személy "lélekben" kövér lenne :)

2021. aug. 3. 11:08
 9/11 anonim ***** válasza:
De én szeretnék az maradni lélekben. Az empátiám ehhez kötődik. Nem volt akaraterő, sírva edzeni szerintem nem az. Szerintem az a sportos, aki vágyik erre, akinek fizikailag kell az érzés. Nekem csak eszköz volt, hogy egészséges legyek.
2021. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdés, milyen szövegkörnyezetben. Társkeresőn pl. ne, mert ott az izmos / jó alakúnak a szinonimája. De ha csak simán jellemzed magad, és meg tudod magyarázni miért, sztem nem probléma az, hogy azt mondod magadra, sportos vagy, ha pl. tényleg heti 1-2x mindig elmész mozogni, az életed szerved része a sport stb.
2021. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!