Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha elvesztem a szüleimet ,...

Ha elvesztem a szüleimet , lesz van esély rá, hogy valaki szeressen feltétel nélkül még valaha életemben ?

Figyelt kérdés

Nincs nagy családom. Nagyszüleim már nem élnek, ahogy apám sem. Anyuka már nagyon beteg és gyenge. Mellette vagyok, de egyszer vége lesz.


Vannak emberek a környezetemben, de igazi barát nem áll mellettem.


Félelmetes erre gondolni, de ha már nem lesz családom, lesz a világon egyáéltalán valaki, aki feltétel nélkül fog szeretni? Lesz rá esélyem újra?


Tudom igazából, hogy nem kaphatok biztos választ a kérdésemre. De olyan jó lenne, ha a reményt meg tudnám tartani, hogy talán egyszer még... Én nem tudom hogyan tanulhatnám meg szeretni magam annyira, hogy ne féljek a magánytól, fontos lenne a megerősítés, vagy a szembesülés a valósággal.


26n


2021. aug. 19. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha összeházasodsz valakivel, akkor lesz a jövőben is családod. A szüleid sem úgy születtek, hogy együtt voltak.
2021. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ilyen szerencsétlenül alakult az életed, nem jelenti azt, hogy nem lennél szerethető. Ezek az emberek ráadásul nagyon szerettek, nagyon fontos voltál nekik valószínűleg. Nem szándékosan hagytak téged magadra. Miért gondolod, hogy ne tudna hozzád kötődni valaki más is, akit nem szakít el tőled ilyesmi? A sok tragédia és anyukád betegsége miatt valószínűleg magadba fordultál és eltávolodták akaratlanul is a többiektől, ami egy természetes reakció egy ilyen helyzetben, de okozhatja azt, hogy most épp nincs más, akire aktívan támaszkodhatsz az életedben. Szerintem ez nem olyasmi, amiről te természetedből adódóan tehetsz, csak egy szerencsétlen helyzet. Nem hiszem, hogy ha majd újra képes leszel nyitni a világ felé, ne tudnál találni embereket, akik szeretnek és akikben bízhatsz. Lehetséges, hogy ez nem lesz egy rövid folyamat, de kis türelemmel és kitartással meg fogod tudni oldani ezt a problémát. Nálad szörnyűbb emberek is tartoznak valahová, ebben biztos vagyok. :)


Egy részét én is át tudtam érezni a félelmeidnek korábban sajnos, azóta úgy érzem, kezdem megtalálni a helyem a világban. Ha esetleg szeretnél beszélgetni, nyugodtan írhatsz, korodbeli lányként talán tudunk is találni más közös pontot. :)


25n

2021. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

kedves egyes vaálaszoló!


a szüleim nem jó példa erre. engem szerettek, a testvéreimet is. egymást pedig csak megtűrték. és házasok sem voltak. nem tapasztaltam őszinte szeretetet gyerekkoromban , aminek két felnőtt szereplője volt. tudom, ez hátrány a szeretettség érzésének megélésekor így, hogy már én is felnőttem.



második válaszoló: köszönöm, szerintem fogok még írni később, most csak gyors arra volt időm, hogy átfussam amit írsz. :)))

2021. aug. 19. 15:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz gyereked, ő (legalábbis kicsi korában) feltétel nélkül és a legtisztább szívvel szeretni fog.
2021. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Spermabank és szülj.
2021. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gyereket nem szülnék magamért.. csak azért hogy én szeretve érezzem magam. :DD de amúgy egész jó gondolat, majd ha kcisit egészségesebb lesz a hozzáállásom a világhoz újra, majd akkor jöhet a gyerek. :D
2021. aug. 19. 16:05
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Ismerkedni próbáltál már? Ha igen, miért nem találtál magadnak olyan párt, aki képes feltétel nélkül szeretni? Ha nem, miért nem?
2021. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem ismerkedhetek jelenlegi élethelyzetemben, mert amikor épp nem dolgozok, akkor anyám mellett kell lennem, nem önfenntartó már és végstádiumos. Illetve ismerkedhetnék, de nem tudnék annyit beletenni a dologba, amennyit szeretnék adni egy olyan embernek, akivel ismerkedek.


"Ha igen, miért nem" - ez most egy pszihomókusos felteszel nekem rávezető kérdéseket, hogy miért nem szeret senki, vagy csak szimplán kérdezed? Ha csak szimplán krédezed, miért gondolod, hogy ebben a formában van értelme a kérdésednek? Nem tudom. A csillagok állása miatt. Vagy mert a Duna 2300 köbméter vizet szállít másodpercenként... :) Nem tudom.

2021. aug. 19. 16:40
 9/11 A kérdező kommentje:
Megkaptam a válaszomat. Mégpedig azt, hogy nincs értelme a kérdésemnek, ezért értelmes választ sem kaphatok rá.
2021. aug. 19. 16:42
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor majd ha már lezárult ez az egész hercehurca, ismerkedj és találj magadnak egy olyan párt, aki feltétel nélkül szeret.
2021. aug. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!