Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeled, ha egy nagyon...

Hogyan kezeled, ha egy nagyon buta emberrel kell beszélgetned? (Családi összejövetelen)

Figyelt kérdés
A sógorom barátnőjével nincs semmi gond azt leszámítva, hogy elég buta. Tegnap családi ebéden voltunk és vittünk anyósoméknak nyaralásról hűtőmágnest, mikor meglátta a csaj mondta, hogy ő is szivesen megnézné a Balatont, de nem utazik miatta 3000km-et (Nyírágyházán élünk), nevetve mondtam neki, hogy inkább 400kmet, mire ő: Persze, hát kocsival, de nézd már meg gyalog is. Alig akartam elhinni, és több ilyen érdekes megszólalása is volt, pl.augusztus 20-ról beszélgettünk és mindenki előtt mondja, hogy hát ő nem vallásos úgyhogy nem szereti ezeket az ünnepeket. Néha-néha muszáj találkozunk, de 10 perc után annyira lefáraszt, hogy menekülnék tőle. Valószínűleg nem tehet róla, hogy butácska, mert mesélte, hogy 18 évesen ballagott le általános iskolából, így ha szól hozzám nem akarom megbántani, hogy nem beszélgetek vele illetve természetesen elfogadja mindenki, hogy a sógorom őt szereti. Magamat sem tartom egy hű, de okos embernek, de ezt nehéz kezelni még ritkán is. Ti hogyan kezelitek az ilyen embereket?
2021. aug. 21. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Kedvesen bólogatsz, és megpróbálsz olyan dolgokról beszélgetni vele, amihez ért. Hidd el, hálás lesz érte.
2021. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Úgy, hogy nem becsülöm le őket. Biztos van amiben meg ők tudnak jól teljesíteni. A kedves, odafigyelő beszélgetés mindenkinek jólesik, neked is.
2021. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Sehogy, ugyanis nem kell. Én megmondtam, hogy addig nem ünneplek velük, amíg nem lehet velük értelmesen beszélgetni és mindenben csak leszólni meg okoskodni tudnak. Ki az a barom, aki egyetlen szabadnapját ilyen gyökerekre áldozná? Tönkreteszik az ünnepet nekem, mindig is azt csinálták.



Van olyan rokonom, aki nem túl okos, de egy baromi jóindulatú, kedves ember, aki tényleg szeret és nem adja magát elő az ilyen összejöveteleken. Vele egyszerűbb témáról szoktunk csevegni, mélyebbe nem megyek bele és neki sincs igénye rá. Ez nekem így kifejezetten rendben van pl. De aki okoskodik, azt elkerülöm, amíg ép az idegrendszerem és amíg tudom élvezni az ünnepet

2021. aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy kedvesen mosolygok, családi összejövetelen ráhagyom, senkinek nem hiányzik a feszkó, nem teszem szóvá. Ha kettesben beszélgetünk, akkor kijavítom normális hangnemben, ha ilyen orbitális hülyeséget mond. Egy idő után nagyon idegesítő, ha ennyire "szőke" valaki, de én leszoktam nyelni a békát.

Míg nem bánt meg, nem rosszindulatú velem, és csak önmagában butácska, ki lehet bírni.

2021. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kerüld az összejöveteleket.
2021. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyerekekkel tudsz beszelgetni? Ha fogyatekos, kijavitani ertelmetlen, mondja az o verziojat.
2021. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt több dolog is van:

- NAGYON nem mindegy, hogy mennyire jóindulatú. Ha eléggé, akkor érdemes beszélgetni vele.

- buta, vagy elmebeteg? Megint csak nem mindegy. Ehhez kell alkalmazkodni.

- a saját szintjén beszélgess vele. Legyél te is jóindulatú.

2021. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Nekem az tűnt fel először, hogy mekkora sóher vagy, ezzel a hűtőmágnes dologgal :D másodszor pedig tolerancia: ha nem sűrűn vagytok egy légtérben, társaságban, felesleges kioktatni, rászólni, kvázi megbántani az érzéseiben, tudatosítva benne hogy nem ő a legélesebb kés a fiókban. Ilyenkor általában mosolygok, néha bólogatok, de nem javítom ki, mert abból sértődés lenne. Kinek kell az?
2021. aug. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Hu ,en azota is szakadok a rohogestol. Valszeg ott is rohognek.


Olyan temarol beszelgess,amiben o is otthon van. Talald meg akozos temat!!

2021. aug. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!