Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek maximalista?...

Hogy legyek maximalista? (realista?)

Figyelt kérdés

Szeretnék mindenhol jól teljesíteni.

Új munkahelyen főleg, otthoni életben is.

Tiszta lap, új személyiség és új egyéniség.

Eddig mindent megakartam úszni úgymond, csak hogy túl legyek mindenen és ezt csinálom amíg meg nem halok és vége de ez így nem élet. Itthon se mindig teljesítem a kéréseket, lusta vagyok rettenetesen.

Nem teljesen maximalista akarok lenni de olyan aki mindent tökéletesen csinál de nem úgy hogy beleőrül.

Fiatal vagyok még de szeretném kialakítani a karrieremet és a saját életemet is mivel eddig kicsit megzuhantam.

Mindennek tökéletesnek kell lenni úgy érzem sokszor, ha valami nem stimmel akkor már rossz az és gátlásaim vannak.

Rengeteg lelki problémám van de ezek se hatnak erre.

Vagy ha nem is maximalista (sokan nem szeretnek azok lenni) akkor mi erre a jó szó? Realista talán? Nagyon precíz és pontos szeretnék lenni mindenhol az életben akire lehet számítani. A fiatalságom egyik felét elszúrtam kissé és ezért is akarom a többit így alakítani. De olyan se akarok lenni aki mindenki idegesít ezzel, sőt nagy baráti kört szeretnék kialakítani, új ismerősöket szeretni, telejsen más szeretnék lenni.

24l vagyok..



2021. aug. 21. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nehéz ekkora pálfordulást csinálni egyik pillanatról a másikra. Teljesen megváltozni évek (már ha lehet egyáltalán). A maximalizmus ami neked van pedig csak hátráltató tényező lesz a céljaid elérésében. nekem is van maximalizmusom és most dolgozok egy célomon. Hónapokig csináltam úgy, hogy 1 napot se pihentem vele, mert bűntudatom volt. Emiatt odáig jutottam, hogy volt amikor már utáltam csinálni és emiatt is magam marcangoltam. Egyébként én a helyedben azzal kezdeném, hogy felkeresnék egy pszichológust. Egyedül tényleg nehéz változni és egy szakember sokat tud segíteni. Már régebben is olvastam itt kérdéseid (asszem te vagy szűz?) és tényleg kellene egy. Nekem is sokat segített anno:)
2021. aug. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves első.:)

Első kérdésem amúgy ilyen kategóriában, szerintem össze egy keversz hasonló gondolkodásúval.

Természetesen nem pár nap alatt gondoltam ezt a folyamatot.

2021. aug. 21. 23:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, akkor biztos nem te vagy. Szívesen egyébként. Még annyit tennék hozzá, hogy ha tökéletesen akarsz mindent csinálni akkor nagyobb az esélye, hogy nem is kezdesz neki és lehet, hogy emiatt csapsz mindent össze/vagy nem is csinálod meg:/
2021. aug. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3.Na ez is igaz..:/

sokáig halogatom akkor az őrjítene meg, ha hamar elkezdem és már is hibába ütközök akkor meg az. valahogy ezt kéne kordában tartani.

2021. aug. 21. 23:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
na igen. nekem azt mondta a pszichológusom, hogy igyekezzek mindent csak olyan 70%ra megcsinálni. és azzal már legyek elégedett. ő se mindig takarít ki stb. és valahogy anno nekem ez sokat segített, főleg mikor tudatosan magamra szóltam, hogy nem kell tökéletesnek lennie mindennek.
2021. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes maximalistának lenni, mert az sokkal több időt vesz el tőled és az sem biztos hogy teljesen sikerülni fog 100%-ra megcsinálni, ezáltal ha csak egy kis hibát is el követsz akkor már is önmarcangolásba kezdesz.

Ha maximalista akarsz lenni,nagy valószínűséggel még jobban nem fogsz bele kezdeni semmiben sem,az elején még lehet hogy fogsz próbálkozni, de később már ha a gondolattól is el megy a kedved.

Csináld meg amit szeretnél, úgy ahogyan bírod,nem kell tökéletesnek lennie,mi emberek sem vagyunk tökéletesek.


Sok sikert kívánok. 🙂

2021. aug. 22. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én maximalista vagyok, maga a pokol, ne akarj ilyen lenni.

Kívülről lehet, hogy tökéletesnek tűnik, de minden hiba miatt megzuhanok, a teljes önértékelésem azon múlik, hogyan teljesítek, ha jó voltam, akkor fasza vagyok, ha hibáztam bármit, akkor egy szar vagyok aki nem érdemli meg az életet se.

Az esti programom általában az, hogy ülök egy kád vízben egy pohár borral, és zokogok. Átlag heti kettő alkalommal hányok az idegtől. Ezt senki sem tudja, úgy érzem, az egész életem egy hazugság, és rettegek a pillanattól, amikor lebukok, és kiderül, milyen gyenge, szar ber vagyok.

Ja, és megszokja ám a környezeted (főnököd, párod, stb.), és elvárják, és ha más hibázik, azt elnézik, neked meg semmit.

2021. aug. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!