Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka ennek a viselkedésne...

Mi az oka ennek a viselkedésnek és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Nem tudom másnál is előfordul-e, de az Apám viselkedése kezd teljesen kiakasztani. Nincs olyan dolog ezen a földön, amibe ne tudna belekötni. De tényleg mindenbe! Csak egy rövid példa: ma megkért, hogy főzzek neki egy kis tésztát, mondom redben, hozzáfogok, erre egyszercsak megjelenik a konyhában és emelkedett hangon kérdőre von, hogy miért ebben a fazékban főzöm, minek forralok ennyi vizet és hogy nem kell ennyi tészta. Sokszor úgy érzem magam mellette, hogy megszólalni sincs kedvem, mert tudom, hogy úgy is hiba lesz abban, amit mondok. A legjobban úgy tudnám jellemezni, hogyha adnál neki egy zsák húszezrest, akkor megkérdezné, hogy miért nem tízezresek. Szóval, mi lehet az oka, ha egy ember ilyen?
2021. aug. 5. 04:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Mikor háttal van neked üsd le egy serpenyővel.
2021. aug. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Azért csinálja, mert hagyod magad.

Elkezdenél rikácsolni, meg hozzávágnál 2 üstöt, legközelebb már csendben lenne.

Irányítható vagy, és konfliktuskerülő.

Ő meg nem ismeri fel, hogy viselkedik.

Ha eltűnnél, akkor meg zokogna keservesen.

Lehet, valami egészségügyi baja van, ettől ilyen.

2021. aug. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Zsörtölődőnek hívják és ő egyszerűen ilyen, nem kell rá plusz magyarázat. Mikor beléd köt hülyeségek miatt, szólj neki vissza hogy pl. legközelebb majd főzze magának akkor, egyébként pedig ne vedd magadra.
2021. aug. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Anyám is pontosan ilyen volt,pluszba állandóan megakarta mondani, mikor, hol mit csinálhatok és meddig


Mi segített ha elmenekültek otthonról, megszakítottam minden kapcsolatot

Persze mindenkinek azt állítja ő aztán nem mondod nem csinált semmit, magamtól döntöttem így

2021. aug. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én apám is ilyen.

Raszolok, h akkor fozd magadnak, otthagyom

2021. aug. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Eljutott arra a szintre, amikor a megkeseredest ilyen modon vetiti ki a szukebb kornyezetere. Celtalan, eletunt, talan tarsadalmilag elnyomott, jelentektelen, a munkaban sikertelen. Ezek kompenzalasa a zsortolodes, az otthoni, krealt iranyito szerep. De ez a zsortolodes egyfajta onvedelem, valojaban annak igazolasa, hogy o megiscsak az akaratanak ervenyt szerzo "valaki". Ennek az a hozadeka, hogy o nagyjabol stabilizalodik, te meg idegileg ramesz, ha hagyod magad. Anyam ugyanilyen szerepet toltott be evtizedeken at apam mellett, de o narcisztikus szemelyiseg volt, amig edesapadnal remelhetoleg ez atmeneti, es kizokkentheto belole. Ennek a modja az, hogy targyilagosan kezeled es nem hagyod magad, objektiv visszadumalsz, ravilagitasz, hogy az adott koholt problema valojaban semmiseg. A masik modja, hogy megmutatod, mi lehetne a valos problema, de ez radikalis lepes (pl elkoltozol).
2021. aug. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem anyám ilyen. Én már semmit nem vagyok hajlandó csinálni, ha ő is otthon van, ha megkér valamire stb., mert tudom úgysem felelne meg neki, valamibe biztosan belekötne. Úgyhogy csináljon, amit akar, engem nem érdekel. Én akkor teszem a dolgom, ha nincsen otthon. Valamint tanév közben nem vagyok otthon, olyankor legalább nyugtom van.
2021. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Nárcisztikus személyiségzavarban szenved. Pszichológusnál a helye.
2021. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A gyors diagnozisom, hogy esetleg egy szellemileg érzelmileg a leépülés utjára lépő ember, energiavámpir üzemmódban, és ezekkel a folyamatos támadásokkal, kritikákkal probál magának energiát szerezni.

Passziv módón hagyd figyelmen kivül, "Ez van, ezt kell szeretni, én így fözöm a tésztát." válaszokkal.

Vagy aktivan valamilyen érzelmi, pszihologiai segítséggel megprobálhatsz javítani az állapotán. Kideriteni mi a lelkiproblémája.

2021. aug. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. aug. 6. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!