Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy el múljon...

Electrifymyheart kérdése:

Mit csináljak, hogy el múljon az érzés?

Figyelt kérdés

Művészeti iskolába jelentkeztem. Egy darabig biztos voltam magamban, hogy megvan a kellő tudásom mert a rajzaimra megkaptam a max pontszámot. Mostanában viszont kezdem úgy érezni rosszul döntöttem és nem vagyok elég. Az tény, hogy sosem én voltam a legtehetségesebb, a legügyesebb, de próbálkoztam.

Az iskolában a rajz tanár nagyon támogatott aki egyébként egy nagyon rendes nő nem csak velem, hanem az egész osztállyal.

Sok ismerősöm is dicsért, segített. De látom a velem egykorúak, vagy fiatalabbak alkotásait és teljesen más szint. Úgy érzem elfogok bukni.

Nincs egy olyan rajzom se, amit szívesen felmutatnék.

És mostanában ötletem sincs és demotivált vagyok.

Egésznap fekszek, néha olvasok vagy telefonozok. Haszonalannak érzem magam. Mindig másokhoz mérem magam és mindig csalódok.

Hogy szüntessem meg ezt az érzést? Vagy mit csináljak?

Nem először fordult ez elő. Mindig előjön, egy pár napig minden király és van energiám, aztán napokig, hetekig, hónapokig semmi.

A probléma, hogy ez az érzés lassan egy éve nem szünt meg.


Segítsetek kérlek!



2021. aug. 12. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy nem ez a te utad. De vajon másban meg lenne a kellő motivációd? Tudod, hogy pontosan mit szeretnél?

Ha ezt akarod, de nem érzed elég jónak magad, akkor fejleszd magad.

2021. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a rajzolás ellen van ilyen iszonyod, vagy más ellen is? Különben sokan vannak így. Állandóan csak a rosszat halljuk a világról ,a világ jövőjéről. Ez a hosszan tartó forróság, a járvány, a kilátástalanságba sok embert sodor.

Ne mondj le a terveidről, főleg ha van tehetséged a rajzoláshoz.

2021. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért jelentkeztél ilyen iskolába mert ezt szeretnéd tanulni. A sulinak pont az a dolga, hogy ha elvégzed tudj jól rajzolni akkor is ha az elején vannak akiknek jobban megy és vannak akiknek nem. Mire elvégzed profi leszel te is nyugi nem fogsz elbukni. Nem hiába támogatott a rajztanárod, hisz ő ért hozzá, így látta biztos hogy tehetséges vagy.
2021. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Biztos vagyok benne, hogy nem csak nálad vannak jobbak, ügyesebbek, hanem te is tuti jobb és ügyesebb vagy másoknál, csak azokat nem veszed észre. Mindig van jobb és rosszabb is. De ne ezzel foglalkozz, csak magaddal. Szedd össze magad és fejleszd magad. Saját magadnál akarj jobb lenni mindig. Ha nincs motivációd, akkor is csináld, erőltesd kicsit magadra. Lehet, hogy csak elkezdeni nehéz, aztán belejössz. Ha meg nem, akkor sincs semmi veszve, fiatal vagy, ha úgy döntesz egy vagy két év múlva, hogy mégse ezt, hanem mást akarsz tanulni, akkor váltasz :) ne parázd túl.
2021. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért baj az,ha nem ütöd meg a látszólag kiemelkedők színvonalát,viszont van saját stílusod -gondolom,mert miért ne lenne,mindenkinek van- ráadásul szereted amit csinálsz és egy olyan közegben ahol mindenki azt csinálja amit szeretsz...vagy nem szereted?

Egy bizonyos szint után pedig nem a profizmus számít -amit kicsit később érsz majd el mint a többiek- hanem az egyediség,a művészet az individuumról,belső énedről szól és azt hogyan tudod átadni másoknak...gondolom...nem vagyok művész..

2021. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rajzolj csak magadnak valamit,minden külső elvárástól leválva merülj el magadban és a világodban.Ne érdekeljen mások által támasztott értékrend,vagy színvonal,mert ahol a szíved ott van az energia és a fejlődés...lehet,hogy mások munkái nem jobbak csak mások..
2021. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az érzéseid nem a mostani szituációban gyökereznek, hanem a gyerekkorodban. Valamit elbénáztak a szüleid körülötted, az első életéveidben. Önismereti módszerek segítenek, pl. pszichoterápia, pszichodráma.
2021. aug. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Max pontszámot kaptál a rajzaidra.

A rajztanár biztat, segít.

Az ismerőseid dicsérnek.

Akkor rossz biztosan nem lehet.


Ne másokhoz hasonlítgasd magad, főleg így, hogy veled sincs semmi baj! Ha rosszul rajzolnál, nem dicsérnének, maximum mosolyognának, és elterelnék a témát.

2021. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!