Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz vagy szégyellnivaló...

Gáz vagy szégyellnivaló dolog, ha valaki 22 évesen nem dolgozik csak tanul? Ti dolgoznátok a helyemben?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és nem szoktam dolgozni az egyetem mellett. A szüleim fedezik az alap költségeimet, emellett pedig igazából nincsenek olyan szükségleteim vagy igényeim, amikhez több pénzre lenne szükségem. Szoktam kapni pár ezer forint tanulmányi ösztöndíjat, illetve sokszor ünnepekre és különféle alkalmakra is kaptam pénzt a családtól (pl. szülinap, ballagás, karácsony stb.), amit mindig félretettem és most ahhoz is tudok nyúlni. Nekem ez elég. Tapasztalatszerzésre, a tanulmányaimhoz kapcsolódó releváns munkákra pedig nincsen lehetőségem és még egyébként is tervezek továbbtanulni. A család sem presszionál arra, hogy dolgozzak.

Szóval komolyabb indokom nincsen arra, hogy dolgozzak. Maximum időtöltés gyanánt lenne jó vagy több embert megismerni, de nem érzem úgy, hogy ezért annyira megérné elmenni dolgozni. Mármint a legtöbb szóba jöhető munka az vagy valamilyen fizikai munka, vagy kereskedelem vagy vendéglátás (ugye a tipikus bútorlap pakolás, konyhai kisegítés, kasszázás, árufeltöltés, csomagolás, takarítás, pultozás stb.), hiszen ezek a rugalmasabb, műszakos, akár este vagy hétvégén is végezhető munkák. Nekem ezekhez megmondom őszintén, hogy nincsen túl sok kedvem. Valószínűleg nem túl kellemes és élvezetes az ilyen munka, márpedig ez alapvetően a munkáról szól még ha más is az ember motivációja.

Ugyanakkor sokan dolgoznak az egyetem mellett és mikor valaki meséli stb., akkor mindig rosszul érzem magam miatta, hogy én csak szimplán tanulok és ennyi. Biztos milyen gáz, milyen gyerekes, milyen unalmas stb. A következő félévben több szabadidőm lesz, a barátaim már nem lesznek ott (valaki már végzett és másik városban fog továbbtanulni vagy máshol dolgozik, valaki külföldön van és marad is stb., a lényeg az, hogy nem nagyon lesz társaságom), nekem ilyen szervezett keretek között működő vagy közösségi hobbim nincsen stb., tehát még nem nagyon tudom mivel fogom elütni az időt. Tanulok majd, hobbizok, pihenek, elmegyek ide-oda egyedül is, sportolok stb., de olyan nevetségesen hangzik ahhoz képest, hogy más meg dolgozik. Ugyanakkor nem vonz, hogy pl. pultozzak, kasszázzak, pakoljak stb. sem és azt sem akarom, hogy a tanulás rovására menjen.


2021. aug. 7. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Egyetemre általában azért megy az ember hogy tanuljon, nem azért hogy szivassa magát.


Én nem hiába a 30 feletti jópár éve dolgozó emberek szoktak lenni az egyetemisták. Pedig nekük van stabil munkahelyük, nem 2 új dologba fognának bele egyszerre (tanulás, munka), hanem csak egybe. S hogy miért? Mert munkahely mellett cseszett nehéz tanulni. Pláne ha olyan is a szak, hogy sokat kell hozzá tanulni.

2021. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
81%

Szia!

Én 16 éves korom óta dolgozom most vagyok 18 éves és lány számomra kellemetlen pénzt kérni édesanyámtól egyedül nevelt fel hármunkat ha nekem is fedeznék a tanulmányaimat és a többi apróságot valószínűleg én sem dolgoznék de egyébként én szeretem, ha jó a csapat akkor nagyon gyorsan telik az idő és rengeteg vicces percet okoznak. Jó barátságokat lehet szerezni. Nem is tudom mit mondhatnék mindenkinek más az élete mindenki máshogy éli meg. Ja igen egyáltalán nem megy az iskola rovására 4,38 volt most is az átlagom tanulás és munka megfér egymás mellett annak aki kitartó.

2021. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Ha a szüleid belegebednek, hogy téged eltartsanak, akkor gáz.
2021. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
13:05-ös vagyok persze sokat kell tanulni és kicsit nehéz a suli mellett és közben eleget lenni a családdal és barátokkal is de akinek szüksége van rá az csinálni fogja, hogy eltartsa magát mert nincs más választása. Magamon kívűl ismerek még pár ilyen helyzetben lévő embert.
2021. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Én sem dolgozom az egyetem mellett és szerintem nem kellemetlen.


Felvetettem többször a szüleimnek, hogy elmennék dolgozni egyetem mellett, de azt mondták, hogy nem szükséges. Anyagilag bőven megtehetik, hogy támogatnak amiben csak kell, nem vagyunk rászorulva az én munkámra is.


Nem szeretnék azt se, hogy a munka esetleg a tanulás rovására menjen (évtizedeim lesznek még dolgozni, ahogy ők mondják), most az a dolgom, hogy megalapozzam a jövőmet. Most van időm külön órákra, tanfolyamokra, képzésekre, programokra, utazásokra járni, a jövőben ezeket csak nehezebb lesz egyeztetni, amiben igazuk van.

21L

2021. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed gáz inkább. Már miért lenne szégyellnivaló? Legalább arra tudsz koncentrálni, amivel hosszútávon is foglalkozol majd, feltehetőleg. Szép, s jó, ha valaki egyetem mellett dolgozik, de rengeteg energiát elvisz. Aki tanul rendesen, én simán támogatnám annyira még 30 évesen is, hogy ne kelljen külön mellette dolgoznia, dolgozni egyetem nélkül is lehet ennyi erővel.
2021. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha tanul, nincs gond, tesz valamit.
2021. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a gáz, hogy az állam nem támogatja megfelelően a tanulni vágyó fiatal pályakezdőket. A havi 50 ezer ösztöndíj éhen halni se elég.
2021. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem abból az irányból közelíteném meg, hogy ez most gáz, nem gáz, gyerekes stb, ha van cash azt csinálsz amit akarsz. Én viszont azért dolgozom egyetem mellett mert baromira szükség van a szakmai tapasztalatra, nem akarnám megtapasztalni milyen frissdiplomásként 0 munkaórával normális munkahelyet keresni. Attól hogy jól megsz.patnak az egyetemen még nem leszel jó szakember
2021. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9. Igen, pont ez a baj a legtöbb zsákkal, nem gyakorlatorientált. Akkor a fene megette az egészet.
2021. aug. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!