Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz vagy szégyellnivaló...

Gáz vagy szégyellnivaló dolog, ha valaki 22 évesen nem dolgozik csak tanul? Ti dolgoznátok a helyemben?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és nem szoktam dolgozni az egyetem mellett. A szüleim fedezik az alap költségeimet, emellett pedig igazából nincsenek olyan szükségleteim vagy igényeim, amikhez több pénzre lenne szükségem. Szoktam kapni pár ezer forint tanulmányi ösztöndíjat, illetve sokszor ünnepekre és különféle alkalmakra is kaptam pénzt a családtól (pl. szülinap, ballagás, karácsony stb.), amit mindig félretettem és most ahhoz is tudok nyúlni. Nekem ez elég. Tapasztalatszerzésre, a tanulmányaimhoz kapcsolódó releváns munkákra pedig nincsen lehetőségem és még egyébként is tervezek továbbtanulni. A család sem presszionál arra, hogy dolgozzak.

Szóval komolyabb indokom nincsen arra, hogy dolgozzak. Maximum időtöltés gyanánt lenne jó vagy több embert megismerni, de nem érzem úgy, hogy ezért annyira megérné elmenni dolgozni. Mármint a legtöbb szóba jöhető munka az vagy valamilyen fizikai munka, vagy kereskedelem vagy vendéglátás (ugye a tipikus bútorlap pakolás, konyhai kisegítés, kasszázás, árufeltöltés, csomagolás, takarítás, pultozás stb.), hiszen ezek a rugalmasabb, műszakos, akár este vagy hétvégén is végezhető munkák. Nekem ezekhez megmondom őszintén, hogy nincsen túl sok kedvem. Valószínűleg nem túl kellemes és élvezetes az ilyen munka, márpedig ez alapvetően a munkáról szól még ha más is az ember motivációja.

Ugyanakkor sokan dolgoznak az egyetem mellett és mikor valaki meséli stb., akkor mindig rosszul érzem magam miatta, hogy én csak szimplán tanulok és ennyi. Biztos milyen gáz, milyen gyerekes, milyen unalmas stb. A következő félévben több szabadidőm lesz, a barátaim már nem lesznek ott (valaki már végzett és másik városban fog továbbtanulni vagy máshol dolgozik, valaki külföldön van és marad is stb., a lényeg az, hogy nem nagyon lesz társaságom), nekem ilyen szervezett keretek között működő vagy közösségi hobbim nincsen stb., tehát még nem nagyon tudom mivel fogom elütni az időt. Tanulok majd, hobbizok, pihenek, elmegyek ide-oda egyedül is, sportolok stb., de olyan nevetségesen hangzik ahhoz képest, hogy más meg dolgozik. Ugyanakkor nem vonz, hogy pl. pultozzak, kasszázzak, pakoljak stb. sem és azt sem akarom, hogy a tanulás rovására menjen.


2021. aug. 7. 12:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Zsákkal XD az autó korrekt ma se szabadnapos. Tehát szakkal.
2021. aug. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz abban az esetben, ha a szüleid boldogan és örömmel tartanak el, és nem szájhúzogatva, mert kihisztiznéd, vagy mert a család többi része megorrolna rájuk, és ha tényleg telik nekik rá anélkül, hogy maguktól kellene megvonniuk dolgokat. Sztem nem kell csak azért dolgozni, hogy elmondhasd, hogy dolgoztál, ha nem fér bele szakmailag releváns munka az időbeosztásodba... azért az nem akkora segítség az önéletrajzban, ha a Don Pepében sütötted a pizzát vagy ha a Tiki Bárban poharaztál.
2021. aug. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!