Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást nem idegesít, ha a párja...

Mást nem idegesít, ha a párja állandóan a munkájáról beszél?

Figyelt kérdés

Az én párom nonstop ezt teszi. Vagy panaszkodik rá vagy az ottani élményeit meséli. Valamikor idegesen, valamikor feldobódva.


Én próbálok jópofát vágni rá, meghallgatom, reagálok, olykor tanácsot adok, társként viselkedem, hiszen nekem is volt ilyen időszakom és ő is ezt tette, de legbelül... Forr az agyvizem, úgy érzem mindjárt izomból szét fejelem a falat, ha még 1 mondatot mond a munkájáról.


Jeleztem neki egyszer, hogy állandóan a munkájáról beszél és egyszer veszekedés közben kicsúszott a számból, hogy unom, hogy csak arról panaszkodik. Ez láthatóan rosszul esett neki, de mondtam, hogy attól ugyanúgy meghallgatom és ő is biztos unja, ha panaszkodom (szokásom sajnos). Ezzel ezt le is zártuk, ő ugyanúgy, sokszor szerencsére pozitívan, de beszél róla én pedig ugyanúgy igyekszem figyelni, de sajna ez az érzéseimen nem változtat.


Nem akarom neki mondani, hogy ne beszéljen róla, mert a házastársa vagyok, kinek mondja ezeket elsőként, ha nem nekem? Kötelességem támogatni ilyenkor és jó érzés is egyben, hogy ezeket a gondolatait megosztja velem + a covid és a gyerekszületés elvett egy jó nagy részt a szabadidős elfoglaltságainkból, így megértem teljesen, hogy miért beszél ennyit a munkáról, kb arról szól az élete.


Ne arról írj légyszi, hogy milyen sz*r ember vagyok amiért nem rajongok a témáért, hanem azt fejtsd ki, kérlek te mit érzel, ha a párod állandóan a munkájáról beszél!



2021. aug. 10. 22:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Az enyém szerencsére nem szokott. Viszont volt egy exem, aki állandóan a hobbijáról beszélt, amit én ki nem állhatok. Na, abból voltak néha viták. Úgyhogy megértelek.
2021. aug. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Szép egy kapcsolat, ha ennyire untat a másik...
2021. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Az enyém sem beszél róla többet pár mondatnal. Viszont azt vettem észre, hogy amíg szerelmes voltam, órákig hallgattam, bármiről beszélt is... 😂 Utána már nem szívesen hallgattam ugyanazt.
2021. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szép gesztus, hogy ennyire figyelembe veszed, hogy mit kér a másik...


Szép, hogy ennyire a feltett kérdésre válaszolsz...


Szép, hogy álomvilágban élsz...


Szép, hogy garantálom nem volt még komoly kapcsolatod...


Szép, hogy szerinted attól, hogy ember szereti egymást attól nem jöhet be több, mint 1 évtized után a másiknak olyan szokása a képbe, amin nem bánna, ha a másik MAGÁTÓL változtatna, mégsem kéri meg rá, mert nem akarja megbántani...


Szép, hogy ennyire úgy gondolod, hogy van fogalmad az életről...

2021. aug. 10. 22:42
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Ne foglalkozz az ilyenekkel kérdező, valószínűleg még sosem volt társa :)
2021. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!🙂

Ha így folytatja nem is lesz.

2021. aug. 10. 22:47
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem untat sőt szeretem ha beszél. Közösen vagyunk tulajdonosok a cégünkben. Csak így tudunk fejlődni, ha elmondja ő is a véleményét, és átbeszéljük, hogy hogyan és merre tovább.
2021. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Témát váltani, vagy az alapján amit beszél, átvezetni valami másra?
2021. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Majd elmúlik. Azért érzed így, mert otthon ülsz egész nap a gyerekkel és nincs életed. Nekem is volt ilyen időszakom. Megőrített, hogy neki viszont van élete.


Te miről beszélsz neki? Gondold végig, ha hazamegy, mikről beszélsz neki! Tényleg várom a választ.

2021. aug. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
7%
Megmondod neki, hogy nem érdekel téged az. Ha folytatja később is, újra közlöd. Ha ez sem használ, akkor kidobod a picsába
2021. aug. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!